Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 45 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Απο αποψη επιδοσεων καλα ειναι, με το συστημα της υπογραφης εχω σχεδον καρφωμενα 120hz με ρυθμισεις ολα low πλην mesh/textures.

Εχει πολλα bug, οπως το revive που δε δουλευει και τα squad που δεν υπαρχουν.

ΑΛΛΑ, εαν ο ηχος ηταν χαλια στην alpha, εδω μιλαμε ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ, δεν ακους τιποτα. Τα οπλα μα το Θεό κανουν σαν να ριχνουν μεσα σε νερο, τα δε βηματα των αλλων τα ακους 300ms πριν πεθανεις, οταν ο αλλος ειναι διπλα σου. Οποιοδηποτε βημα πανω απο 10μετρα δεν ακουγεται. Καμια σχεση με το BF1.

Σε ULTRA 85-100 στη rotterdam με το συστημα της υπογραφης. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω, με την alpha ειχα θετικα συναισθηματα, 5 ωρες με τη beta ειμαι στο οριο της πληρους απογοητευσης...

Συνεχιζεις να μη βλεπεις τιποτα οπου δεν υπαρχει direct lighting, η κινηση των παιχτων που φαινεται αφυσικα γρηγορη, ολοι πλεον μπορουν να κανουν self-healing, οποτε τωρα τα μογγολα support με τα Laser εκτος των απειρων πυρομαχικων θα εχουν και απειρη ζωη για να μη κουραζονται να σηκωνονται απο τις 4 γωνιες του χαρτη...

τραγικ και κριαρικ μαζι .

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει τρομερή εντύπωση τα προβλήματα με τον ήχο π.χ. την καθυστέρηση στα βήματα, την απόσταση που δεν ακούς, τα όπλα.
Αυτά τα προβλήματα δικαιολογούνται σε ένα παιχνίδι που γράφεται από την αρχή.
Τώρα στο bf5 που είναι τόσο κοντά στο 1 είναι απαράδεκτα, ακόμη και στην alpha εκδοση τού, πόσο μάλλον στην κυκλοφορία τού...
Τι να πω...ούτε επίτηδες να το έκαναν.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2018 at 3:39 PM, Lazy Dog said:

Ολα θα διορθωθουν...

  Reveal hidden contents

....με την CTE, προς το τελος της ζωης του παιχνιδιου και λιγο πριν ανακοινωθει το επομενο BF :hehe::hehe::hehe:

 

:hehe:

 

Απο οτι φαινεται , περισσοτερο τους ενδιεφερε να ειναι "politically correct"(αν κ historically incorrect) απο το να δωσουν ενα (επιτελους) ολοκληρωμενο BF

 

Αληθευει οτι θα δινουν μαζι και τη remastered εκδοση του Bad Company 2? Οχι τιποτα αλλο αλλά τουλαχιστον να εχουμε ενα παιχνιδι να παιζουμε ρεπαιδακι μου:laughing:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 6
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια να λέτε να παίξω bf1 το βράδυ αντί για v. Θα το δοκιμάσω (αφού το κατέβασα), αλλά αυτά που διαβάζω είναι, το λιγότερο, απογοητευτικά.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, αυτό δεν πήγε καλά.

Εντυπώσεις: 1) στο narvik map, δεν έβλεπα το παραμικρό. Οι οχτροί δεν φαίνονταν μέσα στα χιόνια και με δυσκολία εντόπιζα τις κινήσεις τους.

2) Ο ήχος απαράδεκτος. Δεν γίνεται διαχωρισμός και ή δεν θα ακούς το παραμικρό ή θα τα ακούς όλα μαζεμένα.

3) Ήμαρτον με αυτές τις σφαίρες. Τι να τις κάνω τις 15; Τελείωναν συχνά κι εδώ έρχεται το άλλο μεγάλο πρόβλημα: αν για οποιονδήποτε λόγο χάσεις την επαφή με την ομάδα, χάθηκες. Κάτσε να ψάχνεις για σφαίρες μόνος σου.

4) Ούτε ένας δεν έκανε revive. Ρε παιδιά, άνθρωπος στη θάλασσα. Βοηθήστε λίγο. 

