Jump to content



Εργαλεία που θα ήθελα και σκέφτομαι να αγοράσω...Wish List!!


Recommended Posts

 

Αυτό.

 

Όλα τα άλλα λίγο πολύ τα βολεύουμε.

Αλλά το απόλυτο αλφάδιασμα στον χώρο δύσκολα τον πετυχαίνεις με κάτι άλλο.

 

Πρόσφατα έφτιαξα κάτι δοκάρια με γυψοσανίδα και χρειάστηκε διόρθωση μόνο και μόνο γιατί ξέφυγε ένα βίδωμα κατά 1,5cm στο σύνολο.

Αν είχα κάτι τέτοιο θα τελείωνα στον μισό χρόνο και με καλύτερο αποτέλεσμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B000XJ534G/_encoding=UTF8?coliid=I1PUJGUF2DLPTB&colid=1DBLXWVWPHAGW&psc=0

 

Καλύπτει ό,τι κάνει το γαλλικό κλειδί με την καστάνια και πολλά άλλα...

Έγινε επεξεργασία από pol77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2018 at 12:01 ΜΜ, το μέλος pol77 έγραψε:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B000XJ534G/_encoding=UTF8?coliid=I1PUJGUF2DLPTB&colid=1DBLXWVWPHAGW&psc=0

 

Καλύπτει ό,τι κάνει το γαλλικό κλειδί με την καστάνια και πολλά άλλα...

Δεν χωραει παντα εκει που χωραει το γαλλικο.

Θελει περισσοτερο χωρο για μια κινηση σε σχεση με το γαλλικο λογω κατασκευης και ογκου.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω εναν απογυμνωτη για τα διαφορα του σπιτιου. Το πιο χοντρο αντε να ειναι καμια μπαλαντεζα 3 χ 2.5

 

Ειδα αυτο και τα video στο Youtube μου αρεσαν.  Τι λετε ?

https://z-ergaleia.gr/index.php?route=product/product&product_id=1773

Link to comment
Share on other sites

Οι απογυμνωτές καλωδίων αυτού του σχεδιασμού είναι χρηστικοί, με το μειονέκτημα πως οι κόγχες συγκράτησης σε κάποιες περιπτώσεις τραυματίζουν ελαφρά τη μόνωση (συνήθως στο βαθμό που φαίνεται στο screenshot). Με την κατάλληλη ρύθμιση ανάλογα με το πάχος του καλωδίου, το φαινόμενο περιορίζεται αρκετά.

wire.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εχω αντιστοιχο κινεζικο και πραγματικα δεν καταλαβαινω διαφορα με καποιο αλλης μαρκας. Διπλα διπλα να τα εχω τα εργαλεια, αν δε δω το ονομα πανω στη μια δεν τα ξεχωριζω. Εχει βγαλει και το lidl ακιβως ιδιο στα 10 ευρω περιπου μαζι με κοσακια. Αν θες να γραφει το εργαλειο σου πανω καποια μαρκα παρε το Stanley (δυστυχως την εχω και εγω αυτη τη λοξα, αυτη τη φορα μου ξεφυγε ευτυχως) αλλιως ψαξε κατι πιο οικονομικο και θα σου ερθει το ιδιο ακριβως πραγμα. Απλα η αυτοματη λειτουργια ειναι για σχετικα πολυ μικρο φασμα καλωδιων, ουτε για πολυ χοντρα, ουτε για πολυ λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα χτες, σημερα ερχεται.


Δεν εχω κολλημα να λεει την χ μαρκα. Απλα αν η διαφορα ειναι στα 5-6 ευρω με ενα "κινεζικο", θα τα δωσω τα χρηματα και ας ειναι ποιοτικα ιδια. Αν η διαφορα ειναι 15+, ε εκει θα παρω την Κινεζια.. :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μάρκες έχουν κάποια πλεονεκτήματα, ειδικά για όσους κάνουν πιο βαριά / επαγγελματική χρήση, όπως πολύ καλύτερα μέταλλα, λεπτομέρειες στην εργονομία και τον τρόπο λειτουργίας που κάνουν μεγάλη διαφορά, ανοχές / τζόγους και πολλά άλλα.

 

@Seafalco, επί των παραπάνω είμαι σίγουρος ότι θα είχες να προσθέσεις ένα σεντόνι King Size με λάστιχο.

 

@YDinopoulos, καλορίζικο! Περιμένω σχόλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.