Jump to content



τσίπικο dvd-player...


dpresv

Recommended Posts

επειδή μου χάλασε το παλιό cd player (όταν λέμε παλιό εννούμε ένα philips 15αετίας) πρέπει να πάρω κάτι άλλο για το στερεοφωνικό. και επειδή πλέον δεν υπάρχουν stand alone cd players λέω να πάρω ένα dvd, είναι και η τηλεόραση κοντά και θα παίζει και mp3 το dvd.

προετίνετε κανένα τσίπικο, όσο φτηνότερα τόσο το καλύτερο. λέω για κανένα blue sky που τα έχει το macro νομίζω, ή το αντίστοιχο του carrefour. αν μπορέσω να βρώ κανένα με 60Ε θα είναι ιδανικά. τα yamakawa που έχει το e-shop τα έχει ακούσει κανένας? γιατί αν είναι με 82Ε να παίζει και divx τότε είμαι άρχοντας... :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

είδα και ένα waitec με 69Ε στο πλαίσιο. αν είναι να παίζει και divx δίνω τα 85Ε, αν είναι όμως να παίζει μόνο dvd-mp3 τότε τα 35Ε του macro είναι ότι πρέπει! παίζει και mp3 αυτό, wired?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκει μονο αυτο... Πρεπει να παιζει και πανω απο 11 χαρακτηρες οταν δειχνει τα id tags.Νομιζεις οτι δεν παιζει ρολο αλλα σε χαλαει πολυ.Οποτε μακρυα απο philips.Βρες κανα φθηνο sony (80ε στο μακρο)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpresv

είδα και ένα waitec με 69Ε στο πλαίσιο. αν είναι να παίζει και divx δίνω τα 85Ε, αν είναι όμως να παίζει μόνο dvd-mp3 τότε τα 35Ε του macro είναι ότι πρέπει! παίζει και mp3 αυτό, wired?

NAI... και jpg και mpeg video. Ίσως και divx

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 3 μήνες πήρα ένα Shaub-Lorenz από το Praktiker με 78Ε, που παίζει και DivX/XviD. Αν βρεις τώρα θα είναι σίγουρα φτηνότερο. Και απ' ότι μου είπαν κάποιοι που ασχολούνται, η συγκεκριμένη μάρκα είναι παλιά και γνωστή στη Γερμανία.

Αν θες απλά ΜΡ3 πάντως και το BlueSky μια χαρά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα πρίν απο 8-9 μήνες το Phillips dvp560. Παίζει όλα τα format για audio-diveo αλλά το κυριότερο με τον κωδικό 135566 (:devil: ) σε κάποιο σημείο του menu γίνεται REGION FREEEEEEEEEE :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσέξτε μόνο γιατί αρκετά DVD-Players και μάλιστα ακόμη και ακριβά να είναι, ναι την πάτησα δυστυχώς με ένα Sony των 150 ευρώ :...: , δεν παίζουν MP3 που να είναι γραμμένα σε DVD!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

έχει κανείς το United 6068?

τι λέει?

κοίταζα απο πίσω έχει 5,1 διάφορες εξόδους κλπ μια

mix out R L είναι η στερεοφωνική ήχου?

59Ε απο κωτσόβολο και έλεγε οτι παίζει τα πάντα έψαξα για κανα review η tech spec αλλα παπίρια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [06-04-2005 19:47]

35 από το ΜΑΚΡΟ. Αγόρασε φίλος χτες και μέχρι τώρα παίζει άψογα.

Χώρις πλάκα 35 δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ και έχει πολλές λειτουργίες. 5.1 κτλ

Είχε και με 28 νομίζω παλιότερα... δεν θυμάμαι τι μάρκα. Όταν γυρίσω σπίτι θα δω...

Πάνω από 40 δεν λέει να δώσεις πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv [Σήμερα, στις 14:22]

GVG DVX420 απο carfour λεμε. Περνει firm για ελληνικους υποτιτλους και εχει μεχρι και hdtv out. 39.90

επίσης, το συγκεκριμένο αν είσαι λίγο πόντιος μπορείς πολύ εύκολα να το κάψεις πάνω στην αλλαγή firmware. :toomuchne :toomuchne :toomuchne :toomuchne

ονόματα δεν λέω, υπολήψεις δεν θίγω...

το έχω και γω και είναι πολύ καλό, το συνιστώ ανεπιφύλακτα, έχει και 2 χρόνια εγγύηση :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.