Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Και εκει που σκεφτομαι οτι οκ θα το παρω δε γ@μιεται, για την παρεα τουλαχιστον, βλεπω το gun progression κ αρχιζω να βγαζω μαλλιά(οντας καραφλας)....

 

Αν ακολουθησεις την μια διακλαδωση του tree, δεν μπορεις να ξεκλειδωσεις την αλλη....κ αν ρεπαιδακιμου αλλαξεις γνωμη κ θελεις να ακολουθησεις την αλλη διακλαδωση απλα δεν μπορεις...πρεπει να ξεκινησεις απο την αρχη....

 

WTF? Witcher παιζουμε ή BF?

 

Πραγματικα δεν τους καταλαβαινω εκει στην ΕΑ...First Person Shooter ειναι οχι RPG

 

Μετα εχουμε αυτο το αθλιο spawn screen....ασε καλυτερα να μην συνεχισω. Ελπιζω μονο οτι πολλα απο αυτα τα λαθη(για μενα) θα τα αλλαξουν μεχρι την επισημη κυκλοφορια του

 

Σου δίνει επιλογή να πάρει νέο nude όπλο για να το κάνεις με άλλα upgrades. Στην ουσία δλδ σου λέει πως μπορείς να έχεις 10 απ το κάθε ένα και να τα έχεις στήσει όπως σου αρέσει. 

Λογικά αυτό σχετίζεται με το customization και την οπτική/ βάθος που θέλουν να του δώσουν. (Υπόθεση δική μου). 

Link to comment
Share on other sites

Too much visual clutter...ιδιαιτερα οταν αρχιζει να χιοναει δεν παλευεται

 

37 minutes ago, Lazy Dog said:

εν τω μεταξυ με εχει μαμησει στα disconnects...Μπηκα στο 1 αλλά παιζω κανονικα οποτε δεν τιθεται θεμα συνδεσης μου...

Εκανα ενα repair μεσα απο origin κ δειχνει να εστρωσε η κατασταση :)

 

@Dr_Nikiforos μα τι να την κανω την εμβαθύνση στο customization σε fps παιχνιδι; Ας το κανουνε οπως ηταν στο 4, με XP

 

Αληθεια για ποιο balance θα μιλαμε οταν ο αλλος θα με πετσωνει με το maxαρισμενο αντιστοιχο οπλο οταν εγω θα προσπαθω ξανα-μανα απο την αρχη. Γιατι μην ξεχναμε οτι δεν υπαρχουν αρνητικα σε καμια αναβαθμιση που κανεις(οπως πχ εχανες ακριβεια με το heavy barrel κ.ο.κ)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ενα ευχαριστο για μενα ειναι οτι τουλαχιστον στο συστημα μου τρεχει νερακι το παιχνιδι αν κ beta....μηπως γλυτωσω κανα φραγκο κ δεν αναβαθμισω ουτε κ φετος...λεω μηπως :hehe:

 

Τωρα σε οτι εχει να κανει με αγορα ακομη πραγματικα δεν ξερω...μπορει λογω παρεας εδω να το κανω το βημα

 

@AKISSS ρε καμενε θα το αγορασεις;

Δεν έχω κάνει αγορά και αν θα κάνω αφού βγει το game...για mice δες τα ασύρματα της Logitech. Ανάμεικτα συναισθήματα για το game...

Μια βδομάδα με το g305 και γουστάρω full...σε κακομαθαίνει εύκολα..Καλό το g pro wireless αλλά πολλά τα φράγκα..έπαιζε προσφορά πριν λίγο καιρό από logi store και έβγαινε 110 κάπου(και πάλι πολλά για mice imho)..55 βγήκε το 305+7 ευρώ για (4xAA Energizer Lithium) από Ελλάδα..

 

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος AKISSS έγραψε:

Δεν έχω κάνει αγορά και αν θα κάνω αφού βγει το game...για mice δες τα ασύρματα της Logitech. Ανάμεικτα συναισθήματα για το game...

Μια βδομάδα με το g305 και γουστάρω full...σε κακομαθαίνει εύκολα..Καλό το g pro wireless αλλά πολλά τα φράγκα..έπαιζε προσφορά πριν λίγο καιρό από logi store και έβγαινε 110 κάπου(και πάλι πολλά για mice imho)..55 βγήκε το 305+7 ευρώ για (4xAA Energizer Lithium) από Ελλάδα..

