Jump to content



TheLab.gr Bugs, Προτάσεις, Βελτιώσεις και όλα τα σχετικά


Recommended Posts

@UltraB @karmen1983 

Ναι, προσωπικά θα ήθελα να διαβάζω απευθείας ειδήσεις πάνω-πάνω, να μου "σερβίρεται" η τελευταία πληροφορία πρώτα και έπειτα reviews ή οτιδήποτε featured content υπάρχει. 

 

Ανεξάρτητα από αυτό πάντως, optimizations θα μπορούσαν να γίνουν κυρίως στη java. Αλλά μεγάλη κουβέντα... Το Cloudflare πάντως (αφού το έβαλα στην κουβέντα) μπορεί να κάνει κάααατι τέτοιο, πιο αυτοματοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Πως μπορώ να βλέπω 

α. Νέες δημοσιεύσεις στο φόρουμ

β. Νέες δημοσιεύσεις στο φόρουμ που έχω συμμετάσχει εγώ

γ. Νέες δημοσιεύσεις στο φόρουμ τις οποίες έχω ξεκινήσει

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

ΟΚ το βρήκα είναι πάνω πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να έχεις πραγματοποιήσει 50 δημοσιεύσεις στο forum.

Και φυσικά να είναι εποικοδομιτικές δημοσιεύσεις :) 

 

Για περισσότερα δες τον παρακάτω σύνδεσμο

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην καλή ομάδα,

 

Θα ήθελα να μιλήσω σχετικά με την σελίδα γιατί μπορεί να πάει αρκετά μπροστά η σελίδα τώρα ιδικά που φεύγουν πολλοί απο δίπλα,

Το βασικό θα έλεγα είναι στις αγγελίες να μπούνε σε καρτέλες αν γίνεται τα προϊόντα και να υπάρξει αξιολόγηση. Μήπως το έχετε στο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Στα φόρουμ έχω αρχίσει απο το 2009, αρχικά στο outofspecs και μετά στο insomnia και τέλος εδω πέρα απο το 2010.

Δεν είναι τίποτα πλέον όπως παλιά όπως φαίνεται. Το TheLab έχει μείνει η μοναδική σελίδα όπου ασχολείται με την σοβαρή τεχνολογία και όχι να γράφει για το πόσα σπίτια έχουν ψυγεία Α κλάσης κλπ.

Anyway αυτό που θέλω να πώ πως η σελίδα είναι στάσιμη με τα στανταρ άτομα όπως βλέπω μερικούς μήνες (εγώ προσωπικά έτσι το βλέπω) και πιστεύω πως μια αλλαγή στις αγγελίες όπου να μπούνε αξιολογήσεις και σε καρτέλες θα είναι αρκετά καλύτερα γιατί αρκετοί ψάχνουν μια καλή σελίδα να βρουν μεταχειρισμένα απο άτομα με καλές αξιολογήσεις ή ακόμα και να πουλήσουν το προϊόν τεχνολογίας που έχουν.

 

Εκτός αυτού οι καρτέλα με τις προσφορές έχει μεγάλη βάση σε μια σελίδα και πολλοί θα μπορούσαν να γίνουν εκεί συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις ειδήσεις, σταμάτησαν να μου εμφανίζονται στο Activity με τα φίλτρα που έχω, τα οποία ως τώρα τις έφερναν.

 

Επίσης όταν πάω σε μία είδηση (όπως πχ εδώ) θα ήθελα να γίνεται auto scroll στην αρχή της είδησης (είτε αυτό είναι το κείμενο της είτε η μεγάλη εικόνα της), γιατί τώρα με βγάζει στην αρχή του site όπου δεν βλέπω καθόλου την είδηση παρά μόνο το τύπου carousel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες ειδήσεις που αφορούν την CES ποστάρονται σε άλλη κατηγορία, λογικά γι αυτό δεν στις εμφανίζει.

 

Τώρα όσο αφορά το άλλο έχεις δίκιο. Ψάχνουμε τρόπο το carousel να βγαίνει μόνο στην αρχική σελίδα αλλά δε βρίσκουμε λύση.

Περιμένουμε να γυρίσει ο Κώστας μήπως μπορεί να βοηθήσει με κάποιο τρόπο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδήσεις συμφωνώ με τον @trib. Ακόμα και αν φύγει ο διαγωνισμός, πρέπει να κάνεις scroll down αρκετά, για να δεις την είδηση.

Εντάξει, δεν είπαμε να σου έρχεται κατάμουτρα το νέο, αλλά τώρα βλέπεις μόνο τις πρώτες ειδήσεις και αν έχεις χάσει κάποιες, πρέπει να κατέβεις αρκετά για να τις βρεις.

Πρόταση: κρατήστε την εμφάνιση (εξαιρετική) και φέρτε τα reviews στο πλάι. Εναλλακτικά, κρατήστε τις παρουσιάσεις στο πάνω μέρος, αλλά σε πιο compact μορφή. Αν διαχωρίζατε τις παλαιές παρουσιάσεις από τις καινούργιες; Οι καινούργιες θα έχουν τον χώρο που τους αναλογεί και οι παλαιότερες θα εμφανίζονται σε μικρότερο χώρο (δεν ξέρω αν γίνεται).

