Jump to content



Ας κάνουμε το εργαστήρι καλύτερο - v.4.1


Recommended Posts

Για ψαξτε το λιγο με τη gearbest [καντε και κανα review σε μερικα κινεζικα προϊόντα, θα εκπλαγείτε], ισως να υπαρχει ενδιαφερον.

Επίσης δε θα λεγαμε οχι αν ειχε και μια background διαφημιση (δλδ εκατερωθεν του κορμου του site, οπως του msystems ή της G2A) ακόμη κι αν ηταν της Origin, της HP, της Razer, της Microshaft ή αλλων παρομοίων μισητων και διαβολικών εταιρειων (εκτος απο apple, εκει θα ξαναβαλω το adblock :p)...

Αλλα ο αλογομούρης? OMGs!! Καλύτερα διαφημιση τραπεζας!! Καλύτερα διαφημιση γραφειου κηδειων... νταξ, το τερματισα νομιζω shutting up now...

 

Έγινε επεξεργασία από Korgull_x
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολλοί πιστεύουν ότι η προσπάθεια χρηματοδότησης της λειτουργίας ενός δικτυακού τόπου είναι bug :hehe: 

Σοβαρά τώρα, ξέρετε ποσό δύσκολο είναι να βρει κάποιος 300 € το μήνα για να συντηρήσει ενα σέρβερ που να σηκώνει μια βάση του μεγέθους του λαμπη και να εξυπηρετεί απρόσκοπτα τους χρήστες της; Νομίζετε ότι τα 300 ευρώ - για το σέρβερ μονο, δε μιλάμε για κόστος χρήσης λογισμικού και αλλά έξοδα - βγαίνουν με ενα google ads ή με συνεργασία με κινέζους; είστε γελασμένοι. 

Όσο για τις προτάσεις σας για μείωση εξόδων, τις έχουμε κάνει ήδη. Δείτε πόσους news posters είχαμε και πόσους έχουμε τώρα (hint: έχει μείνει ένας). Σέρβερ έχουμε αλλάξει, μπορείτε να το διαπιστώσετε απο τη συχνότητα που πέφτει το σαητ σε σχέση με πριν. 

Μας ξέρετε 15 χρόνια, νομίζετε ότι θα κάναμε κάτι τέτοιο με ελαφρά τη καρδία; Όταν σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό ή κλείνεις ή συμβιβάζεσαι. Και πιστεύω ότι κανεις δε θέλει να κλείσει ο Λαμπης.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Θα με παρεξηγήσετε αν ρωτήσω γιατί το συζητάμε στο θέμα με τα bugs? :)

όχι απλά δεν ειχα χρόνο χθες να τα μεταφέρω :p

Εγινε μόλις

 

πριν 11 ώρες, το μέλος Korgull_x έγραψε:

Για ψαξτε το λιγο με τη gearbest [καντε και κανα review σε μερικα κινεζικα προϊόντα, θα εκπλαγείτε], ισως να υπαρχει ενδιαφερον.

Επίσης δε θα λεγαμε οχι αν ειχε και μια background διαφημιση (δλδ εκατερωθεν του κορμου του site, οπως του msystems ή της G2A) ακόμη κι αν ηταν της Origin, της HP, της Razer, της Microshaft ή αλλων παρομοίων μισητων και διαβολικών εταιρειων (εκτος απο apple, εκει θα ξαναβαλω το adblock :p)...

Αλλα ο αλογομούρης? OMGs!! Καλύτερα διαφημιση τραπεζας!! Καλύτερα διαφημιση γραφειου κηδειων... νταξ, το τερματισα νομιζω shutting up now...

 

Αναρωτιέμαι (χωρίς παρεξήγηση) αν διάβασες τα όσα έγραψα πριν ή αν διαβάζεις πχ reviews και forum συστηματικά.

Reviews από κινεζικα sites έχουν γίνει πολλά και θα γίνουν και άλλα.

Το gearbest που αναφέρεις σαν παράδειγμα είναι στο Talk to subforum.

 

Ποιος σου είπε όμως ότι όσοι δίνουν πράγματα για reviews θέλουν να δώσουν και λεφτά για ένα banner? Εδώ τις περισσότερες φορές αν δώσουν κάποιο ακριβό δείγμα σε κάποιον reviewer, απαιτούν και ένα ή δύο μήνες δωρεάν banner για να του το αφήσουν και να πληρωθεί το κόπο του. Αλλιώς το παίρνουν πίσω... Οπότε δίνεις το δωρεάν banner για να πάρει και ο reviewer τον κόπο του. Γιατί δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να φας τόσες μέρες για να ανέβει ένα review του μεγέθους και της ποιότητας των review του TheLab και ο reviewer να πάρει από τα τρία το μακρύτερο. 

