Jump to content


TheLab.gr Bugs, Προτάσεις, Βελτιώσεις και όλα τα σχετικά


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν μου λες, ακόμη το Galaxy S3 έχεις; Αν ναι, να μην αντιπαθείς τα emoji, αλλά το κινητό σου.

Είναι μέρος της αναβάθμισης της πλατφόρμας. 

Θεωρώ υπερβολή την πληθώρα αυτών των εικονιδίων (και όχι μόνο). Τώρα, γράφω από το laptop. Ε, δεν έχει αποθηκεύσει τα εικονίδια που χρησιμοποιώ συνήθως (μάλλον τα αποθηκεύει εκείνη τη στιγμή, αν μπεις την επομένη στον Λάμπη, δεν θα τα "θυμάται"), οπότε, άντε ξανά μανά, πρέπει να τα βρω. Και δεν τα φορτώνει γρήγορα ούτε στο laptop.

Υ.Γ. Μάλιστα. Έχω μπανάνα κινητό (μια χαρά για μένα πάντως:p, τα έχουμε πει και κατ' ιδίαν). Δεν φταίει αυτό για όλα.

Link to comment
Share on other sites

image.png

Δεν τα χρησιμοποίησα μέσα σε μία μέρα αυτά, believe me. Σβήνεις την cache μάλλον. Αν χτες ήσουν από κινητό ή PC και σήμερα από laptop, δεν πρόκειται να δεις τα εικονίδια. Δεν αποθηκεύονται στο λογαριασμό σου, αλλά στην cache. 

 

Τα emoticons είναι part of the update και δεν μπορεί να γίνει κάτι.  Οκ, το καταλάβαμε ότι θεωρείς υπερβολή την πληθώρα εικονιδίων.

 

Δεν είπα ότι τα φορτώνει αστραπιαία, αυτό είναι αδύνατο. Σε κάθε μηχάνημα κάνει διαφορετικό χρόνο φόρτωσης. Στο δικό μου PC , κάνουν 5 sec να φορτώσουν όλα και να ξεκινήσει το scrolling. Από τη στιγμή που θα γίνουν cache, θα φορτώσουν αμέσως. Από τη στιγμή που χρησιμοποιώ τα εικονίδια ΑΠΟ ΤΟ PC, θα εμφανιστούν ξανά next time, τα recently used. 

 

Το κινητό σου είναι παλιό. Επειδή για σένα είναι κομπλέ, δεν σημαίνει πως θα κάνει όλες τις εργασίες αστραπιαία επειδή έτσι το θέλεις. .

Είναι του 2012, με 1gb ram και SOC πολύ παλιό.  Σε πιο σύγχρονο , mid-range κινητό (όπως το δικό μου), κάνει 7-8 sec πριν γίνουν προσβάσιμα τα emoticon, πράγμα που έκανε και πριν (κάτι ψιλά λιγότερο) όταν επρόκειτο για emoticons. Άρα ναι, φταίει και το κινητό για την αργοπορία. Το laptop αν είναι 5-6 ετών, θα αργεί λίγο παραπάνω από το υπερσύγχρονο PC σου. Δεν είναι παράλογο. 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 Τα emoticons είναι part of the update και δεν μπορεί να γίνει κάτι.  Οκ, το καταλάβαμε ότι θεωρείς υπερβολή την πληθώρα εικονιδίων.

Δεκτά και σεβαστά τα όσα λες (το εννοώ).

Το απόσπασμα που παραθέτω, διαβάζεται και ως ''μάστορα, deal with it και μην μας (τα) πρήζεις. Δεν σε ρωτήσαμε κιόλας''.

Λέω, λοιπόν, να σε ακούσω και ν' απέχω. Πάω να πετάξω κι αυτό το παλιοsamsung με τα αισχρά soc (και δέος). 

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, μάλλον δεν το πιάνεις. Σου εξηγώ τι ακριβώς συμβαίνει. Μην τα διαβάζεις όπως σε βολεύει.