5) Το scope στο sniper (Lee Enfield) ''ερχόταν'' αργά στο μάτι. Περίεργος μηχανισμός, θέλει εξάσκηση. Σε σχέση με το bf1, ένιωθα ότι θέλω 3 αιώνες για να σημάδεψω.

Υ.Γ. Προφανώς με πέταξε εκτός server κάποια στιγμή, προφανώς δεν με έβαζε στο game στην αρχή κι έπρεπε να επανεκκκινήσω το origin, αλλά είπαμε, beta version ήταν αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

επαιξα χθες λίγο, όντας θετικά προκατειλημμένος μετην σειρά..

Είχα πρόβλημα με τους οχτρούς. Δεν καταλάβαινες που βρίσκονταν στις μακρυνες αποστάσεις. Δεν ήξερες πολλές φορές από που σου' ρχονταν.

Είχα πρόβλημα με τον ήχο, όπως αναφέρθηκε. Τα όπλα ακούγοταν κάπως. Τα βήματα αλλού...

Είχα πρόβλημα με το spawn ...άλλοτε γίνοταν κανονικά άλλοτε εμενες στην κεντρική οθόνη....δεν μετραγε αντίστροφα ο χρόνος...εμενε στο 9.

Είχα πρόβλημα με τους sniper και την σκόπευση...ο χρόνος για να στοχεύσεις από την διόπτρα ήταν αισθητά μεγάλος.

Είχα πρόβλημα με τους servers και να κανω join σε κάποιον φίλο..Mόνο με τον αριθμό του server εμπαινες μαζί..

Είχα πρόβλημα με το revive...κανεις ρε παιδιά; Επίσης πρέπει να πατήσω το 5 για να πάρεις το health pouch που έχεις; ακόμα και όταν είσαι στο 5% health?

O αριθμός 4 για την squad είναι λίγος...5 ο ιδανικός

Θα θυμηθώ κι άλλα.

το παιχνίδι νιωθω να θέλει άλλους 6 μήνες διορθώσεις -βελτιστοποιήσεις πριν βγει...

ΥΓ.γράφαμε μαζί με τον Deadlazarus...

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω χθες στο origin και βλέπω τον Μάριο και τον Νικηφόρο να παίζουν beta. But why; Μπορεί να είμαι υπερβολικός, αλλά δύσκολα θα ξαναπιάσω το ν. Ειδικά οι scouts είναι underpowered μέχρι αηδίας και τους έχουν βάλει να περιφέρουν το σαρκίο τους ασκόπως.

Link to comment
Share on other sites

το λοιπόν...χθες ήταν μερα ολο νευρα με το παιχνίδι.

Δυστυχώς η αίσθηση που έχω αποκομμίσει ειναι αθλια...ας παραβλέψω το γεγονός ότι δεν βλέπω τους αντιπάλους , ότι δεν ξέρω που /πως πρέπει να κινηθώ για να μην πέσω επάνω τους κτλ κτλ... Πεθαίνω συνεχεια και σαν να μην έφθανε μόνο αυτό ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΟ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ REVIVE  ΟΙ  TEAMATES! ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΧΘΡΟΎΣ (εκτός από τους sniper που δεν τους βλέπεις) ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΟΧΥΡΩΣΕΙΣ...Θα μου πεις όταν θες 3 δευτερα για το revive να σε φάνε και σένα; εχεις και συ το δικιο σου.

Ωραία... ερχεται ο medic να σε κάνει revive σε πιο σύντομο χρονικό διάστημα...δεν βλεπει κανένα τριγύρω, σε κάνει revive και σας ξαπλώνουν και τους δύο από απίθανες θέσεις ... 

Γενική αίσθηση ότι δεν μπορείς να καλυφθείς...πεθαίνεις πιο εύκολα...δεν ευχαριστιέσαι μόνος σου γιατί σπάνια να βρεις σωστό squad...

