Jump to content



G.G. Ferrari 330 P4 Thomson Road Grand Prix - 01/10/2017


liakjim

Recommended Posts

!!!!!!!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΑΛΜΑ!!!!!!!!!!!!!!

Screenshot_ks_ferrari_330_p4_thomson_23-Screenshot_ks_ferrari_330_p4_thomson_23-Screenshot_ks_ferrari_330_p4_thomson_23-

 

Πίστα : thomson-road-grand-prix

TIME OF DAY:  10:00
WEATHER:  Mid-Clear
AIR TEMP: ~30°C

WIND: 5-15 KM/H SouthEast  
GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται με τους γνωστούς ρυθμούς...
Tyre blankets: OFF

Setup:  fixed στο default (μόνο οδήγηση)

Penalties : OFF (προσοχή στα χόρτα)

Damage: 100%


PRACTICE: (75 λεπτά)
QUALIFY: 15 λεπτά
RACE:
20:30 2X30' . 2nd race reversed order (κάτι ενδιάμεσο στις 2 άκρες)

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές)... 
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη. 
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ή Crew Chief for Assetto Corsa
  • Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 
Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/lapstat

 

Και όπως είπαμε : !!!!!!!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΑΛΜΑ!!!!!!!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη μου κινηση ηταν το κραξιμο. (απο συνηθεια :hehe: )
η δευτερη να βαλω το αμαξι να το δω.

Η τριτη σε εκραξα παλι για την καλη επιλογη που εκανες! :D


To αμαξι φαινεται υπεροχο, σταθερο και οχι σπασαρχιδικο. (με def setup παντα ετσι)
Για την πιστα δε ξερω βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος PolomanGR έγραψε:

Πεμπτη 22.30

 

Κυριακη 20.30

 

Ξεκινάμε τους 2 αγωνες την βδομαδα.

 

Την Πέμπτη έναν πιομικρο, 40λεπτο θαπροτεινα

 

Την Πεμπτη ειναι καλη μερα και ωρα για μενα. Γενικως θα δινω το παρον αυτη τη μερα.
Αυτη την Πεμπτη δεν θα τρεξω ομως γιατι δεν εχω παρει το dlc. :p 
Κριμα γιατι θα ηθελα να την τρεξω την thomson.

 

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Πάρτο Κώστα. Αξίζει τα 4 πιτογυρα. Ειδικά το αμάξι που έβαλα, είναι από τα καλύτερα της kunos.

 

Αργοτερα, στα φθινοπωρινα sales του steam.
Προς του παρον τους κανω εμπαργκο.  :p
Ποτε ξανα day 1 αγορα, γιατι ενω το γουσταρω το παιχνιδι και αυτους σαν εταιρεια, διαφωνω πληρως με την πολιτικη που ακολουθουν το τελευταιο διαστημα, ειδικα μετα την προσχωρηση στην 505 Games.

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

 
Αργοτερα, στα φθινοπωρινα sales του steam.
Προς του παρον τους κανω εμπαργκο.  [emoji14]
Ποτε ξανα day 1 αγορα, γιατι ενω το γουσταρω το παιχνιδι και αυτους σαν εταιρεια, διαφωνω πληρως με την πολιτικη που ακολουθουν το τελευταιο διαστημα, ειδικα μετα την προσχωρηση στην 505 Games.
 
Ε ναι, ο Κώστας αγοράζει μόνο τα DLC που σου λένε "θα έχει 5 αυτοκίνητα , σου λέω τώρα το ένα και έχε μου εμπιστοσύνη...θα σου αρέσουν όλα" [emoji6]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Ε ναι, ο Κώστας αγοράζει μόνο τα DLC που σου λένε "θα έχει 5 αυτοκίνητα , σου λέω τώρα το ένα και έχε μου εμπιστοσύνη...θα σου αρέσουν όλα" emoji6.png


Ας συνεχισουμε λοιπον το off topic...
Mαλλον με εχεις μπερδεψει με αλλον Jim. :p
O Κωστας σε αυτο που αναφερεσαι, στηριζει απλα μια νεα προσπαθεια, (ΕΝΑ dlc) αν και αυτη παρει λαθος δρομο, θα εχει την ιδια ακριβως αντιμετωπιση. Ηδη δεν ειχα στηριξει την προηγουμενη πολιτικη πωλησεων (lifetime subscription και λοιπες μπουρδες) μεχρι που την αλλαξαν.

