Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Χθες είχατε μαζευτεί πολλοί στο bf v. Μπήκα στον πειρασμό, είναι η αλήθεια, να σας έρθω κι εγώ, αλλά συγκρατήθηκα. Είπαμε, αυτό το πράγμα δεν το παίζω....

Link to comment
Share on other sites

τελειώνει η beta σήμερα... δυστυχώς μόλις ξεκλείδωσα το Καρ98 αλλά δεν προλαβαίνω να παίξω...η βετα2  που λέγεται πωςθα υπάρξει θα μας ξεκινήσει πάλι από 0 level?

Υπάρχουν κάπου πληροφορίες για τα οπλα ανα class που θα εισάγουν και τα χαρακτηριστικά τους? Ή κάποιες περισσότερες πληροφορίες για τις πίστες;

 

ομολογώ αρχικά ήμουν απογοητευμένος γιατί επρεπε να προσαρμοστείς στον νέο τρόπο παιχνιδιού που αλήθεια έιναι δεν βοηθαει τους νέους παιχτες ή μάλλον τους "κακούς" -μέτριους παλαιούς στην σειρα bf παιχτες. 

ναι, εχει προβλήματα-bugs (έχουν αναφερθεί πολλάκις), 

ναι, έχει θέματα με το κατά πόσο σε βάζει σε περιβάλλον WW2 (θα έρθουν νέες καλύτερες πίστες)

ναι, υπάρχουν cheaters ή ατομα που κάνουν abuse χρήση αρμάτων -  αεροπλάνων κτλ. 

ναι, δεν δίνω  σημασία -δεν πρόσεξα ingame αν με κάνει revive άνδρας με μοϊκάνα ή γυναίκα ούτε αν βλέπω την σβάστιγγα σε κάθε στολή , άρμα ,  γωνιά -στενό....

αλλά πιστεύω ότι θα γίνουν οι απαιτούμενες αλλαγές - βελτιστοποιήσεις και θα φτιάξει το πράγμα...αν παιζεις σε καλή ομάδα (όπως όταν μαζευόμαστε) μεταμορφώνεται σε άλλο παιχνίδι ...αν παιζεις μόνος σου ουσιαστικά χάνεις το 80%. Αυτό που δεν μπορεί να φτιάξει η DICE είναι οι παιχτες από την Μογγολία.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

τελειώνει η beta σήμερα... δυστυχώς μόλις ξεκλείδωσα το Καρ98 αλλά δεν προλαβαίνω να παίξω...η βετα2  που λέγεται πωςθα υπάρξει θα μας ξεκινήσει πάλι από 0 level?

Υπάρχουν κάπου πληροφορίες για τα οπλα ανα class που θα εισάγουν και τα χαρακτηριστικά τους? Ή κάποιες περισσότερες πληροφορίες για τις πίστες;

 

ομολογώ αρχικά ήμουν απογοητευμένος γιατί επρεπε να προσαρμοστείς στον νέο τρόπο παιχνιδιού που αλήθεια έιναι δεν βοηθαει τους νέους παιχτες ή μάλλον τους "κακούς" -μέτριους παλαιούς στην σειρα bf παιχτες. 

ναι, εχει προβλήματα-bugs (έχουν αναφερθεί πολλάκις), 

ναι, έχει θέματα με το κατά πόσο σε βάζει σε περιβάλλον WW2 (θα έρθουν νέες καλύτερες πίστες)

ναι, υπάρχουν cheaters ή ατομα που κάνουν abuse χρήση αρμάτων -  αεροπλάνων κτλ. 

ναι, δεν δίνω  σημασία -δεν πρόσεξα ingame αν με κάνει revive άνδρας με μοϊκάνα ή γυναίκα ούτε αν βλέπω την σβάστιγγα σε κάθε στολή , άρμα ,  γωνιά -στενό....

αλλά πιστεύω ότι θα γίνουν οι απαιτούμενες αλλαγές - βελτιστοποιήσεις και θα φτιάξει το πράγμα...αν παιζεις σε καλή ομάδα (όπως όταν μαζευόμαστε) μεταμορφώνεται σε άλλο παιχνίδι ...αν παιζεις μόνος σου ουσιαστικά χάνεις το 80%. Αυτό που δεν μπορεί να φτιάξει η DICE είναι οι παιχτες από την Μογγολία.

