Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Ναι, είναι τραγικό. Γιατί στην αρχή όταν μπαίνω είναι σχετικά οκ -στα 55fps δλδ, αν και μου φαίνονται λίγα- μετά από λίγο αρχίζει ο κατήφορος.

Σήμερα θα ασχοληθώ και θα αναφέρω.

Επίσης xbox bar, dvr OFF γιατί προκαλεί πρόβλημα είδα να λέει ένας της Dice

πριν 46 λεπτά, το μέλος iseeklife έγραψε:

το έπαιξα και εγώ . έχω να πω τα εξής

α) η μηχανή γραφικών πολυ βαριά .έχω threadripper 12 πύρηνο  και χρησιμοποιεί και τους δώδεκα πυρήνες και ένα hyperthreading . τα γραφικά δεν είναι και τόσο καλά που να δικαιολογεί τόσο βάρος .

β) η σκόπευση είναι αργή , το aim down to sights .

γ)  στην αρχή δεν μου έπαιρνε το Mouse . αναγκάστηκα να παίξω με το controller μπας και ξεκολλήσει . ξεκόλλησε μετά από δύο λεπτά . 

Αποκλείεται ρε συ. Μήπως τρέχεις κάτι παράλληλα; Σε βιντεακια κλπ είναι οκ με 4/8 και ανετοτατο φουλ σε 6/12 intel.cpu. Σε ryzen δεν έχω δει αλλά αποκλείεται να τρώει τόσο πολύ. Μήπως τα μετράει διαφορετικά λόγω άλλης αρχιτεκτονικής;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Επίσης xbox bar, dvr OFF γιατί προκαλεί πρόβλημα είδα να λέει ένας της Dice

Αποκλείεται ρε συ. Μήπως τρέχεις κάτι παράλληλα; Σε βιντεακια κλπ είναι οκ με 4/8 και ανετοτατο φουλ σε 6/12 intel.cpu. Σε ryzen δεν έχω δει αλλά αποκλείεται να τρώει τόσο πολύ. Μήπως τα μετράει διαφορετικά λόγω άλλης αρχιτεκτονικής;

σε μερικά παιχνίδια χρησιμοποιούνται όλοι οι πυρήνες χωρίς να γνωρίζω το λόγο . όταν συμβαίνει σε κάποια "καλά " παιχνίδια με ανησυχεί γιατί σκέφτομαι πότε θα χρειαστεί αναβάθμιση . πήρα threadripper για να το έχω κανένα 6 χρόνια . εαν γίνουν mainstream οι 8 πύρηνοι νομίζω ότι θα αντέξει για πολύ περισσότερο . τη μόνη φορά που είδα τόση χρήση στο 12 πύρηνο  - νομίζω 10 πύρηνες - είναι όταν έβαλα 8Κ βίντεο να δώ εαν το παίζει . στο battlefield 5 έφτασε 36/100 με εναν hyperthreaded Πυρήνα να τρέχει γύρω στο 90 /100 . δεν έτρεχα τίποτα άλλο . 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Εγω θα ειμαι μεσα το βραδακι...

 

Αν κ χθες το βραδυ παρεδωσε το πνευμα το deathadder :rip:

 

Ευτυχως ειχα ενα corsair M65 καβατζωμενο σε μια κουτα κ προσωρινα τουλαχιστον(μεχρι να ερθει το g-pro) θα μπορω να παιξω :)

Για πες origin name να σε κάνουμε add.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος sstav έγραψε:

μπας και πεισουμε τους εαυτούς μας ότι αξίζει...

τουλάχιστον μπας και κάποιος χριστιανός/μωαμεθανός/βουδιστής/αθεος μας κανει revive...

Μπα, δεν κάνουν res τα παιδιά. Κι ύστερα σου λένε "προσδοκώ ανάσταση νεκρών"....

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το παιχνίδι σέρνεται σε εμένα.

Ξεκινά με 50-55fps και μετά από λίγο η μνήμη γεμίζει, από 8GB περίπου σε 15, και τρέχω με 25fps. Δε βάζω τα frame drops στα 10fps...

Δοκίμασα κ BF1 μετά για να τσεκάρω αν έχω θέμα και εκεί αλλά όχι. Αυτό έτρεχε κανονικά.

 

BTW λίγο που το δοκίμασα μου άρεσε. Όχι κάτι το εξαιρετικό αλλά καλό.

Τα όπλα μου φάνηκαν χάλια. Δε μπορεί τα SMGs βαράνε στα 250 μέτρα με ακρίβεια Farquhar και με δυο τρεις πιστολιές να πέφτει ο άλλος.

Ο Medic τι δουλειά έχει με τα σαπιοόπλα που του φορτώσανε ρε. Που είναι τα rifles?

 

Καλώς ή κακώς θα τιμηθεί αν τα reviews είναι σχετικά καλά. Συν ότι θα έχει και map στη Κρήτη. Μετράει...