 

Άκη ίδιο σχήμα με το G pro, g102,g203 έχει, σε βολεύει; Τι grip style χρησιμοποιείς; Έχεις κάνει καμιά μοντα:

 

*g102 usarω εδώ και κανα χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Άκη ίδιο σχήμα με το G pro, g102,g203 έχει, σε βολεύει; Τι grip style χρησιμοποιείς; Έχεις κάνει καμιά μοντα:

 

*g102 usarω εδώ και κανα χρόνο. 

Τι να σου πω για το σχήμα??fingertip με κάτι άλλο ?δεν ξέρω,,με βόλεψε μετά από λίγο καιρό χρήσης Rival 310 και πιο πριν χρόνια  με kpm...δεν βγάζεις συμπέρασμα..μοντα δεν έχω κάνει αν και η μπαταρία από μόνη της π  έβαλα το χαμήλωσε στα 89g(15g Energizer Ultimate Lithium vs 23g stock Duracel)

Μετα θες AA>AAA converter για να πας στα 85g..βιαζόμουν και δεν βρήκα case Ελλάδα..

Το mice το λάτρεψα πάντως..και τα click και τα όλα του..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα κλικ σαν shell είναι πολύ καλα με δυνατό feedback. Εννοώ αν άλλαξες τίποτα mousefeets και τη μοντα με τη μπαταρία που ανέφερες, την κάνουν πολλοί στο Reddit/r/mousereview για να μειώσουν το βάρος.

 

Εγώ που παίζω palm grip δε βολεύομαι,. είναι μικρό για τη χούφτα μου αλλά μαρεσει εμφανιακα από την μία, τα κλικς του από την άλλη και η ροδέλα.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι σέρνεται σε εμένα.

Ξεκινά με 50-55fps και μετά από λίγο η μνήμη γεμίζει, από 8GB περίπου σε 15, και τρέχω με 25fps. Δε βάζω τα frame drops στα 10fps...

Δοκίμασα κ BF1 μετά για να τσεκάρω αν έχω θέμα και εκεί αλλά όχι. Αυτό έτρεχε κανονικά.

 

BTW λίγο που το δοκίμασα μου άρεσε. Όχι κάτι το εξαιρετικό αλλά καλό.

Τα όπλα μου φάνηκαν χάλια. Δε μπορεί τα SMGs βαράνε στα 250 μέτρα με ακρίβεια Farquhar και με δυο τρεις πιστολιές να πέφτει ο άλλος.

Ο Medic τι δουλειά έχει με τα σαπιοόπλα που του φορτώσανε ρε. Που είναι τα rifles?

 

Καλώς ή κακώς θα τιμηθεί αν τα reviews είναι σχετικά καλά. Συν ότι θα έχει και map στη Κρήτη. Μετράει...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαιξα λιγο με τα παιδια να δουμε τι γινεται... Γιατι χτες μονο με νικηφορο μπορουσα να παιξω και sstav. Το παιχνιδι αν το νιωσεις ειναι καλο. Πιστευω ανετα θα ειναι καλυτερο απο το BF1, αν φτιαξουν 2-3 πραγματα. Απλα δεν θελει τσολιας. Θα το μαθουμε και αυτο. Δυσκολο για μενα αλλα γινεται...

  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το παιχνίδι σέρνεται σε εμένα.

Ξεκινά με 50-55fps και μετά από λίγο η μνήμη γεμίζει, από 8GB περίπου σε 15, και τρέχω με 25fps. Δε βάζω τα frame drops στα 10fps...

Δοκίμασα κ BF1 μετά για να τσεκάρω αν έχω θέμα και εκεί αλλά όχι. Αυτό έτρεχε κανονικά.

 

BTW λίγο που το δοκίμασα μου άρεσε. Όχι κάτι το εξαιρετικό αλλά καλό.

Τα όπλα μου φάνηκαν χάλια. Δε μπορεί τα SMGs βαράνε στα 250 μέτρα με ακρίβεια Farquhar και με δυο τρεις πιστολιές να πέφτει ο άλλος.

