Jump to content



SHADOW OF THE TOMB RAIDER


Recommended Posts

On Thu Mar 15 2018 at 1:24 ΜΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Περιμένω εξερεύνηση του τύμβου της Αμφίπολης και του τάφου του Μητσοτάκη:hehe:.

 

Με αυτά τα ονοματα που αναφερεις εγω δεν το κανω install… να κλαίμε hardware… ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ελπίζω σε αρκετά καλύτερο από τα προηγούμενα διότι οι διαφορές από το reboot στο rise ήταν αρκετά μικρές θα έλεγα, και μας διαφημίζουν οτι έχουν σκάσει 100 μύρια για το developing.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στην Ε3, παρουσιάζεις το τρίτο και κατά κανόνα καλύτερο game της σειράς και μου το τρέχεις σε ΧΒΟΧ και τα γραφικά είναι σαν του serious sam του 2004??

Δλδ έλεος. Κάτσε 10 λεπτά και μοντάρισε το (που λέει ο αλέφαντος) για PC και δείξε το όπως πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναζεσταμένο φαγητό. Τουλάχιστον, βάλτε τη Λάρα γυμνή (βράχηκε το μπλουζάκι και δεν είχε άλλο, μην φανταστείτε) να δούμε κάτι ενδιαφέρον.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θελω μη politically correct tomb raider. Θελω σορτσακια βρεγμενα μπλουζακια βρεγμενα περιεργες φιγουρες στο σκαρφαλωμα φιλακια στα guns και ποζες και δεν συμαζευεται. Φτυστε στα μουτρα τους PC warriors.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Θελω μη politically correct tomb raider. Θελω σορτσακια βρεγμενα μπλουζακια βρεγμενα περιεργες φιγουρες στο σκαρφαλωμα φιλακια στα guns και ποζες και δεν συμαζευεται. Φτυστε στα μουτρα τους PC warriors.

 

Guns and pozes ένα πράγμα. 

Το αυθεντικό feeling του tomb raider προέκυπτε από την εξερεύνηση creepy τάφων, από την εύρεση μυθικών και δολοφονικών πλασμάτων και από τα σκοτεινά περιβάλλοντα στα οποία έπρεπε να επιβιώσεις. 

Το παιχνίδι θυμίζει, ολοένα και περισσότερο, κακέκτυπο των AC/Uncharted/Far Cry.

Link to comment
Share on other sites

Το feeling του παιχνιδιου ηταν '' να συνεχισω να παιζω η να κανω ενα διαλειμμα να παιξω κατι... αλλο και να συνεχισω μετα?''

Βαλε το underworld σε 3D vision και θα καταλαβεις τι εννοω.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η σειρά αν και με κούρασε λίγο. Γραφικά καλά, gameplay καλό, στόρυ μέτριο αλλά αποδεκτό.

 

Εκεί που χάνει είναι στη διάρκεια, τραγικά μεγάλα - ειδικά το δεύτερο, και στην επανάληψη, νιώθεις ότι κάνεις τα ίδια πράγματα χωρίς νόημα.

Τώρα το εν λόγω, φαίνεται μια από τα ίδια. Ενώ φαίνεται να έχουν προστεθεί κάποια στοιχεία στο gameplay, το feeling είναι ίδιο - αδιάφορο. Κ αυτό γιατί το στόρυ δε τραβάει και δεν υπάρχει κάτι να ελκύει.

Δε ξέρω γιατί αλλά στα AC (AC 2, Brotherhood, Unity, Syndicate και λίγο Origins) πάντα μου άρεσε να μαζεύω όλα τα άχρηστα πραγματάκια που εμφανίζονται στο map. Στο TR δεν έχω το στοιχειώδες κίνητρο για να συλλέξω documents, relics etc....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GFFermari said:

Μια χαρά είναι η σειρά αν και με κούρασε λίγο. Γραφικά καλά, gameplay καλό, στόρυ μέτριο αλλά αποδεκτό.

  

Εκεί που χάνει είναι στη διάρκεια, τραγικά μεγάλα - ειδικά το δεύτερο, και στην επανάληψη, νιώθεις ότι κάνεις τα ίδια πράγματα χωρίς νόημα.

 Τώρα το εν λόγω, φαίνεται μια από τα ίδια. Ενώ φαίνεται να έχουν προστεθεί κάποια στοιχεία στο gameplay, το feeling είναι ίδιο - αδιάφορο. Κ αυτό γιατί το στόρυ δε τραβάει και δεν υπάρχει κάτι να ελκύει.

 Δε ξέρω γιατί αλλά στα AC (AC 2, Brotherhood, Unity, Syndicate και λίγο Origins) πάντα μου άρεσε να μαζεύω όλα τα άχρηστα πραγματάκια που εμφανίζονται στο map. Στο TR δεν έχω το στοιχειώδες κίνητρο για να συλλέξω documents, relics etc....

 

Συμφωνώ σε όλα.

Στο ac origins ξόδεψα ~45 ώρες για να κάνω όλα τα side quests και να βρω τα περισσότερα αντικείμενα. Στο rise αφού το τερμάτισα πρόσφατα ακόμα μια φορά για επανάληψη πριν το καινούριο δεν είχα καμία όρεξη να ψάξω να βρω τα αντικείμενα που έλειπαν.

Μακάρι να δούμε κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το κοιτάξετε για τα AC; Μα, όλα τα αντικείμενα:p; Ήρωες.

Προφανώς, δεν εξαιρώ εαυτόν, μια και καθόμουν και τα μάζευα κι ο ίδιος. Είμαστε perfectionists, τι να κάνουμε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.