Jump to content



Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και υπομονή.

 

Ο κορόνας μας επισκέφτηκε λίγο πριν φύγει ο χρόνος...

Θετική η γυναίκα σε μοριακό αν και δύο self, συν ένα rapid test βγήκαν αρνητικά τις τελευταίες 3 μέρες... Οπότε φανταστείτε τι κυκλοφορεί ελεύθερο κι ωραίο έξω... 

 

Με 38 πυρετό, 37 όταν έχει καταπιεί αντιπυρετικά, εδώ και 3 μέρες, φουλ βήχα και φλέματα... Δύσπνοια ευτυχώς ακόμα δεν έχει. Οξυγόνο που το παρακολουθούμε φυσιολογικό... Μακάρι να τη βγάλουμε έτσι...

 

-5 Δεκέμβρη έκανε την τρίτη δόση, πέρασε 2 μέρες με πυρετό και εξάντληση.... εγώ προχτές το έκανα και το μόνο που είχα ήταν λίγος πόνος στο σημείο της ένεσης το βράδυ της Πέμπτης...-

 

Το δικό μου τεστ αρνητικό προς το παρόν... Για πόσο είναι το θέμα..

 

Να προσέχετε όσο μπορείτε στα ρεβεγιόν και τις εξόδους σας!  Όσοι μπορούν γιατί και το κόστος είναι μεγάλο για πολλούς ας κάνουν ένα μοριακό πριν επισκεφθούν φίλους, συγγενείς κτλ κτλ...

  • Like 1
  • Sad 7
Link to comment
Share on other sites

@zampONakiaskiou Περαστικά να είναι. Ακριβώς τα ίδια κι εδώ. Εμείς νοσουμε και οι δύο, όντας εμβολιασμοί και οι δύο. Ευτυχώς με συμπτώματα πολύ χαλαρά. Δύο ανεβάσματα μέχρι 38 έκανα εγώ και εδώ και 3 μέρες μόνο λίγο συνάχι όταν με χτυπάει υγρασία και το κρύο το πρωί που αερίζουμε τους χώρους. Η σύζυγός πιο χαμηλούς πυρετούς, λίγο εντονότερο συνάχι. Κανείς δε θα γλυτώσει στο τέλος νομίζω. Το θέμα είναι να ξαναγίνουμε γρήγορα καλά, και πλήρως καλά. Εμείς είμαστε από τους τυχερούς δόξα τω θεώ.

  • Like 5
  • Sad 6
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά! Είναι ψιλοαπίθανο με κρούσμα στο σπίτι να μην έχετε κολλήσει όλοι, και αν δεν κολλήσετε θα οφείλεται στον εμβολιασμό σας. Πιο πιθανό να κολλήσετε αλλά να το περάσετε ήπια. Αν πρέπει να το έχετε ως απόδειξη νόσησης οκ τεσταριστείτε, αλλιώς κάνετε υπομονή. Αν έχετε οξύμετρο τότε είστε φουλ εξοπλισμένοι.

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Αν έχετε οξύμετρο τότε είστε φουλ εξοπλισμένοι.

Μιας και το ανέφερες, οι τιμές ανεβαίνουν. 2.5 φορές επάνω το συγκεκριμένο σε μερικές μέρες. 

20211022121832_esperanza_palmiko_oxymetr
WWW.SKROUTZ.GR

Βρες τιμές για Esperanza Παλμικό Οξύμετρο Δακτύλου ECO001 Παλμικό Οξύμετρο Δακτύλου σε Μαύρο χρώμα σε 3 καταστήματα στο...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Ίσως να φταίει ότι δεν έχω φάει ακόμα μελομακάρονα φέτος. 

 

Ασυγχώρητη αμαρτία, πάντως ακόμα προλαβαίνεις να επανορθώσεις.

Την  καλημέρα μου.

 

 

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

 

Ασυγχώρητη αμαρτία, πάντως ακόμα προλαβαίνεις να επανορθώσεις.

Την  καλημέρα μου.

 

 

Είστε τυχεροί όσοι δεν παχαίνετε. 

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.