Jump to content



The Last of Us Part II


Recommended Posts

Εχθές η Sony στα πλαίσια της έκθεσης Paris Games Week ανακοίνωσε κάποια ενδιαφέρονται παιχνιδάκια. Μεταξύ αυτών, το πολυαναμενόμενο The Last of Us Part II. Το trailer, εκπληκτικό.

 

 

Άξιο αναφοράς φυσικά το "Ghost of Tsushima". Από το studio που δημιούργησε το iNfamous.

 

 

Το εκπληκτικό Become Human το οποίο διαπραγματεύεται τις "ηθικές" ή όχι επιλογές ενός ρομπότ. Αν και είχαμε δει παλαιότερα trailer στο παρελθόν.

 

 

Και εννοείται το νέο God Of War, όπου δε νομίζω να υπάρξει PS4 που να μην το εγκαταστήσει.

 

 

Λίγο πολύ, τα περισσότερα 3AAA games έχουν αρχίσει να ξεφεύγουν και να συμπεριλαμβάνουν πολύ περισσότερο narrative χαρακτήρα. Όσο αφορά τα PS4 exclusives, πλέον είναι "μονόδρομος" αυτό το είδος, κάτι που ξέρουν και το κάνουν καλά. SuperMassive, Naughty Dog, Quantic Dream και άλλα studio δεν δημιουργούν παιχνίδια, αλλά ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά στρατόπεδα με το μέρος της η SONY και εκεί χάνει το παιχνίδι η MS. 

 

Ο μόνος λόγος που δεν έχω τσιμπήσει το PS4 είναι διότι τα παιχνίδια δεν υποστηρίζουν 21:9

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, env0y said:

Έχει πολλά στρατόπεδα με το μέρος της η SONY και εκεί χάνει το παιχνίδι η MS. 

 

Ο μόνος λόγος που δεν έχω τσιμπήσει το PS4 είναι διότι τα παιχνίδια δεν υποστηρίζουν 21:9

Εγω τσιμπησα το Pro πριν 2 3 μηνες και αν αλλαξει κατι δραματικα με το One X μπορει να το δοκιμασω. Βολευει και το 4K Ultra HD player.

 

Βεβαια τα narrative driven παιχνιδια της Sony ειναι εκπληκτικα. 

 

Ουτως η αλλως η επομενη γενια και στα 2 στρατοπεδα εχει ακουστει για τελη 2019 αρχες 2020. Οποτε εχουμε καιρο για δοκιμες :)

 

Μεχρι στιγμης παντως το Pro μου φερνει πολυ ομορφη εικονα στην τηλεοραση και δεν το περιμενα. Εχω μια Samsung Quantom 55. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, env0y said:

Τι ανάλυση έχεις στην οθόνη και τι aspec ratio αν επιτρέπεται?

3840x2560 σε μενου και ολα τα παιχνιδια. Εχω παρατηρησει οτι ακομη και 4K να μην ειναι το παιχνιδι η αναλυση παραμενει 4K στην τηλεοραση. Προφανως ενα 1080p παιχνιδι γινεται optimize. 

 

Το aspect ratio πως το βλεπω; Απο το info της τηλεορασης η το ιδιο το PS4;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αυτό που λες Το έχω παρατηρήσει και εγώ τα 1080 παιχνίδια τα κάνει 4Κ αυτό το βλέπεις από την τηλεόραση έχει κάποιο πλήκτρο το χειριστήριο που σου δείχνει σε Samsung τηλεόραση είναι το κουμπάκι info

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Δεν εχω εικονα του στορυ αλλα το παιχνιδι φαινεται να ειναι επικο. Παντου διαβαζω θετικα σχολια κλπ.

Απλα το downgrade ειναι τραγικο κ ο λογος ειναι το σαπιο PS4.

 

((εχει κατι exclusive παιχνιδαρες το PS που με κανει να το μισω ακομη περισσοτερο))

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια το παιχνιδι ειναι αθλιο. Δεν εχει βελτιωθει τιποτα αλλο περαν των γραφικων.

Η ιστορια ειναι πιο basic και woke πεθαινεις και κατουραει σε οτι ειχε χτισει το part 1.

Θα το παρω μονο αν βγει εκδοση για το ps5 και αυτο σε καμια 5 ετια, ps5 hits φαση με 15 ευρω. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο αυτο... ακομα και ο χειρισμος του είναι τρισαθλιος. Δεν μπορεις να σημαδεψεις γρηγορα γιατι ας πουμε μεχρι και το aim πρεπει να ειναι cinematic, πας σε κανα στενο σημειο, σου ερχεται η βλαμμενη η ellie και σου κόβει το δρομο χωρις να μπορεις να βγεις... και αλλα τετοια διαμαντακια. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου αρέσει. Βέβαια δεν μπορώ να θεωρήσω τον εαυτό μου benchmark παίζοντας 3 βαριά 4 ώρες την εβδομάδα με το PlayStation. Σε γενικές γραμμές περνάω καλά. Μου αρέσει αυτό που βλέπω, ωραίος ο χειρισμός και γενικά μου αρέσουν τα παιχνίδια που πρέπει να διαβάσεις και λίγο background story πριν πέσεις στα βαθιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το τελείωσα και αυτό

Έπαιξα το 1 γύρω στις 9 ώρες και στα καπάκια έβαλα το 2 μου πήρε 22 ώρες, σε σχέση με το 1 πολύ ανώτερο τεχνικά, γραφικά πολύ όμορφα, χειρισμός αρκετά καλός λειτουργικός  !

Φοβερά γραφικά για τότε που βγήκε PS4 pro oprimized στο full εγώ το έπαιξα σε ps5 60fps και δεν ίδρωσε 38 βαθμούς πίσω σε σχέση με κάτι αλλά games που έχω δει έως 58 πχ Godfall και  !

 

Ανυπομονώ για το LAST OF US III, maybe (Final)

Οπότε με το καλό βγει οπότε είναι έτοιμο, να είμαστε ζωντανοί και δεν μας  έχει έρθει ο μύκητας.

Ήδη ζούμε μια δυστοπική περίεργη φάση 11/12/21

 

12/10 από μένα είναι must να το παίξουν όλοι όσοι έχουν PlayStation

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.