Jump to content



SHADOW OF THE TOMB RAIDER


Recommended Posts

Υπαρχει αρκετος κοσμος που δεν πιανει το concept @tommybertsen

Η τριλογια ειναι για να δειξει πως εφτασε η lara να ειναι αυτο που εβλεπες στα παιχνιδια πριν απο το 2012 και το κανει μια χαρα μαλιστα.

Λογικα θα επιστρεψουν και στην παλια συνταγη απο τη στιγμη που πουλαει.

 

Link to comment
Share on other sites

Ε; Δεν κατάλαβα τι ακριβώς δεν έπιασα... Το concept είναι "άρμεγμα" πρωτίστως. Βλέπεις να μίλησα για το "σενάριο" παραπάνω; 

 

Και with the above being said, θα το παίξω το παιχνίδι, μιας και έπαιξα τα 2 προηγούμενα, έτσι για το γαμώτο.

Η συνταγή που πουλάει είναι "βγάλε την Λάρα και όλα θα πάνε από μόνα τους". 

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εξερεύνηση του τύμβου της Αμφίπολης και του τάφου του Μητσοτάκη:hehe:.

Έχω γράψει ότι η σειρά αδικεί την πολύ καλή προσπάθεια του πρώτου Tomb Raider (reboot). Δεν θέλουμε άλλο ένα A.C.. Φτάνουν τα άχρηστα side quests/collectibles/easter eggs.

Σενάριο θέλουμε, δράση, σωστό ξεδίπλωμα των χαρακτήρων και πλοκή αντάξια του franchise.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ε; Δεν κατάλαβα τι ακριβώς δεν έπιασα... Το concept είναι "άρμεγμα" πρωτίστως. Βλέπεις να μίλησα για το "σενάριο" παραπάνω; 

 

Και with the above being said, θα το παίξω το παιχνίδι, μιας και έπαιξα τα 2 προηγούμενα, έτσι για το γαμώτο.

Η συνταγή που πουλάει είναι "βγάλε την Λάρα και όλα θα πάνε από μόνα τους". 

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.

Δεν εχεις πιασει οτι το παιχνιδι δεν ειναι για εξερευνηση τυμβων αλλα για το πως φτασαμε σε αυτο. Εξου και η πιο light προσεγγιση σε αυτο το θεμα.

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν εχεις πιασει οτι το παιχνιδι δεν ειναι για εξερευνηση τυμβων αλλα για το πως φτασαμε σε αυτο. Εξου και η πιο light προσεγγιση σε αυτο το θεμα.

 

Ε, τότε γιατί τις έχει τις εξερευνήσεις τύμβων; Θα μου πεις ότι είναι optional. Optional εξερευνήσεις τύμβων σε παιχνίδι που ονομάζεται (και έχει την ιστορία του) Tomb Raider:suicide::wall::slap:.

Και πώς φτάσαμε ως εδώ; Δηλαδή, η Lara τσινούσε στις εξερευνήσεις τάφων, αλλά μόλις καθάρισε την τριλογία του "πώς ξεκίνησαν όλα", είδε το φως το αληθινό και είπε "τώρα θα σας εξερευνήσω όλους".

To πρόβλημα έγκειται στο ότι υπάρχει μια αχρείαστη μόδα να κάνουμε τα παιχνίδια A.C.. Πάρε άχρηστα quests, μάζεψε άκυρα collectibles, μπες στη διαδικασία του 100%, να και αυτό το outfit κ.τ.λ.. Φτάνει. Σενάριο καλό θέλουμε. Δράση θέλουμε. Σκιαγράφηση χαρακτήρων θέλουμε. Να δουλέψει το μυαλό μας για την επίλυση των γρίφων θέλουμε. Ας κρατάει και 20 ώρες το παιχνίδι. Αν έχει το περιεχόμενο που πρέπει, χαλάλι του. Αν είναι να τρως 40 ώρες μαζεύοντας χορταράκια και νομίσματα, άστο να πάει.

Υ.Γ. Για τη Lara:wub: και μόνο, θα το αγοράσω το παιχνίδι (όταν πάει στα 10-12 ευρώ).

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν εχεις πιασει οτι το παιχνιδι δεν ειναι για εξερευνηση τυμβων αλλα για το πως φτασαμε σε αυτο. Εξου και η πιο light προσεγγιση σε αυτο το θεμα.

 

I rest my case... 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα 2 τελευταία (2013,2016). Πέρασα ευχάριστα.

Δεν έχω παίξει τα παλιά. Να σημειωθεί αυτό οπότε οι παλιοί με συγχωρείτε. Ίσως το 2ο μέρος να "χαλάει" σε κάποια σημεία αλλά προσωπικά η overall εμπειρία/περιπέτεια δράσης είναι αρεστή στα δικά μου μάτια. Με το καλό το 3ο παιχνίδι.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Μια χαρά είναι τα 2 τελευταία (2013,2016). Πέρασα ευχάριστα.

Δεν έχω παίξει τα παλιά. Να σημειωθεί αυτό οπότε οι παλιοί με συγχωρείτε. Ίσως το 2ο μέρος να "χαλάει" σε κάποια σημεία αλλά προσωπικά η overall εμπειρία/περιπέτεια δράσης είναι αρεστή στα δικά μου μάτια. Με το καλό το 3ο παιχνίδι.

Σπύρο, ευχάριστα ήταν τα παιχνίδια, ναι. Ωραία σκηνικά είχαν, δράση είχαν, είχαν και τη Λάρα (βασικό αυτό:hehe:).

Αυτό που λέμε οι σκ@@@τοπερίεργοι @tommybertsen και εγώ, είναι ότι, χωρίς λόγο, το παιχνίδι το έκαναν πιο open world χωρίς, όμως, τη σωστή συνταγή. 

Optional εξερευνήσεις τάφων; Big no-no.

Δεν μπορούν όλα τα παιχνίδια να γίνουν open world. Ας κόψουν τα άχρηστα side quests/collectibles. Ας δώσουν έμφαση στο main story, στους γρίφους και στους τύμβους. Αυτό είναι το πραγματικό Tomb Raider.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.