Στα υπόλοιπα....εχω δει ιπτάμενες νάρκες, έχω δει πόρτες να μην ανοίγουν /κλείνουν, έχω δει να πεθαίνεις γιατί εβηχε ο διπλανός σου. εχω δει να μην μπορείς να κάνεις spawn, εχω δει να παιζεις ως medic χωρίς να μπορείς να δώσεις healthpack ούτε να healαρεις τον εαυτό σσυ, δεν έχω ακούσει τους αντιπάλους πολλές φορές, δεν δουλεύει το μαχαίρι το ίδιο ευκολα (δεν εχω φάει κανέναν αν και υπήρχαν 2 -3 φορές που πρόλαβα να ριξω πρωτος πισώπλατα και γυρναει και με καθαρίζει)...και...και...και ..

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

το λοιπόν...χθες ήταν μερα ολο νευρα με το παιχνίδι.

Δυστυχώς η αίσθηση που έχω αποκομμίσει ειναι αθλια...ας παραβλέψω το γεγονός ότι δεν βλέπω τους αντιπάλους , ότι δεν ξέρω που /πως πρέπει να κινηθώ για να μην πέσω επάνω τους κτλ κτλ... Πεθαίνω συνεχεια και σαν να μην έφθανε μόνο αυτό ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΟ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝΙ REVIVE  ΟΙ  TEAMATES! ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΧΘΡΟΎΣ (εκτός από τους sniper που δεν τους βλέπεις) ...Θα μου πεις όταν θες 3 δευτερα για το revive να σε φάνε και σένα; εχεις και συ το δικιο σου.

Ωραία... ερχεται ο medic να σε κάνει revive σε πιο σύντομο χρονικό διάστημα...δεν βλεπει κανένα τριγύρω, σε κάνει revive και σας ξαπλώνουν και τους δύο από απίθανες θέσεις ...

Γενική αίσθηση ότι δεν μπορείς να καλυφθείς...πεθαίνεις πιο εύκολα...δεν ευχαριστιέσαι μόνος σου γιατί σπάνια να βρεις σωστό squad...

 

Team play με 15 σφαίρες, ανοικτές πίστες και res system απ' τα lidl. Γελάει και το ποικιλόχρωμον ερίφιον.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φίλε ....αλλά οι άλλοι μπορούν;...εκεί κολλαω εγώ....εχεις τον νικηφόρο / Μάριο / χψω να  γελάει μαζί σου με 35-10 k/d και στις πρώτες θέσεις ως συνήθως και συ νιώθεις ότι περνάς την διαβολοβδομάδα κάνοντα 5-15 φτήνοντας αίμα ...

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το έπαιξα σε σπίτι φίλου ένα μισάωρο. Το παιχνίδι εννοώ. Επειδή είχα να πιάσω ποντίκι και γενικώς να παίξω από τον Ιούνιο δεν ήξερα που παν τα 4. Έπαιζα μόνο με το Sten.gun καθώς ο φίλος έχει ΑΘΛΙΟ peripheral gear και δεν βολευομουν. Μια χαρά έβλεπα τους αντιπάλους. Μάλλον έχω καλά μάτια χαχααχα

Γενικά βλέπω ότι το έβριζα το παιχνίδι και εν τέλει θα το.αγορασω

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

ναι ρε φίλε ....αλλά οι άλλοι μπορούν;...εκεί κολλαω εγώ....εχεις τον νικηφόρο / Μάριο / χψω να  γελάει μαζί σου με 35-10 k/d και στις πρώτες θέσεις ως συνήθως και συ νιώθεις ότι περνάς την διαβολοβδομάδα κάνοντα 5-15 φτήνοντας αίμα ...

 

Σπύρο, κάνεις ένα λάθος. Άλλο πώς φαίνεται σε σένα το παιχνίδι και άλλο στον Μάριο/Νίκι/Ηλία. Αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι άχρηστος/αβοήθητος.

Το ότι δεν ξέρεις(ουμε) πώς να κινηθείς στην πίστα, διορθώνεται. Όταν ξεκίνησα το bf1, έβγαινα βόλτα στο μικρό σπίτι στο λιβάδι. Θέλει χρόνο, αλλά θα μάθεις.

