Jump to content



Assetto Corsa Competizione


liakjim

Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

Το oscillation συνήθως προέρχεται στα sims από πολύ minimum force . Τσέκαρε αν έχει τέτοια ρύθμιση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο 0 την έχω. To είχα αυτό και στο AC και με το lut του Άκη το είχα λύσει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Γελαω μονος μου...απο τοτε που με κολλησε το κ@λοπαιδι(για τον @GoMaR λεω) να παιζω απο το καπο, δεν μπορω να παιξω με αλλο view :hehe:

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Καποιος που ξερει να παιζει :hehe:

 

article-2336172-1A273250000005DC-891_634texting-while-driving.jpg

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Γελαω μονος μου...απο τοτε που με κολλησε το κ@λοπαιδι(για τον [mention=30865]GoMaR[/mention] λεω) να παιζω απο το καπο, δεν μπορω να παιξω με αλλο view :hehe:
[emoji23]

5bce2701e8ccd1d4c070a30a9159014e.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Mesfigas1973 έγραψε:

Εχω την εντυπωση πως τα καλλητερα στησηματα (βλεπε Setups) τα κανουνε εκεινει που ξερουνε να διαβαζουνε Motec και να το επεξεργαζονται καταληλα και να αντιλαμβανονται το πως και το γιατι το Α/β μονοθεσιο 'η GT3 car συμπεριφερετε με τον ταδε τροπο στο ταδε μερος της πιστας,

 

Συμφωνω. Η διαφωνια δεν ειναι εκει αλλα στο αν μπορει ο avarage joe να κανει το ιδιο.

 

πριν 4 ώρες, το μέλος beastie έγραψε:

να προσθέσω στο post του @Mesfigas1973

δεν υπάρχει απλά ενα σετάπ που ειναι το καλύτερο, γιατι πάντα μπαινει και η μεταβλητή οδηγός

Ετσι μπορουν 2 οδηγοι να βγάλουν ίδιους χρόνους με διαφορετικές ρυθμίσεις και όταν ο καθε ένας πάρει το setup του άλλου να είναι χειρότερος. Το πρόβλημα ειναι λίγο μεγαλύτερο σε endurance αγώνες που πρέπει να τρέξουν όλοι με το ίδιο έχοντας μόνο μικρές incar αλλαγες ...

Δεν ειπε κανεις για μοναδικο σεταπ. Μιλαω για σεταπ πανω σου με τα δικα σου δεδομενα. Απο τη στιγμη που μπορουν να το κανουν στο psp το 2006 εστω και στα απλα πραγματακια φαντασου τι μπορουν να κανουν τωρα σε σοβαρα μηχανηματα. Κοιτα ποσο αλλαξε η τεχνολογια πισω απο το assetto σε 4 χρονια.

Τα παντα μπορεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

μπορεσε κανεις να αναψει τα φωτα  της λαμπο για το βραδυ?ισως δεν τα εχουν βαλει ακομα?τα φωτα που αναβοσβηνουν για την βροχη αναβουν μονο.

gpu δουλευει στο 100% η 1080 ζεματαει αβερτα.

Έγινε επεξεργασία από ΛΑΜΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ γενικώς με αυτά που λέει ο Jimmy (Jim.. Jimmeh? Timmeh!)

Αυτό που με ξένισε λιγάκι είναι οτι στις πολύ χαμηλές ταχύτητες και όταν αφήσει γκάζι, το Lambo αρχίζει να πετάει κώλο αλλά δεν το νιώθεις καλά στο FFB και πρέπει να βασιστείς κάπως στα μάτια σου και στην πρότερη εμπειρία διότι σ το ξαναέκανε στον προηγούμενο γύρο. Σίγουρα είναι δείγμα ότι πίεσες πολύ, απλώς είναι λίγο κουλό διότι αρχίζεις με υποστροφή, αφήνεις γκάζι και σου γυρνάει αργά αργά αλλά πρέπει να το διορθώσεις γρήγορα. Μπορεί να είναι χαρακτηριστικό του Lambo ή να φταίει το σετάπ. So far, so good, τα γραφικά είναι τίμια αλλά το AA θέλει tweaking ακόμη. Είναι θολό στο Temporal και τίποτα ιδιαίτερο στο FXAA.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να περιμενουμε τουλαχιστον μεχρι το Μαρτιο του 2019 προκειμενου να δουμε το game στην τελικη του μορφη.

