Jump to content



Το απόλυτο Ultrawide?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
PG34WQ15R2BL1-1.jpg
TFTCENTRAL.CO.UK

Share this contentASRock are best known for their PC components like graphics cards and motherboards...

 

Gaming af....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την εχω την xiaomi(αγορα το 2020 δεν ξερω αν ειναι αλλο revision), αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει καλη curved ultrawide για να μπορω να συγκρινω. Δεν πιστευω να μπορω να πω και τπτ περισσοτερο απο το review στο hardware unboxed.

 

Οταν την πρωτο πηρα δεν εντυπωσιαστηκα απο τα χρωματα (με το ματι φυσικα). Πιο πριν ειχα δυο 23" lg ips και μια dell 2312hm. Καλυπτει μεγαλυτερο ευρος χρωματων απο τις παλιες, αλλα μου φαινεται(παλι με το ματι), οτι ειναι περισσοτερο στα κοκκινα, οποτε δεν θα βοηθαει για χρηση ως wide gamut. Τωρα που την συνηθισα την προτιμω, αλλα μαλλον λογο αναλυσης. Εχει ανομοιομορφη φωτεινοτητα, αλλα οχι εντονο bleeding οπως καποια ips. Δεν εχει hdr. Το freesync με βολεψε, αλλα τωρα ολες το εχουν. Σε σχεση με 60hz οθονη ειναι σχετικα γρηγορη, σε σχεση με gaming οθονη φαινεται αργη. Ρυθμισμενη στα 60hz ειναι ανυποφορη. Δεν μου αρεσε η κυρτοτητα και το ultawide μεγεθος τις πρωτες μερες. Δεν θα την προτεινα για τρελαμενο gamer, ουτε σε επαγγελματια με εικονα/βιντεο κτλ. Δεν με βολευει για προγραμματισμο, οι 2-3 μικροτερες οθονες βολευουν περισσοτερο. Για μη-competitive gaming, ταινιες, browsing κτλ δεν θα την αλλαζα με καποια παρομοιας αξιας(Στα 300 τουλαχιστον που την πηρα).

Έγινε επεξεργασία από god
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η 38 με την 34 δεν εχει την διαφορα που φανταζεσαι παντως. 9 ποντοι στο πλαι και 4 στο υψος. Δεν υπαρχει λογος υπαρξης. Η 45 ειναι 25 ποντους στο πλαι και 9 υψος.

9olk6qblrer51.png

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Η 38 με την 34 δεν εχει την διαφορα που φανταζεσαι παντως. 9 ποντοι στο πλαι και 4 στο υψος. Δεν υπαρχει λογος υπαρξης. Η 45 ειναι 25 ποντους στο πλαι και 9 υψος.

9olk6qblrer51.png

 Εσένα, δηλαδή, θα σου έκανε μια οθόνη 45'' στο γραφείο σου, με το stand της, για gaming χρήση; 

Δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ μεγάλη. 

Επίσης, γιατί να μην πας κατευθείαν σε 49άρα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 Εσένα, δηλαδή, θα σου έκανε μια οθόνη 45'' στο γραφείο σου, με το stand της, για gaming χρήση; 

Δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ μεγάλη. 

Επίσης, γιατί να μην πας κατευθείαν σε 49άρα; 

 Άλλο λεω. Αν θες να πας σε 38, που όπως φαίνεται παπαλα, η 34 δεν έχει διαφορά που θα κάνει το κάτι παραπάνω. Πήγαινε σε 34, δεν νομίζω ότι θα χάσεις κάτι.

Το άλλο είναι θεμα γραφείου και απόστασης. Το δικό μου είναι 200x90. Μαζί με καρέκλα κλπ είμαι κοντά 1 μέτρο απόσταση και αν βάλω και την ανάκληση καληνύχτα. Η κάρτα γραφικών και τα λεφτά είναι το πρόβλημα αυτή την περίοδο.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
22 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

δεν θέλουμε curve..

δεν θελουμε >32-38inch

δεν θέλουμε 8κ..τι στο διατανο..

Τι θέτε, κύριε, από ένα uw; Πορτοκαλάδα από πορτοκάλια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
45 λεπτά πριν, το μέλος sstav έγραψε:

βγάζουν οτιδήποτε εκτός από αυτό που θα ήθελα-αγοραζα...δεν ειμαι στο target group 

 

Τι θες, Σπύρο μου; Γιατί κι εγώ θέλω ένα 38άρι qd-oled ultrawide, αλλά δεν βλέπω φως στον ορίζοντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
TFTCENTRAL.CO.UK

A 45" ultrawide OLED gaming monitor with high 240Hz refresh rate and a bendable format. Use it flat or...

 

Φρέσκο. Εν ολίγοις: για gaming/ταινίες είναι μια χαρά (με μικρές παραχωρήσεις/διορθώσεις). 

Για γενική χρήση, ε, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές.

Η τιμή τσούζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.