Ο Medic τι δουλειά έχει με τα σαπιοόπλα που του φορτώσανε ρε. Που είναι τα rifles?

 

Καλώς ή κακώς θα τιμηθεί αν τα reviews είναι σχετικά καλά. Συν ότι θα έχει και map στη Κρήτη. Μετράει...

Αποκλείεται με 4770κ, 1080 να παίζεις ετσι ρε συ. Κάτι δεν έχεις σεταρει σωστά, κάτι σου τρώει δύναμη. Έχεις κάνει σωστό os optimization; Bios settings power savings off;

Link to comment
Share on other sites

Mεχρι στιγμής αυτά που εγώ είδα:

  • Τα όπλα ακούγονται και ρίχνουν  σαν νερόπιστόλα ακόμα και το cod ww2 έιχε καλύτερη αίσθηση και ήχο από  εδώ (το ίδιο ισχύει και για τα mounted weapons άθλιος απλά).
  • Ο ήχος του παιχνιδιού γενικά εμένα μου φάνηκε ψιλοκαλος στα υπόλοιπα λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι είναι beta.
  • Το άρμα... Τι να πρωτοπώ ... Το ότι το κανονι του μοιάζει σα μαραμένη ψ@λη... Ότι ρίχνει σαν να πετάει κεφτέδες...  η ότι αντί για ερπιστριες   μάλλον έχει παγοπεδιλα...Ααα και το self repair παραμενει.Ασταααα γ@μα ταααα.
  • Η κίνηση θα έλεγα αρκετά καλή ελαφρώς βελτιωμενη από bf1 .
  • Down the sights τον λουτσο κλέγανε...
  • Το spot για εμένα είναι σημαντικό καθότι ειμαι μεγάλος ρουφιάνος και δεν έχω πολυκαταλαβει  πως θα πραγματοποιείται .Από ότι είπατε και ποιο πάνω αυτό το spot που βάζει στη περιοχή που υποτίθεται πως έχει αντιπάλους θα φαίνονται στο minimap?
  • Tα γραφικα μου φάνηκαν πολύ καλά και τα χρώματα επίσης. Βέβαια dx12 δεν μπόρεσα να το παίξω - full stuterring - εκτός και αν πρέπει να αλλαχτούν κάποιες άλλες ρυθμίσεις.Οσοι πάρουν RTX θα δουν Παππάδες (αν λειτουργησει ποτέ ο παππας).
  • Το σύστημα με τα upgrades των όπλων με αφήνει αδιάφορο αφού έτσι και αλλιώς θα χρησιμοποιώ aimbot....
  • Γενικά θα έλεγα ότι προσπαθησαν να φτιάξουν ένα καλύτερο bf1 που μέχρι στιγμής από ότι φαίνεται στην προσπάθεια  τους να αλλάξουν πράγματα από μεριάς gameplay εμένα τουλάχιστον θα με δυσκολέψει να το συνηθισω αν τελικά αποφασίσω να το αγοράσω κάνα 20ευρω δηλαδή και πολλά λέω.
Έγινε επεξεργασία από chrkon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ για λίγη ώρα χθες, χάρηκα που είδα μέσα τους γνωστούς άγνωστους, άσχετα αν λόγω του γνωστού bug δεν μπόρεσα να παραμείνω σε squad πάνω από πεντε λεπτά.
Κατά τη γνώμη μου, τα αρνητικά είναι περισσότερα από τα θετικά.
Ήχος κατσαρόλας, η κίνηση και τα μοντέλα των παιχτών meh, καμία αίσθηση ότι παίζεις σε WWII game, καθόλου immersion, και ένα σωρό άλλα που είπατε πριν.
Στα θετικά το ότι φαίνεται κάπως ελαφρύ σαν μηχανή γραφικών.
Ένιωσα έντονα ότι έπαιζα COD με περιβολή Battlefield. Αυτό νομίζω τα λέει όλα.
Σίγουρα δεν θα το πάρω με το launch, για τον αν θα το πάρω γενικότερα θα εξαρτηθεί από την EA και το feedback των παιχτών.