 

Πώς είδες το lee enfiled sniper; Το βολεύτηκες (έκανες upgrades ή το άφησες ως έχει;);

Έχω ακούσει και από άλλους ότι εάν παίζεις σε ομάδα που ξέρει τι κάνει, αλλάζει το παιχνίδι. Δεν ξέρω κατά πόσον μπορεί να σε κρατήσει κάτι τέτοιο.

Καλά, το ότι ακόμα και στη beta υπάρχουν cheaters (άτομα, δηλαδή, που μπαίνουν στον κόπο να χακάρουν τους αντιπάλους σε beta διαρκείας ολίγων ημερών), με ξεπερνάει. Ψυχίατρος επειγόντως για τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

το μαθαίνεις το όπλο...ναι, εγιναν οι αναβαθμίσεις προς την μια μερια και βελτιώθηκε η κατάσταση (Δεν αργούσε τόσο τραγικά να γίνει σκόπευση όπως αρχικά), αν και χρησιμοποιούσα medium scope...Αλλά ΝARVIK επαιζα πολύ με το κυάλι για spot και μετά σημάδευα με το όπλο...Είναι πιο δύσκολο το kill αλλά όταν το πετυχαίνεις το headshot είναι απόλαυση. Χειρότερα να γίνουν Οι scout δεν νομίζω...Πάντως θέλω να δω τα όπλα που θα τους δώσουν και τα hit damage που θα κάνουν...Δεν πρόλαβα να δω πόσο damage κανει το kar98...

Ως scout σε κάνουν να παίζεις καμπερι περισσότερο εκτός αν είσαι τόσο ευστοχος που τους εχεις μονόχιτους στο κεφάλι (με 54 damage σε close-mid range βλέπεις τα ραδίκια ανάπαδα...ΕΚΤΟΣ από 1 φορά χθες με αντίπαλο fatalara junior ?, όπου πρόλαβα να οπλίσω 2η και πεφτοντας προς τα πίσω τον ξαναπέτυχα).

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

δεν πρόκειται να το αγγίξω φέτος ...

γενικά κάτι μεχαλάει !

οι εχθροί δεν φένονται εύκολα οι σκιές απλά πολύ μαύρο σαν το HDR όταν βάλανε στο BF1

 

γενικά το BF1 μου άρεσε από την μπέτα εδώ κάτι δεν μου κολλάει !

είχαν 2 χρόνια να φτιάξουν και βγάζουν μια πατάτα λες και το δούλευαν κανα χρόνο τώρα και λιγότερο γύρω στους 9 μήνες

(πατάτα δεν είναι απλά θέλει πάρα πολύ σουλούπωμα)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

δεν πρόκειται να το αγγίξω φέτος ...

γενικά κάτι μεχαλάει !

οι εχθροί δεν φένονται εύκολα οι σκιές απλά πολύ μαύρο σαν το HDR όταν βάλανε στο BF1

 

γενικά το BF1 μου άρεσε από την μπέτα εδώ κάτι δεν μου κολλάει !

είχαν 2 χρόνια να φτιάξουν και βγάζουν μια πατάτα λες και το δούλευαν κανα χρόνο τώρα και λιγότερο γύρω στους 9 μήνες

(πατάτα δεν είναι απλά θέλει πάρα πολύ σουλούπωμα)

Είπαμε: μετά από 1 χρόνο και αν το έχουν σουλουπώσει....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θέλω να  πιστεύω ότι θα φτιάξουν-συμαζέψουν-βελτιώσουν αρκετά ... να σφυράτε αν δείτε κάποιο κλειδάδικό να το έχει προσφορά πριν το release...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

When children are lead developers.... you get childlike results.

 

Διαβαζω και βλεπω πολλους παικτες στο διαδικτυο να χαιρονται γιατι η DICE κανει ορισμενες αλλαγες προς το "καλυτερο", αυτες

οι αλλαγες ειναι προς το χειροτερο και πολλοι θα προσγειωθουν αποτομα στην πραγματικοτητα οταν κυκλοφορησει το παιχνιδι.

 

Μιλαμε για ΑΑΑ τιτλους οπου τα τελευταια χρονια για να παιχτει παιχνιδι τους πρεπει να περασουν μεχρι και 56 patch! (BF4).

Να αναφερω εδω παρα την παρουσια του CTE και τις φιλοτιμες προσπαθειες μικρου αριθμου παικτων θα επρεπε πριν καν βγει

ενα patch να γινεται ελεγχος του σε beta servers (βλ. BFBC2 και για ορισμενο διαστημα) με μεγαλυτερο αριθμο παικτων.

