Jump to content



Recommended Posts

Γουγλ ιζ μάι φρεντ. Τσέκαρα φυσικά, μήπως ήταν κάτι απρεπές, γνήσιο γκεούρικο το SN11. Ατυχώς υποχρεούμαι να του επιτρέψω να το δει. Κρίμας. Οπότε θα παίξετε μόνο οι δυο σας. Τον αρχηγούλη από όταν ανέβηκε στον λόφο το φοβάμαι, έχει ενθουσιαστεί κι αυτό δεν ειν πολύ καλό. Προβλέπω σουρωτήρια και κλάμματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Good Sunday morning cats and pigeons. Καλό Πάσχα αν είναι κάποιο παιδί μη Ορθόδοξος Χριστιανός, καλό Πάσχα αν κάποιος συμφορουμίτης είναι Εβραίος. νομίζω κι οι δυο σήμερα γιορτάζουν. Καλή, γλυκια νηστεία σε όλους τους υπόλοιπους. Είμαι βέβαιος ότι συμβαίνει έτσι. Αρχηγούλη, λατρεία, τα σκαλτσουνάκια σου να τρως και να μας καλημερίζεις πριν τη δύση του Ήλιου Απόλλωνα άλλη φορά.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Good Sunday morning cats and pigeons. Καλό Πάσχα αν είναι κάποιο παιδί μη Ορθόδοξος Χριστιανός, καλό Πάσχα αν κάποιος συμφορουμίτης είναι Εβραίος. νομίζω κι οι δυο σήμερα γιορτάζουν. Καλή, γλυκια νηστεία σε όλους τους υπόλοιπους. Είμαι βέβαιος ότι συμβαίνει έτσι. Αρχηγούλη, λατρεία, τα σκαλτσουνάκια σου να τρως και να μας καλημερίζεις πριν τη δύση του Ήλιου Απόλλωνα άλλη φορά.

 

 

racist andy samberg GIF

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GFFermari said:

Σημερα ειναι National Black Forest Cake Day, National Hot Tub Day & National Triglycerides Day.

sounds good αν υπάρχει καμια ale.

γιατί racist; Πέφτει ίδια μέρα το εβραϊκό με το (πλην ορθόδοξου) χριστιανικό εφέτος αν θυμάμαι. Εύχομαι κανονικά συνήθως εκτός αν με τσαντίσει κάποιος. Και σε Ορθόδοξους λέω καλά Χριστούγεννα, Πάσχα κλπ. Οι ισραηλίτες της Ελλάδας, ειδικά οι Ρωμανιώτες, είναι λογικό να γιορτάζουν. Καθολικοι και άλλοι επίσης. Όσο δεν με ενοχλούν το σέβομαι, αν πάνε να μου το επιβάλλουν αλλάζω σελίδα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

Όσο δεν με ενοχλούν το σέβομαι, αν πάνε να μου το επιβάλλουν αλλάζω σελίδα.

 

Παράθεση

Δεν έχω πρόβλημα με καθολικους και εβραίους. Εχω και φίλους καθολικους και εβραίους.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το δεύτερο το καταλαβαίνω. Δεν έχει σχέση με το πρώτο όμως. Νομίζω κάτι λέμε διαφορετικό για αυτό σε ρώτησα. Ήταν κανονική η ευχή, έυχομαι αν γιορτάζει κάποιος ασχέτως αν εγώ δεν γιορτάζω. Με την αίρεση ότι η γιορτή δεν στρέφεται εναντίον μου (δεν περιμένω να μου ευχηθούν Ιταλοί για την 28η Οκτ π.χ. ούτε εύχομαι στο αντίστροφο). 

Την απάντηση που έδωσα σε σένα, την εννοώ για προσηλυτισμό, εξαναγκασμό κλπ. Δεν έχω πρόβλημα να πω σε κάποιο παιδί Καλό Πάσχα (έως και Χριστός ανέστη μπορεί να πω αν κρίνω ότι γνωρίζει πως δεν πιστεύω) αλλά αν πάει να εξαναγκάσει εμένα κάποιος να συμμετέχω, εκεί αντιδρώ. Να μην τους ευχηθώ εννοείς μιας και δεν ασπάζομαι την πίστη τους ή δεν πάω μαζί τους εκκλησία, συναγωγή κλπ; Το ρατσιστικό στο να ευχηθώ δεν καταλαβαίνω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

το δεύτερο το καταλαβαίνω. Δεν έχει σχέση με το πρώτο όμως. Νομίζω κάτι λέμε διαφορετικό για αυτό σε ρώτησα. Ήταν κανονική η ευχή, έυχομαι αν γιορτάζει κάποιος ασχέτως αν εγώ δεν γιορτάζω. Με την αίρεση ότι η γιορτή δεν στρέφεται εναντίον μου (δεν περιμένω να μου ευχηθούν Ιταλοί για την 28η Οκτ π.χ. ούτε εύχομαι στο αντίστροφο). 

Την απάντηση που έδωσα σε σένα, την εννοώ για προσηλυτισμό, εξαναγκασμό κλπ. Δεν έχω πρόβλημα να πω σε κάποιο παιδί Καλό Πάσχα (έως και Χριστός ανέστη μπορεί να πω αν κρίνω ότι γνωρίζει πως δεν πιστεύω) αλλά αν πάει να εξαναγκάσει εμένα κάποιος να συμμετέχω, εκεί αντιδρώ. Να μην τους ευχηθώ εννοείς μιας και δεν ασπάζομαι την πίστη τους ή δεν πάω μαζί τους εκκλησία, συναγωγή κλπ; Το ρατσιστικό στο να ευχηθώ δεν καταλαβαίνω.

 

 

I'm just fkin with ya. :hehe:

 

Σε είδα χαλαρό και είπα να σε τσιτώσω λίγο μεσιμεριάτικα.

 

 

Υ.Γ. Καλημέρα.

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

α όχι, np. Ότι θες λέγε άφοβα, συνήθως καταλαβαίνω πού διαφωνούμε και πού συμφωνούμε επειδή με εσένα έχουμε κάποιες αναλογίες στον τρόπο που σκεφτόμαστε. Εδώ απόρησα επειδή δεν καταλάβαινα καν τι λες, δεν τσιτώθηκα. Αν είναι να τσιτωθω΄ας καταλαβαίνω τουλάχιστον τι λέει ο άλλος :p
 

 

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.