 

Για το backround τώρα και τις εταιρίες που αναφέρεις. Σου απάντησα και γι αυτό στο προηγούμενο μήνυμά μου και όχι μόνο για το backround. Την intel την είχαμε μέχρι πέρυσι και έκοψε. Ολες οι εταιρίες και μαγαζιά που έχουμε έρθει σε επαφή δεν ενδιαφέρονται για banner. Προτιμούν να δίνουν δείγμα για review, δώρα για διαγωνισμό και να γίνεται ένας μινι ντόρος, παρά ένα banner που δε θα φαίνεται λόγω adblock. Τα δύο πρώτα όμως δεν βοηθάνε το site και την λειτουργία του. Βοηθάνε όμως τους χρήστες του τόσο για την ενημέρωσή τους όσο και για το να πάρουν ένα δώρο από κάποιον διαγωνισμό. Και αυτά προσπαθούμε να τα κάνουμε στο μέγιστο δυνατό.

 

Δεν ξέρω αν έχετε αρχίσει να μπαίνετε στο κλίμα για το πως λειτουργούν τα πράγματα μετά από αυτό το post. Αν όχι και επιμένετε ότι μπορούμε να αποφύγουμε τέτοιες κινήσεις σαν αυτή που συζητάμε τότε όποιος από εσάς θέλει και νομίζει ότι μπορεί να βρει banner και τα χρήματα που ζητάει κάθε μήνα ο Λάμπης είναι ευπρόσδεκτος στην ομάδα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2017 at 0:57 ΜΜ, το μέλος idonthave έγραψε:

Ωραία τα reactions,

-Το sad χρειάζεται, κάτι άλλο στην θέση του? 

 

-Στο thanks ίσως κάποιο άλλο εικονίδιο/emotion θα ταίριαζε

 

-Επίσης κάποια διχρωμία όπως ήταν πριν την αναβάθμιση στο 'νέο περιεχόμενο' κ 'όλη η δραστηριότητα (το σκέτο λευκό, κουράζει)

:whistling:

Πέρα από τα 2 παραπάνω (thanks, διχρωμία) :rolleyes:

πλέον στην δεξιά γωνία του κάθε post δεν υπάρχει ο αριθμός του (δίπλα στο κουμπί αναφορά, share) η δεν το βλέπω :bleh:

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Στο thread του ΠΟΘ στην 999 και 1.000 σελίδα τα post με αριθμό ??? :hehe::bleh:

Spoiler

? #20.020

πέρα από το share (που θα μου πεις) έχει κάποια ευκολία.

___________________________________________________________________________________________________

Για τα έξοδα του Λάμπη έχει συζητηθεί πάλι* άλλα δεν θέλετε/ατε κάποιο *donation και όποιος θέλει το κάνει,

χωρίς όμως κάποιο πλεονέκτημα υπέρ αυτού που θα κάνει τo donate. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2017 at 11:11 AM, karmen1983 said:

Αναρωτιέμαι (χωρίς παρεξήγηση) αν διάβασες τα όσα έγραψα πριν ή αν διαβάζεις πχ reviews και forum συστηματικά.

Reviews από κινεζικα sites έχουν γίνει πολλά και θα γίνουν και άλλα.

Το gearbest που αναφέρεις σαν παράδειγμα είναι στο Talk to subforum.

Τον τελευταιο εναμισυ χρονο δεν εχω τη χρονικη ευχερεια γι αυτο διαβαζω οτι news feed μου στελνει το FB απο την αντιστοιχη σελιδα του thelab.
Truth be told δεν εχει τυχει να μου ερθει feed για review κινεζικου προϊόντος και νομιζω οτι εχει πολύ καιρό να μου ερθει και feed για reviews γενικότερα.
My apologies.

Σε οποιαδήποτε περιπτωση θα βγαλω το adblock και παλι και ελπίζω να σας στειλουν καμια αλλη εταιρεια για διαφημιση.

Έγινε επεξεργασία από Korgull_x
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 7 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δε σου λεω :p

 

Επανηλθε και ο αύξων αριθμος post αν δε το προσεξατε. Σε μερικες μερες θα ανεβει και το νεο theme. Υπομονη λιγο ακομα

Πάντως αν με κάνατε moderator πεστε μου πως δίνω κάρτες :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η γραμματοσειρά , εγώ βλέπω ότι , είναι μεγαλύτερη (και πιο βολική κατά συνέπεια). Ίσως να θέλει λίγο να τονιστεί περισσότερο για να είναι πιο ευανάγνωστα τα κείμενα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.