 

Η KUNOS και αν δεν εχει φαει υποστηριξη απο μενα.
100plus ευρω μεχρι στιγμης και ολα με κλειστα ματια απο day 1. Σε καποια dlc μαλιστα ακομα τα κλαιω τα καημενα τα ευρωπουλα.
Και η ιστορια απο οτι βλεπω (κυριως λογω 505 games) ετσι θα συνεχιστει.
dlc με αυτοκινητα (που τα περισσοτερα δεν ειναι του γουστου μου γιατι βαριεμαι πολυ το road car) και παλι αυτοκινητα.
Νεες πιστες, μετα την laguna τις ξεχναμε. Κανα fantasy track που και που. Το δηλωσαν και οι ιδιοι. Οι πιστες θελουν πολυ δουλεια και πλεον κοστιζουν αρκετα, οποτε ξεχναμε και το παραμυθι του lazerscan (οχι οτι ελεγε κατι ντε και καλα αυτο).

Για season pass - premium edition κλπ ουτε λογος μεχρι στιγμης. Νομιζω οτι με τον αριθμο των dlc που εχουν βγει και με αυτων που ακομα θα ερθουν, επιβαλεται να βγει κατι τετοιο. (πραγματικα θα ηθελα πανω σε αυτο μια επισημη απαντηση στο μαμα φορουμ. Αν δε βαριεσαι εσυ που χεις "τα μεσα" εκει ρωτησε τους, )

Θελω και αλλα πραγματα να δω στο game αλλα δεν θελω να επεκταθω σε αυτο το νημα γιατι ο Γιασονας θα εχει βγαλει αφρους απο τα off topic :hehe:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το κομπο,η εμπειρία μου συνοψιζεται σε μια εικονα:
20170925160032_1.thumb.jpg.de5f53e0958773146eaa036517a8cc9b.jpg
 
Εντωμεταξυ με επιασε μετα απο καιρό αναγούλα με το VR.
 
Δοκίμασα το combo σε 3 αγώνες με 24 ΑΙ cars. Δεν είδα καμία εγκατάλειψη ούτε εγώ τρακαρα κάπου περίεργα. Αν δείτε κάτι κουφό πείτε μου να δώσω εναλλακτική.
Το μόνο θέμα που είδα είναι ότι το προσπέρασμα είναι δύσκολο αλλά θεωρώ ότι είναι και αυτό μέσα στο παιχνίδι.

ΑΑΑΑ και κάτι ακόμα :
ΠΡΟΣΟΧΉ ΣΤΟ ΆΛΜΑ !!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Δοκίμασα το combo σε 3 αγώνες με 24 ΑΙ cars. Δεν είδα καμία εγκατάλειψη ούτε εγώ τρακαρα κάπου περίεργα. Αν δείτε κάτι κουφό πείτε μου να δώσω εναλλακτική.
Το μόνο θέμα που είδα είναι ότι το προσπέρασμα είναι δύσκολο αλλά θεωρώ ότι είναι και αυτό μέσα στο παιχνίδι.

ΑΑΑΑ και κάτι ακόμα :
ΠΡΟΣΟΧΉ ΣΤΟ ΆΛΜΑ !!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι ρε,κολόνα εχει,δεν φαινεται βεβαια,απλα οποτε προσπαθω να πιέσω,γίνομαι χλοοοκοπτικό 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.