Επίσης, η φράση "τα μεγάλα παιδιά δε σταματούν να παίζουν, ποτέ" κάτω από το λογότυπο του Λάμπη έχει, κατ' εμέ, δύο λαθάκια: πρώτον, αντί για δε κάντε το δεν (κακώς δεν χρησιμοποιούμε το τελικό ν) και δεύτερον, δεν χρειάζεται κόμμα πριν το ποτέ. Συνεπώς, η φράση θα έπρεπε να είναι "τα μεγάλα παιδιά δεν σταματούν να παίζουν ποτέ.".

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Επίσης, η φράση "τα μεγάλα παιδιά δε σταματούν να παίζουν, ποτέ" κάτω από το λογότυπο του Λάμπη έχει, κατ' εμέ, δύο λαθάκια: πρώτον, αντί για δε κάντε το δεν (κακώς δεν χρησιμοποιούμε το τελικό ν) και δεύτερον, δεν χρειάζεται κόμμα πριν το ποτέ. Συνεπώς, η φράση θα έπρεπε να είναι "τα μεγάλα παιδιά δεν σταματούν να παίζουν ποτέ.".

 

Για το κόμμα το έχουμε συζητήσει. ;)

 

Όμως, το τελικό ν σωστά λείπει. Εσχάτως, το τελικό -ν διατηρείται απλώς στον ενικό του αρσενικού οριστικού και αόριστου άρθρου (τον, έναν) για να αποφεύγεται η σύγχυση με το ουδέτερο οριστικό και αόριστο άρθρο (το, ένα).

 

Edit: "ταυτόχρονα, ταυτόχρονα!"

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος edward έγραψε:

Είναι σωστό το "δε" γιατί η λέξη που αρχίζει με "σ" δεν παίρνει τελικό ν.

 

πριν 15 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Για το κόμμα το έχουμε συζητήσει. ;)

Όμως, το τελικό ν σωστά λείπει. Εσχάτως, το τελικό -ν διατηρείται απλώς στον ενικό του αρσενικού οριστικού και αόριστου άρθρου (τον, έναν) για να αποφεύγεται η σύγχυση με το ουδέτερο οριστικό και αόριστο άρθρο (το, ένα).

Δεν επιμένω. Προτιμώ να βάζω πάντα το ν, ώστε να μη(ν) συγχέεται με το αντιθετικό "δε".

Spoiler

Γενικά, αρκετοί κανόνες της ελληνικές γραμματικής δε(ν);) με βρίσκουν σύμφωνο, αλλά δε(ν) φτιάχνω τους κανόνες.

Για το κόμμα, εννοείς ότι πρόκειται να διορθωθεί ή ότι έχει γίνει συζήτηση επ' αυτού σε άλλο νήμα;

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Για τις ειδήσεις συμφωνώ με τον @trib. Ακόμα και αν φύγει ο διαγωνισμός, πρέπει να κάνεις scroll down αρκετά, για να δεις την είδηση.

Εντάξει, δεν είπαμε να σου έρχεται κατάμουτρα το νέο, αλλά τώρα βλέπεις μόνο τις πρώτες ειδήσεις και αν έχεις χάσει κάποιες, πρέπει να κατέβεις αρκετά για να τις βρεις.

Πρόταση: κρατήστε την εμφάνιση (εξαιρετική) και φέρτε τα reviews στο πλάι. Εναλλακτικά, κρατήστε τις παρουσιάσεις στο πάνω μέρος, αλλά σε πιο compact μορφή. Αν διαχωρίζατε τις παλαιές παρουσιάσεις από τις καινούργιες; Οι καινούργιες θα έχουν τον χώρο που τους αναλογεί και οι παλαιότερες θα εμφανίζονται σε μικρότερο χώρο (δεν ξέρω αν γίνεται).

Επίσης, η φράση "τα μεγάλα παιδιά δε σταματούν να παίζουν, ποτέ" κάτω από το λογότυπο του Λάμπη έχει, κατ' εμέ, δύο λαθάκια: πρώτον, αντί για δε κάντε το δεν (κακώς δεν χρησιμοποιούμε το τελικό ν) και δεύτερον, δεν χρειάζεται κόμμα πριν το ποτέ. Συνεπώς, η φράση θα έπρεπε να είναι "τα μεγάλα παιδιά δεν σταματούν να παίζουν ποτέ.".

Δεκτό αυτό που λέτε παιδιά αλλά σκεφτόμαστε και τους νέους επισκέπτες. Στους νέους επισκέπτες θέλουμε να προβάλουμε περισσότερο κάποιο περιεχόμενο (πχ τα Reviews) από άλλα, γι αυτό και ο λόγος ύπαρξης του τέρμα πάνω slider.

 

Για εμένα το ιδανικότερο θα ήταν να φύγει η διαφήμιση και μάλλον αυτό θα γίνει όταν βρούμε καλύτερο μέρος ώστε να μεταφερθεί εκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Για το κόμμα, εννοείς ότι πρόκειται να διορθωθεί ή ότι έχει γίνει συζήτηση επ' αυτού σε άλλο νήμα;

 

Το είχαμε κουβεντιάσει εσωτερικά, όταν είχε πρωτοεμφανιστεί το μπανεράκι. Δεν ξέρω αν θα "διορθωθεί" άμεσα, αλλά είναι καταγεγραμμένο ως σχόλιο κάποιων εξ ημών.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.