Jump to content



Συζήτηση για δοκιμές δραπανοκατσάβιδων


Recommended Posts

Γιάγκο έχεις απόλυτο δίκιο! :T: 

Μπορεί εμείς να σπρώχνουμε, αλλά το μηχάνημα δεν μας έχει ανάγκη!

Το σκέφτηκα μετά, αλλά δεν υπήρχε χρόνος να κάνω edit να διορθώσω το λάθος ! :)

Το έχω δεί το video και πράγματι είναι πολύ διαφωτιστικό !

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος georgeps έγραψε:

video

 

αν δεν μπορείς να κερδίσεις δικαια, καντο να μοιάζει οτι κέρδισες :p

 

μονο εμένα μου φαίνεται λίγο ταλαιπωρημενη η μπατρία του μακιτα?

Δεν ξέρουμε να είναι ταλαιπωρημένη αλλά μικρότερη είναι σίγουρα ( 3 vs 5 ) και παλαιότερο μοντέλο

Πέρα από αυτά, σε έναν επαγγελματία μετράει η αξιοπιστία και αυτό δεν το δείχνουν αυτές οι κόντρες

Link to comment
Share on other sites

Διορυωστε με αν κάνω λάθος γιατι το ειδα απο κινητοι αλλά το milwaukee που κρατάει είναι άλλου τύπου παλμικό

Ειναι αυτά με το λάδι και φαινεται απο το γκρι πλαισιο που κανει 3 μπασιματα μεσα πισω απο το τσοκ και κατω απο τα περιεργα λεντ πανω απο το σημειο που κουμπωνει η μπαταρια.

Πρεπει να κραταει αυτο

Milwaukee-M18-Fuel-Surge-Hydraulic-Impac

Αν ισχυει και εχω δει καλα απλα και καινουριο μακιτα παλι θα αργουσε. Δεν εχουν σχεση σαν εργαλεια

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Διορυωστε με αν κάνω λάθος γιατι το ειδα απο κινητοι αλλά το milwaukee που κρατάει είναι άλλου τύπου παλμικό

Ειναι αυτά με το λάδι και φαινεται απο το γκρι πλαισιο που κανει 3 μπασιματα μεσα πισω απο το τσοκ και κατω απο τα περιεργα λεντ πανω απο το σημειο που κουμπωνει η μπαταρια.

Πρεπει να κραταει αυτο

Milwaukee-M18-Fuel-Surge-Hydraulic-Impac

Αν ισχυει και εχω δει καλα απλα και καινουριο μακιτα παλι θα αργουσε. Δεν εχουν σχεση σαν εργαλεια

 

 

Πιθανόν, αλλά αυτά που βλέπουμε κρίνουμε όχι υποθετικά σενάρια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αν ισχυει και εχω δει καλα απλα και καινουριο μακιτα παλι θα αργουσε. Δεν εχουν σχεση σαν εργαλεια

 

Μάλλον είναι έτσι όπως το λες !

Αλλά εμένα μου κάνει και κάτι άλλο περίεργο:

Το ξύλο στο οποίο βιδώνει το αμερικάνικο είναι διαφορετικό από αυτό του γιαπωνέζικου!

Πόσο θέλεις τώρα για να κάνεις την υπόθεση ότι διαφέρουν και στη σκληρότητα!   Οεο! !  :p

Γιατί η διαφορά τους ήταν σκανδαλωδώς υπερβολική !

Link to comment
Share on other sites

Το ΄θέμα είναι ότι ένα συγκριτικό χωρίς κανένα εχέγγυο έγινε βάιραλ!   Ποιο φτηνιάρικο κάνεις πιάτσα στην Μάντρα να ψαρέψεις πελάτη...

 Λες και η milwaukee το είχε ανάγκη

Link to comment
Share on other sites

Γιαγκο ετσι κανουν οι τρελοι με τις μαρκες. Υποστηριζουν αυτη που δουλευουν σαν να μην υπαρχει αυριο. Λες και κερδιζουν λεφτα ή τους πληρώνει η εκαστοτε εταιά.

 

Στελιο για το σκανδαλωδως μεγαλη διαφορα. Μη ξεχνας οταν δοκιμασα το aeg οτι ειχε βιδωσει ειχε ξεβιδωσει και εγω ακομα βιδωναμε το κλασικο παλμικο. Απο εκει καταλαβα οτι κατι βρωμαει σε αυτον τον τομεα.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Στελιο για το σκανδαλωδως μεγαλη διαφορα. Μη ξεχνας οταν δοκιμασα το aeg οτι ειχε βιδωσει ειχε ξεβιδωσει και εγω ακομα βιδωναμε το κλασικο παλμικο. Απο εκει καταλαβα οτι κατι βρωμαει σε αυτον τον τομεα.

δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Νικο αν θυμαμαι καλα αυτη τη στιγμη ειχα ανεβασει φωρογραφιες απο ενα event της aeg στο μαγαζι του Παυλατου. Ειμαι απο κινητο τωρα και δε παιζει να το ψαξω αν κ νολιζω ειχα κανει κ ξεχωριστο θεμα.

Εκει αναφερω την εμπειρία μου.

 

Απο τη μια το παλμικο της aeg και απο την αλλη το dewalt παλμικο μου. Κυριολεκτικα μου εκανε πλακα ο τυπος με το aeg. Βιδωσε και ξεβιδωσε και εγω ακομα βιδωνα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογες παρουσιάσεις, ο τύπος τα κάνει φύλο και φτερό.

Μικρά πολύστροφα μοτεράκια με μειωτήρα και τεράστιους  μηχανισμούς παλμού.

Αυτός είναι και ο λόγος που πιστεύω ότι η μέτρηση ροπής δεν έχει αξία.

Στα πάρα κάτω βίντεο στον ένα μηχανισμό το σφυρί συναντάει 2 φορές στην κάθε περιστροφή τον άξονα ένω στον άλλο μία, με αυτό να συνεπάγεται   ταχύτητα για το ένα και δύναμη για το άλλο.

 

 

 

 

 

Εδώ ο καινούριος μηχανισμός

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 3
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.