Το "μάστορα deal with it", ισχύει εν μέρει. Τι να κάνουμε, "ντα" την ipb? :p Δεν γίνεται, δυστυχώς. Πως αλλιώς να το πω; 

 

 Το μη μας τα πρήζεις, δεν ισχύει. Για αυτό είμαστε εδώ, για να τα λέμε. Προσπάθησε να καταλάβεις αυτό που είπα ΔΥΟ φορές. Σε ενοχλούν , το καταλάβαμε. Μπορεί να ενοχλούν και άλλους, αλλά δεν γίνονται και πολλά. Εικάζω, τίποτα (ρώτα τον ultraB καλύτερα). Δεν ξέρω αν μπορούν επιλεκτικά να μειωθούν. Προς το παρόν ενοχλούν μόνο εσένα ή μόνο εσύ τα αναφέρεις. 

 

 Όσον αφορά το Samsung, σε ενοχλεί και η πραγματικότητα μου φαίνεται. Η πραγματικότητα είναι ότι είναι 6 ετών. Ένα κινητό 6 ετών, δεν είναι ίδιο πχ με ένα λάπτοπ 6 ετών. Ούτε με ένα PC 6 ετών. Δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε emoticons, πολύ scrolling κλπ κλπ. "Μπουκώνει". Εδώ μπούκωνε 1-2 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Και με custom roms. Μην ξεχνάς, υπήρξα κάτοχος. Είναι για τα βασικά (κλήσεις,μηνύματα και λίγο browsing). Δεν θα κάτσω να κάνω μαθήματα για το πως συμπεριφέρεται το οποιοδήποτε smartphone 6 χρόνια μετά. Προσπάθησε να το καταλάβεις. Δεν φταίει μόνον αυτό αλλά ΚΑΙ αυτό. Αυτά σε ότι αφορά το surfing από κινητή συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Το πήγατε σε πολύ πιο προσωπικό απ' ότι χρειαζόταν και "αρπάζεστε" χωρίς λόγο ?

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα δω αν μπορεί να γίνει κάτι. Αλλά αν αφαιρεθούν τα νέα, ίσως λείψουν σε κάποιους, δεν είναι win - win η φάση δηλαδή. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρπαχτήκαμε με τον Χρυσόστομο. Μεταξύ φίλων, τέτοια θέματα επιλύονται με εκατέρωθεν εξηγήσεις.

Μην αλλάξεις το παραμικρό. Ναι μεν είναι πολλά τα εικονίδια, αλλά δεν θα χαλάσουμε και τις καρδιές μας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο διότι, ο @black66.gr, έκανε το post στο "οι αγορές μας", εγώ το μετέφερα στη σωστή υποενότητα (μιας και πρόκειται αποκλειστικά για εργαλεία), οπότε φαίνεται πως πήρες notification από εκεί :p I bet ότι είσαι γραμμένος στο "οι αγορές μας" :) 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται πατωντας στο emoji να ανοιγει σε ξεχωριστο παραθυρο;*
Ηθελα να quotarw το power of love post του @DEADLAZARUS, να του γραψω ολα τα emojis :hehe: αλλα πατωντας ενα emoji, σβηνει. Εννοειται βαριομουν να το κανω για ολα ?


* Κανω πλακα και μην αλλαξεις τπτ. Δε χρησιμοποιω ποτε emojis περα των 2-3 κλασικων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ηθελα να quotarw το power of love post του @DEADLAZARUS, να του γραψω ολα τα emojis :hehe: αλλα πατωντας ενα emoji, σβηνει. Εννοειται βαριομουν να το κανω για ολα ?

Είσαι υποψήφιος προς αποχώρηση (δεν μου ανοίγει τα εικονίδια, οπότε προσθέτω το lol εικονίδιο).

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σύνδεση στο φόρουμ μέσω Tapatalk τις τελευταίες ημέρες? Αποσυνδέθηκε ξαφνικά ο λογαριασμός από το φόρουμ, προσπαθώ να κάνω log in και δεν συνδέεται με τίποτα.  

Έγινε επεξεργασία από zananiro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.