Jump to content



SHADOW OF THE TOMB RAIDER


Recommended Posts

πριν 38 λεπτά, το μέλος rip_noob έγραψε:

Βρε, δεν θέλει skin η Lara. Γυμνή θέλουμε να είναι. Μόνο με το δικό της skin:p.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που εξακολουθώ να πιστεύω ότι το feeling έχει αλλάξει τελείως; Όπως είπα δεν είναι κακό, απλά νοιώθω ότι αν αντί στην θέση της Lara (του χαρακτήρα δηλαδή) είχα τον Drake πχ θα ένοιωθα άνετα ότι έπαιζα Uncharted ή κάποιο νέο παιχνίδι αν δεν έβλεπα καν τον χαρακτήρα.

 

Όχι ότι είναι κακό, πόσο μάλλον για εμένα που δεν δίνω έμφαση στην ιστορία αλλά καταλάβατε πιστεύω τι θέλω να πω.

Τα δύο προηγούμενα έμοιαζαν αρκετά στο οπτικό, αυτό έχει πάει αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό (νομίζω ότι) είναι να σου δώσει κίνητρο το παιχνίδι, ώστε να χρησιμοποιήσεις τη low profile Lara (κάλυψη-απόκρυψη, stealth, resources κτλ) και όχι τη Rambo-Lara.

Ειδικά το ROTTR απέτυχε παταγωδώς σ' αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το motion blur και ότι σχετίζεται με AA.  Τα pure hair στο off για να παίξεις. Δεν έχω το game αλλά κλασικά τα παραπάνω "τρώνε" ανούσια fps και αν στο bench δεν έχεις 60 στακάτα, ingame δεν πολυνομίζω να πάει καλύτερα. Κλασικό φαινόμενο όπως στο ROTTR. 

ΥΓ: Διαβάζω ότι έχει ήδη βγει patch 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδάκι είναι δυνατό!  Back to roots βασικά, έχει ΠΟΛΥ εξερεύνηση. Λίγοι γενικά εχθροί μέχρι στιγμής, και τους βγάζεις χαλαρά stealth.

 

Για τα γραφικά δεν έχω να πω κάτι.. Απλά μαγευτικά.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, tommybertsen said:

Βγάλε το motion blur και ότι σχετίζεται με AA.  Τα pure hair στο off για να παίξεις. Δεν έχω το game αλλά κλασικά τα παραπάνω "τρώνε" ανούσια fps και αν στο bench δεν έχεις 60 στακάτα, ingame δεν πολυνομίζω να πάει καλύτερα. Κλασικό φαινόμενο όπως στο ROTTR. 

ΥΓ: Διαβάζω ότι έχει ήδη βγει patch 

1714985131_settingsiwllplay.thumb.jpg.dc1f34d30ea8f609088a51dc5af53177.jpg

 

κατέληξα με τα παρακάτω settings για να παίξω χαλαρά

πάω να το ξεκινήσω έφαγα ήπια είμαι έτοιμος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Το season pass αξιζει; Να τσιμπησω την special edition στα 68€; Να κατσω στ'αυγα μου;

αν και δεν το έχω ψάξει και πολύ, αν το αγόραζα θα έπαιρνα την full έκδοση με το season pass

https://www.cdkeys.com/pc/games/shadow-of-the-tomb-raider-croft-edition-pc-steam-cd-key

στα 63€ έπαιζε το πρωί, τώρα 65€ (η διαφορά στην τιμή είναι σχετικά μικρή με την απλή έκδοση που ξεκινάει στα 40€)

 

αλλά ? δεν έχω gpu, δεν έχω pc, πάει & η Lara προς το παρόν 

:bleh:

 

 

 

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει σε όποιον άρεσαν τα άλλα δύο πάνω κάτω ίδιο στυλ είναι ! story δεν αναφέρω καν και δεν βάζω ούτε πολλές φωτογραφίες κλπ κλπ ?

τώρα το σενάριο απλά YOLO 2310521010 ?

εγώ καθόμουν και έβγαζα φωτογραφίες ? έχει ένα mode για φωτογραφίες τις αποθηκεύει το steam

σαν τουρίστας

20180914230458_1.thumb.jpg.59df92ff440451f747993b09b984f001.jpg

 

ας βάλω μία καλυτεχνική

20180915000938_1.thumb.jpg.20eb213769840fa11a9e5aba6c768b0b.jpg

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μέτριο αστείο.

 

Αμφιταλαντεύομαι άμα αξίζει να το αγοράσω γιατί παντού διαβάζω οτι είναι μια από τα ίδια και δεν υπάρχει κάποια σοβαρή εξέλιξη στο παιχνίδι συγκριτικά με τα προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος rip_noob έγραψε:

Μέτριο αστείο.

 

Αμφιταλαντεύομαι άμα αξίζει να το αγοράσω γιατί παντού διαβάζω οτι είναι μια από τα ίδια και δεν υπάρχει κάποια σοβαρή εξέλιξη στο παιχνίδι συγκριτικά με τα προηγούμενα.

Δεν πρόκειται να δεις καμία σοβαρή εξέλιξη, δυστυχώς. Καινοτομία σε TR, δύσκολα. Εγώ πάλι διαβάζω ότι έχει κάποια καλύτερα στοιχεία και exploration, αλλά γενικά, να δώσω 40€ και 65 για season pass, δεν ψήνομαι ιδιαίτερα.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.