αρχικα το ολο handling ειναι καλητερο απο assetto corsa στο οποιο ενοιωθα οτι κανω μονιμος πατιναζ σε παγο

ειναι νωρις ακομα ομως τουλαχιστον τωρα εχει περρισοτερο νοημα και ειναι πραγματικα καλοδουλεμενο game.

οσα αυτοκινητα και οσες πιστες και να προσεθεταν στο assetto corsa παντα ενοιωθα μια ατελειωτη βαρεμαρα και το παραταγα.

Στο Competizione ειναι εντελως το αντιθετο αν και το handling των RF2 και Automobilista δεν το πιανει, αυτο ομως δεν λεει και τιποτα σε μια τελικη

εφοσον το υπαρχον handling ειναι ενδειαφερον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Άλλος ένας που ένιωθε πάγο στο ασετο...ειδικά στις χαμηλές ταχύτητες.

Πιστεύω να το διορθωσουν στο acc.. Μη βγάζετε συμπέρασμα από τώρα πάντως..είναι άδικο για το παιχνίδι.

Θα το πάρω και εγω παρόλο που απεχθάνομαι τα αγωνιστικά αλλά επειδή με κράτησε 4 χρόνια το άλλο. Και ας μη παίξω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Mesfigas1973 έγραψε:

 στο οποιο ενοιωθα οτι κανω μονιμος πατιναζ σε παγο

 

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

λλος ένας που ένιωθε πάγο στο ασετο...ειδικά στις χαμηλές ταχύτητες.

 

Περίεργο. Δεν το έχω νιώσει ποτέ αυτό που λέτε παρά μόνο σε κακά mods.

Καλά για τον Ιάσονα δεν λέω κάτι, τί γνώμη να έχει κάποιος που τρέχει από το καπό????? ?

Ίσα ίσα που μεταξύ των sims που λέτε είναι αυτό που μου δίνει τη θετικότερη αίσθηση του πίσω άξονα, σίγουρα περισσότερο από τα αρφακτοροειδή που αναφέρει ο φίλος.

 

Τεσπα στα δικά μας, διαβάζω ότι είναι full στα bugs το build που είναι και πολύ λογικό. Θυμάμαι πόσο χάλι ήταν το AC αντίστοιχα στο technology preview οπότε και αυτό  θα στρώσει. Την Παρασκευή δοκιμάζω και εγώ λογικά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαπουνι παγος αβα η λαδι δεν εχει σημασια. Υστερουσε πολυ εκει το παιχνιδι. Ευχομαι να μην ειναι το ιδιο και εδω.
Δημητρη, καπο ξεκαπο, τα στατιστικα αλλα εχουν δειξει  :P

 

 

 

Πωω τωρα που εχω και 2 μονιτορ 27αρα 1440p σκεφτομαι να ξανα στησω την τιμονιερα..
Πως γινεται να κανουμε μια αναλυση ενιαια ;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα.

Λοιπον μου φαινεται οτι πραγματι δεν ειναι σε EA αλλα σε καρα-Beta το πολυ!

Gpu+cpu για να τρεξω αυτο το πραγμα ετσι οπως ειναι τωρα δεν αλλαζω με τιποτε

Ffb ΑΨΥΧΟ,ποσο dampening ρε παιδια?Δεν παει αλλο!Δεν καταλαβαινεις υπο-υπερστροφη μονο ηχητικα και απο καποια τριξιματα στο τιμονι τελειως ψευτικα.

Ο ηχος πολυ καλος,ξεχωριζει αμεσως.

1.57 μετα απο καμια ωρα και τελος.Βαρεθηκα.Θα το ξαναπιασω τον αλλο μηνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.