Το πρόβλημα είναι ότι το παιχνίδι μοιάζει σαν να προσγειώθηκαν στρατιώτες του σήμερα σε σκηνικό Β' Π.Π. Με άλλα λόγια, οι πίστες (που και καλά θυμίζουν Β' Π.Π.) είναι απλώς η δικαιολογία για να στήσει η dice/ea ένα αντιαισθητικό πανηγυράκι.

Ακόμη περιμένω να δω πώς στο καλό θα εφαρμοστεί το περίφημο teamplay, όταν, πολύ απλά, δεν μπορείς να εξαναγκάσεις ένα σωρό κόσμο (για διάφορους λόγους, άλλος επειδή είναι mongol, άλλος επειδή βαριέται/δεν ενδιαφέρεται να μάθει, άλλος γιατί θεωρεί πως όλα αυτά είναι ανοησίες) να μάθει να παίζει ομαδικά. Δηλαδή, από τη μία θέλεις να διευρύνεις την player base (άσχετα αν δεν συμφωνώ με τον τρόπο) και από την άλλη οδηγείς τους παίκτες στο να παίζουν το παιχνίδι μόνον όταν έχουν μαζί τους τους φίλους τους/clan/άγνωστους χ που ξέρουν να παίζουν. Αντιφατικό αλλά εδώ φαίνεται η σύγχυση που επικρατεί στα κεφάλια των devs.

Δεύτερον: παραμετροποίηση των όπλων. What; Αφού δεν θες να στηρίξεις το παιχνίδι στον Β' Π.Π. (σε αντίθεση με όσα υποστηρίζεις ως εταιρία), δώσε, τουλάχιστον, τα αυθεντικά όπλα στον κόσμο. Βάλε τα όπως ήταν/είναι και άσε τον παίκτη να βρει την άκρη. Δηλαδή, αν εγώ παίζω κάθε μέρα και μετατρέψω το kar 98 σε μηχανή του κιμά, ο νέος παίκτης, που θα πιάσει το παιχνίδι μετά από 6 μήνες, πώς θα με αντιμετωπίσει; Με όπλα νεροπίστολα απέναντι στο δικό μου killing machine; Ούτε buffs πρέπει να εισάγουν για κάθε βελτίωση, γιατί ποιος αποφασίζει γι' αυτά και με ποια κριτήρια;

Τρίτον: απαράδεκτος ο ήχος, τα έχουμε ξαναπεί. Δεν δικαιολογείται σ' αυτό το στάδιο ανάπτυξης του παιχνιδιού. Όπως δεν δικαιολογείται και ο ήχος των όπλων. Ένα generic πράγμα, χωρίς διαφοροποιήσεις, χωρίς χαρακτήρα. Ακούς ένα ξερό μπαμ και τίποτ' άλλο.

Τέταρτον: η πίστα του Rotterdam έχει ένα σωρό camper points. Φαντάσου τι έχει να γίνει στο conquest ή στο operations mode. Αν σκεφτείς ότι, καταπώς φαίνεται, οι support players είναι overpowered (εκτός του laser στόχου όταν βρίσκονται πρηνηδόν, τώρα εξαρτάσαι και από το αν θέλουν να σε ανεφοδιάσουν), έχεις μια εφιαλτική συνταγή.

Σταματώ εδώ, γιατί βγήκε wall of text.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Σπύρο, κάνεις ένα λάθος. Άλλο πώς φαίνεται σε σένα το παιχνίδι και άλλο στον Μάριο/Νίκι/Ηλία. Αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι άχρηστος/αβοήθητος.

 