Γιατι εχει καταντησει ανεκδοτο πλεον σε καθε patch να φτιαχνουν 10 και να χαλανε αλλα 10...

 

Το συμπερασμα ειναι οτι κατι δεν παει καλα και αυτο αντι να προσπαθουν να το διορθωσουν καθε μερα που περνα βλεπω να γινεται χειροτερο, το προβλημα ξεκινα

απο αυτο που λεει η επικεφαλιδα η οπως λεει η παροιμια "Οπου λαλουν πολλοι κοκοροι αργει να ξημερωσει". Καλο ειναι να ακουν τις γνωμες των παικτων αλλα

δεν θα πρεπει ο developer να τις παιρνει τοις μετρητοις μιας και οι παικτες (ασχετος το ποσοι λενε κατι) το βλεπουν απο την δικη τους οπτικη γωνια - game style.

 

Μια ακομα σημαντικη παραμετρος στο ολο θεμα ειναι και οι ιδιοι οι παικτες, αντι να κοιτουν ουσιαστικα προβληματα και να κανουν κριτικη σε υποσχεσεις

που δεν τηρηθηκαν, κακους χαρτες, υπερβολικα και αχρηστα mode, απουσια πολλων GSP, anti-cheat, friend list, platoons και αν συνεχισω να γραφω θα μου

παρει κανα 5ωρο το προβλημα ειναι... αν θα εχει το παιχνιδι το ταδε οπλο, στολη η αν τα ammo crates μαζι με σφαιρες θα δινουν και περιστερια!!!

 

Ενα μεγαλυτερο προβλημα των ημερων ειναι και η απουσια δημιουργικοτητας με συνεπεια να παιρνει ενα παιχνιδι στοιχεια απο ενα διαφορετικο παιχνιδι και

στην ουσια να εχουμε 1, 2, 3... παρομοια παιχνιδια που δεν προσφερουν κατι το διαφορετικο. Αυτα τα εφηβικα λαθη θα ειναι τελικα που θα κανουν την διαφορα

και στο μελλον θα δουμε πολλα παιχνιδια να επιστρεφουν απο εκει που αρχικα ξεκινησαν.

 

Spoiler

Tο ολο θεμα μπορει να συγκριθει καλλιστα με τον πολεμο AMD vs Intel3313589440.gif οπου τα fanboys τις καθε πλευρας... ειναι ο εφιαλτης του καθε Moderator. :p

Spoiler

Την καλημερα μου.. εδω τουλαχιστον δεν θα πεσουν φαπες :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ κακο παιχνιδι θα γινει στην καλυτερη περιπτωση "playable"

 

Εχει πια γυαλινα ποδια ο γιγαντας που λεγεται BF και πολυ φοβαμαι οτι συντομα θα δουμε πολλά τραγελαφικά

 

Οπως κ να εχει...θα δουμε :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά...... Αυτό για ταφόπλακες έχω που το ακούω από την  εποχή που πρωτοβγήκε το BFBC2, αλλά ταφόπλακες δεν βλέπω. Τουναντίον μάλιστα. Μέχρι και η μεγαλύτερη αποτυχία της σειράς BF το BFH δεν κατάφερε να της βάλει ταφόπλακα.

@Lazy Dog Μάλλον ο γίγαντας έχει γερά πόδια και πατάει καλά σε αυτά. Τουλάχιστον ο χρόνος μέχρι τώρα αυτό μας έχει δείξει.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα το τιμήσω...όταν αργότερα πέσει η τιμή του και πατσαριστεί δεόντος... μου αρέσει το concept γενινότερα και περίμενα καιρό για να επανέλθει η σειρά σε WW2... ναι θα μάθουμε να παίζουμε  με τον νέο τρόπο, ναι θα μάθουμε να παιζουμε  "αναβαθμίζοντας" τα όπλα (όταν τα αναβαθμίσουμε όλοι δεν θα μας νοιάζει) , ναι δεν με νοιάζουν τα μηχανικά χέρια και οι γυναίκες στον πόλεμο (δεν τα παρατηρώ καν) , ναι με νευριάζει ενίοτε η Μογγολία  (Μογγολίες υπάρχουν σε όλα τα bf/cod/pubg) , ναι με νευριαζουν οι cheaters που υπήρχαν και θα υπάρχουν (άρα μια από τα ίδια),....αλλά στις 500 ώρες πυο έχω στο bfi άλλες τόσες θα έχω στο bfv...ίσως και περισσότερες...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.