Με R390 & 4690K δεν πέφτω κάτω από 50fps στα High, ψάξου, δεν μου φαίνεται λογικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τρελή μούφα το V, μέχρι και το BF1 το έπαιξα για κάνα μήνα μέχρι να το βαρεθώ τούτο δώ 2 ώρες άντεξα και έφαγε uninstall ... Τί να πώ ίσως έχω γίνει πολύ παράξενος πια, θα μείνω με τις αναμνήσεις από το BF2, 2142, BC2 δεν παίζει να ευχαριστηθώ ξανά FPS τόσο όσα τα προαναφερθέντα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Με R390 & 4690K δεν πέφτω κάτω από 50fps στα High, ψάξου, δεν μου φαίνεται λογικό.

Αυτά τα σεττινγκς θα βάλεις και θα με θυμηθείς IMG_20180903_184356.thumb.jpg.7d213d27bc40dc3452b7d5069969dec6.jpg Ασε τα high. 

+Χ16 ΑΑ απο control panel

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Σιγά μην παίζω εγώ με τέτοια settings σαν κάτι καμένους που τα βάζουν όλα low και μπορεί να έχουν και 1080Ti για να μην χάσουν κανένα kill ?

Αν στα βαλω ολα low και ολα high και καταλαβεις διαφορα να με χε.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Σιγά μην παίζω εγώ με τέτοια settings σαν κάτι καμένους που τα βάζουν όλα low και μπορεί να έχουν και 1080Ti για να μην χάσουν κανένα kill ?

Ρε ποκοπικο το οπτικό αποτέλεσμα πάνω κάτω ίδιο ειναι. Μάλλον καλοεμαθες στο φορτενιτε με τα 12χρονα ?

 

just kidding

απαντά στο discord και καμιά φορά

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Σιγά μην παίζω εγώ με τέτοια settings σαν κάτι καμένους που τα βάζουν όλα low και μπορεί να έχουν και 1080Ti για να μην χάσουν κανένα kill ?

Ουπς, μ' έπιασες. Εμένα περιγράφεις, με μία μικρή διαφορά: δεν χάνω ούτε ένα από τα kill που μου κάνουν οι οχτροί:p.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ αναμένεται να πέσουν κορμιά. Αι ημέτεραι δυνάμεις αμύνονται σθεναρώς και υποχωρούν πανηγυρικώς.

Από σχόλια που διαβάζω left&right φαίνεται ότι το teamplay έχει αρχίσει και γίνεται θεσμός. Θετικό αυτό. Αν γλιτώσουμε από τους lone wolf-rambo αυτού του κόσμου, θα 'ναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Αφού έπαιζα, πως να απαντήσω. Αλλά δεν είδα να γράφεις και τίποτα τώρα που βγήκα ?

Εδώ σου είχα αφήσει μήνυμα πριν μια βδομάδα χαμπάρι δεν πήρες

Link to comment
Share on other sites

Πολλά disconnects...πανω στο ζουμι της μαχης σε πεταει κ τρως μεγαλη ξενερα τοκερατομουμεσα

 

Επισης, κατα 98% αμφιβαλλω αν ξερει κανεις τι εστι revive

 

Ειμεθα ετοιμοι για μαχη(δανεικο απο φιλο γιατι με το m65 δεν την παλευα):)

20180907_165902.jpg

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Πολλά disconnects...πανω στο ζουμι της μαχης σε πεταει κ τρως μεγαλη ξενερα τοκερατομουμεσα

 

Επισης, κατα 98% αμφιβαλλω αν ξερει κανεις τι εστι revive

 

Ειμεθα ετοιμοι για μαχη :)

20180907_165902.jpg

 

 

 

 

Στην παρουσα stg44 φαση, με το rev να θελει πολυ χρονο σε σχεση με το ttk και τη συνολικη ταχυτητα του game καθως και το αθλιο cinematic οπου ενω εισαι prone για να μην σε χτυπανε, σε σηκωνει ορθιο στην μεση της μαχης και παρακαλας αυτα τα 3" να μην φας headshot ειναι λογικο να μην γινεται rev ουτε με αιτηση. Γενικα αυτο το speed rev εχει φυγει χωρις επιστροφη οποτε θελει αλλαγη νοοτροπιας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Πολλά disconnects...πανω στο ζουμι της μαχης σε πεταει κ τρως μεγαλη ξενερα τοκερατομουμεσα

 

Επισης, κατα 98% αμφιβαλλω αν ξερει κανεις τι εστι revive

 

Ειμεθα ετοιμοι για μαχη(δανεικο απο φιλο γιατι με το m65 δεν την παλευα):)

20180907_165902.jpg

 

 

Εγω ξερω τι εστι revive, σιγουρη αυτοκτονια.

Εννοειτε οτι θα πεθανετε και οι δυο στο 80% των περιπτωσεων.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.