Sent from OnePlus 3t

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SpirosKGR said:

Αποκλείεται με 4770κ, 1080 να παίζεις ετσι ρε συ. Κάτι δεν έχεις σεταρει σωστά, κάτι σου τρώει δύναμη. Έχεις κάνει σωστό os optimization; Bios settings power savings off;

 

Ναι, είναι τραγικό. Γιατί στην αρχή όταν μπαίνω είναι σχετικά οκ -στα 55fps δλδ, αν και μου φαίνονται λίγα- μετά από λίγο αρχίζει ο κατήφορος.

Σήμερα θα ασχοληθώ και θα αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το παιχνίδι σέρνεται σε εμένα.

Ξεκινά με 50-55fps και μετά από λίγο η μνήμη γεμίζει, από 8GB περίπου σε 15, και τρέχω με 25fps. Δε βάζω τα frame drops στα 10fps...

Δοκίμασα κ BF1 μετά για να τσεκάρω αν έχω θέμα και εκεί αλλά όχι. Αυτό έτρεχε κανονικά.

 

BTW λίγο που το δοκίμασα μου άρεσε. Όχι κάτι το εξαιρετικό αλλά καλό.

Τα όπλα μου φάνηκαν χάλια. Δε μπορεί τα SMGs βαράνε στα 250 μέτρα με ακρίβεια Farquhar και με δυο τρεις πιστολιές να πέφτει ο άλλος.

Ο Medic τι δουλειά έχει με τα σαπιοόπλα που του φορτώσανε ρε. Που είναι τα rifles?

 

Καλώς ή κακώς θα τιμηθεί αν τα reviews είναι σχετικά καλά. Συν ότι θα έχει και map στη Κρήτη. Μετράει...

Θα συμφωνήσω για τα όπλα του medic. Τιναιαφτορε; Βάλτε κανένα όπλο της προκοπής. Καλά, οι scouts έχουν υποστεί τρελό nerf. Αν δεν βαρέσεις στο κεφάλι (και δεδομένου του ότι θες κάποιο χρόνο για να ρίξεις εκ νέου, έτσι είναι η φύση των sniper rifles), αντίο ζωή. 

Link to comment
Share on other sites

παιδες χθες δεν αντεχα να μεινω βράδυ αν και απ΄οτι ειδα ειχε μαζευτει κόσμος ... σήμερα όμως πρέπει να οργανωθούμε μπας και πεισουμε τους εαυτούς μας ότι αξίζει...

τουλάχιστον μπας και κάποιος χριστιανός/μωαμεθανός/βουδιστής/αθεος μας κανει revive...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι μεσα το βραδακι...

 

Αν κ χθες το βραδυ παρεδωσε το πνευμα το deathadder :rip:

 

Ευτυχως ειχα ενα corsair M65 καβατζωμενο σε μια κουτα κ προσωρινα τουλαχιστον(μεχρι να ερθει το g-pro) θα μπορω να παιξω :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το έπαιξα και εγώ . έχω να πω τα εξής

α) η μηχανή γραφικών πολυ βαριά .έχω threadripper 12 πύρηνο  και χρησιμοποιεί και τους δώδεκα πυρήνες και ένα hyperthreading . τα γραφικά δεν είναι και τόσο καλά που να δικαιολογεί τόσο βάρος .

β) η σκόπευση είναι αργή , το aim down to sights .

γ)  στην αρχή δεν μου έπαιρνε το Mouse . αναγκάστηκα να παίξω με το controller μπας και ξεκολλήσει . ξεκόλλησε μετά από δύο λεπτά . 

Link to comment
Share on other sites

Απο τους ελαχιστους reviewers που εμπιστευομαι πια...ποσο δικιο εχει σε πολλά(αν οχι σε ολα) που λεει...

 

Quote

If someone travelled back in time to 2002 and showed me that the Battlefield franchise would end up like this in 2018 I would laugh in their face and call them a liar. How did such an awesome franchise built on tactics, atmosphere and amazing game play de-evolve into a spawn fest pew pew simulator like this? Gone are the team tactics, gone is the strategic spawning, gone are the battle lines that would form through great map design. Instead we get spawning on each others face in the heat of battle, tiny boring maps made solely to pew pew, no more battle lines that forced you to cooperate to break....guys it's a sad day for the Battlefield franchise. I just hope that the game has some big strategic maps on release because this map belongs in Call of Duty.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.