Jump to content



Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Κοίτα να δεις, ακόμα και ανορθόγραφος να είσαι, υπάρχει add-on (τουλάχιστον στον Firefox) που υπογραμμίζει με κόκκινο τα λάθη και προτείνει τη σωστή ορθογραφία. Οπότε σαν τεχνολογικό forum με υπολογιστές που είμαστε, όλοι μπορούν να χρησιμοποιούν αυτή τη δυνατότητα για να γράφουν σωστά.

Υπάρχει η σοβαρότατη πιθανότητα κάποιος να είναι δυσλεκτικός, να μην θέλει να το αποκαλύψει και αυτή η δυνατότητα να είναι δύσκολο να χρησιμοποιηθεί. 

Στην δυσλεξία, πολύ συχνά, εμφανίζονται ορθογραφικά λάθη που το ίδιο άτομο, μπορεί σε επόμενη πρόταση να μην κάνει. 

Για αυτό αν διορθώσω κάποιον, θα πρέπει να ξέρω πρώτα αν είναι δυσλεκτικός ή αν έχει κάποιο άλλο θέμα. :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, astrolabos said:

Ενώ για τις καλημέρες μούγκα ε;

Έγραψες ολόκληρη πρόταση αρχηγέ. Φοβήθηκα με τα μακάρι μακάρι ότι παθαίνεις εγκεφαλικό. Καλησπέρα Τάκη και συννεφιασμένη Κυριακή του Αυγούστη. Καλό χειμώνα.

Πέτρο, δεν πειράζει σε φόρουμ αν δεν τις χρησιμοποιήσουν. Τα περισσότερα είναι μικρά, ανεπίσημα κείμενα, σιγά μη βάλουν διορθωτή. 

 

 

5 minutes ago, UltraB said:

Εσείς έχετε θέμα που διορθώνεται τον κοσμάκη 

Ναι αλλά μας αρέσουν τα θέματα. Βίτσιο, άλλοι τρώνε κόλιανδρο. Πάντως να επαναλάβω, αν ποτέ διορθώσω ορθογραφικό κάποιου δεν το κάνω για το πρόσωπο, το κάνω για το καλό της ανθρωπότητας. Ή κάνω πλάκα μαζί με τον κάποιον. Ή μαλώνω, αυτό το τελευταίο δεν γίνεται ποτέ miss όταν συμβαίνει, δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει στο Λαμπ ποτέ.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

Εγώ θα θελα να απολαύσω την χορνυ νεημπουρ που κάνει σαν μπάθ στο μπαλκόνι απέναντι.

Μπορεί να σκέφτεται κι εκείνη ακριβώς το ίδιο. Εμφανίσου μπροστά της άμεσα φορώντας μόνο μία πετσέτα (προσώπου) και απόλαυσε.

 

Και βάλε και κάποιον να γράφει να απολαύσουμε κι εμείς το πάθος (με το οποίο θα σου σκάσει μία γονατιά...)

Ζήσε το όνειρο

Γκουντ λακ

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, salde said:

λουκουμάδες απ' τον Μπαλατσούρα να πάρεις Πέτα, αν είναι ανοιχτός Κυριακές. Τον Προμηθέα τον ξέρεις Πέτα;

 

Δεν ξέρω κανένα τέτοιο μαγαζί. Επειδή έχω περιττά κιλά δεν τρώω τέτοια πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Μπορεί να σκέφτεται κι εκείνη ακριβώς το ίδιο. Εμφανίσου μπροστά της άμεσα φορώντας μόνο μία πετσέτα (προσώπου) και απόλαυσε.

 

Και βάλε και κάποιον να γράφει να απολαύσουμε κι εμείς το πάθος (με το οποίο θα σου σκάσει μία γονατιά...)

Ζήσε το όνειρο

Γκουντ λακ

 

Μωρέ εγώ πάω, αλλά αν δε δεχτεί να μείνω μαζί της, θα πρέπει να ψάξω σπίτι γιατί δε θα χω που να γυρίσω... 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

https://el.wikipedia.org/wiki/Προμηθέας


Έχει γιαουρτάκι παραδοσιακό, κρεμούλα και ρυζόγαλο επίσης. Ο Μπαλατσούρας, είναι άλλος από τον Προμηθέα αυτός. Δεν θα φας εσύ τους λουκουμάδες, στην γειτόνισσα θα τους πας να την γλυκάνεις. Να προσέχετε μόνο μη τυχόν είναι στο σανμπαθ εκείνη και βγει από το μπαθ παραμέσα κάνας χιλμπίλλι γείτονας με καραμπίνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

Μωρέ εγώ πάω, αλλά αν δε δεχτεί να μείνω μαζί της, θα πρέπει να ψάξω σπίτι γιατί δε θα χω που να γυρίσω... 

 

μιλάς με γρίφους γέροντα.

Είτε είναι η σπιτονοικοκυρά σου, στην οποία περίπτωση έχεις το ιδανικό σενάριο για να ζήσεις το όνειρο

είτε έχεις το έτερο ήμισυ σπίτι, στην οποία περίπτωση πρέπει ανεξαρτήτως να ψάξεις για σπίτι. Θα καταλάβει ότι δεν έγινες ξαφνικά παρατηρητής πουλιών και κοιτάς από το παράθυρο όλη την ώρα.

 

 

Οπότε, ζήσε το όνειρο

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

Oh Yeah Tennis GIF by WTA

Δεν φοβάμαι τίποτα...?

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.