Δεν μου αρέσει να "κλαίγομαι" ΑΛΛΑ όταν εχεις αφιερώσει έναν x-ψ-ω χρόνο στα bf [και ειδικότερα στο τελευταίο το 1,] έχεις αρχίσει να το "νιώθεις" που λένε , να γίνεσαι καλύτερος, αν και δεν το πήρες απ'΄την αρχή, και το αμέσως επόμενο, που είναι WW2---περιμενα καιρό να ξαναγυρίσει η σειρα εκει που πρέπει να μείνει, σκέφτεσαι να το πάρεις day 1 (για την παρέα κυρίως που βρήκες απ'το 1) ΑΛΛΑ στην beta νιώθεις ξεπερασμένος-ξέμπαρκος - χωρίς να μπορείς να υιοθετήσεις το στυλ σου , το τρόπο σου και να πρέπει να προσαρμοστείς ανάλογα (πχ  το 99% του χρόνου μου στο bf1 ειναι scout και medic...στην beta μου φαίνονται να τους έχουν γ@!!!@ τελειως και τους δύο) .πως να το κάνουμε ....μου κακοφαίνεται. Και επειδή είμαι ιδιότροπος και ισχυρογνώμων (θυμασαι; στο bf1 δεν υπέκυψα να αγοράσω το premium, αφού είχα δώσει τα ιδια λεφτά για την απλή εκδοση μια εβδομάδα πριν βγάλουν την revolution) αν αποφασίσω τελικά να μην το παρω θα είναι και οριστικό. 

Δόξα τον Θεό θα ασχοληθώ με τα AC (unity, origins, και το καινούργιο), Τοmb raider, Μetro exodus κλπ κλπ...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος sstav έγραψε:

 

Δεν μου αρέσει να "κλαίγομαι" ΑΛΛΑ όταν νιώθεις πως εχεις αφιερώσει έναν x-ψ-ω χρόνο στα bf [και ειδικότερα στο τελευταίο το 1,] έχεις αρχίσει να το "νιώθεις" που λένε , να γίνεσαι καλύτερος, αν και δεν το πήρες απ'΄την αρχή, και το αμέσως επόμενο, που είναι WW2---περιμενα καιρό να ξαναγυρίσει η σειρα εκει που πρέπει να μείνει, σκέφτεσαι να το πάρεις day 1 (για την παρέα κυρίως που βρήκες απ'το 1) ΑΛΛΑ στην beta νιώθεις ξεπερασμένος-ξέμπαρκος - χωρίς να μπορείς να υιοθετήσεις το στυλ σου , το τρόπο σου και να πρέπει να προσαρμοστείς ανάλογα (πχ  το 99% του χρόνου μου στο bf1 ειναι scout και medic...στην beta μου φαίνονται να τους έχουν γ@!!!@ τελειως και τους δύο) .πως να το κάνουμε ....μου κακοφαίνεται. Και επειδή είμαι ιδιότροπος και ισχυρογνώμων (θυμασαι; στο bf1 δεν υπέκυψα να αγοράσω το premium, αφού είχα δώσει τα ιδια λεφτά για την απλή εκδοση μια εβδομάδα πριν βγάλουν την revolution) αν αποφασίσω τελικά να μην το παρω θα είναι και οριστικό. 

Δόξα τον Θεό θα ασχοληθώ με τα AC (unity, origins, και το καινούργιο), Τοmb raider, Μetro exodus κλπ κλπ...

Σε καταλαβαίνω, πίστεψέ με. Θα το αγοράσω αν, και όταν, στρώσει. Μετά από 1 χρόνο δηλαδή. Μέχρι τότε, όπως είπες, έχει ένα σωρό παιχνίδια. Αν τώρα αλλάξουν και βελτιώσουν τους medics/scouts σύντομα (καθώς και το gameplay), ίσως το σκεφτώ για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως βελτιωμενο σε σχεση με την alpha(παλι καλα)

 

Στο Auto:Max fidelity(ολα ultra δηλαδη) κ κλειδωμενο στα 144, το λιγοτερο που ειδα ηταν 120φουπουσου

 

Καρτα στο 90φευγα% οπως κ το CPU

 

Καρκινος κ παλι οι sniper...squad play ανυπαρκτο, τρεχουν ολοι σαν headless chickens

 

Ηχος προβληματικος σε οτι εχει να κανει με τα οπλα των αλλων...positioning δεν αντιμετωπισα κατι, μπορω να διακρινω απο που κ αν ερχεται καποιος

 

Μεγαλο μειον τα λιγα πυρομαχικα, το 1 med pack(wtf?) και το γεγονος οτι ο medic(το αγαπημενο μου class) δεν εχει επαρκη πληροφορια για το τι γινεται, ποιος ψοφησε κτλ

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.