Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Καλημερα!

 

Επί ΠΑΣΟΚ αυτή ήταν η σωστή ώρα για καλημέρα.

Αν την έλεγες νωρίτερα σε κοίταγαν περίεργα και στιγματιζόσουν σαν εγκάθετος ή δεξιός.

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, PetrosD said:

Δε χρησιμοποιώ το λεκτικό σχήμα της υπερβολής στο λόγο μου, είτε προφορικό είτε γραπτό.


Ποια υπερβολή; Τακτικές παραπλάνησης του εχθρού ονομάζεται, προπαγάνδα. Για ένα ιερό σκοπό. Εδώ λέμε να δημιουργείς σοκ και δέος. Να βλέπει στην οθόνη «ο Πέτα πόσταρε νέο μήνυμα» και να τρέμει το χέρι στο πληκτρολόγιο. Να μην κάνει κλικ το ποντίκι (άσχετο: έλα μια μέρα μετά τον κορώνα, να πάμε σε κάνα Κωτσόβολο στα ποντίκια να τους πεις αυτό με το λεκτικό σχήμα, να τους πεις ότι δεν είναι ποντίκι κι ότι δεν θα αγοράσεις μέχρι να στο πουν με τον ακριβή όρο) από τον φόβο του.
Αν είναι να μας βγεις η Πίπη Φακιδομύτη στα λιβάδια να πάμε σε άλλη μέθοδο επίθεσης. Να καταστρώσω άλλο σχέδιο, με τη Μάτα Χάρι να ξεριζώνει το γλαστράκι.

Μου φαίνεται θα σε βάλω να διαβάζεις αθλητικές εφημερίδες καθημερινά. Παλιες. Με αγώνες κατς. 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, PetrosD said:

Μην ανησυχείς, έχω κάνει καβάτζα ποντίκια για μια ζωή (και παραπάνω μη σου πω)


την ακριβολογία θέλω να σε δω να τους λες. Δε με νοιάζουν τα input devices στο θέμα αυτό. Να σε δω εκεί με τις κυριολεξίες, χωρίς λεκτικές υπερβολές. Κλασικά θα εμπλεκεσαι και σε κάθε συζήτηση με το σουβλάκι καλαμάκι αλλά αυτό δυστυχώς το κάνουν πολλοί.
 

Σε ενημερώνω επίσης ότι η Στάνη, το γαλακτοπωλείο της Ομόνοιας μπήκε στο e-food. Αν φέρνουν στην περιοχή σου να τους προτιμήσεις για το γιαουρτάκι σου, είναι θρεπτικότατο και σχετικώς νόστιμο. Κρίμα που δεν έχουν στην λίστα τους το στραγγιστό τους. Μη μου πεις μόνο ποτέ ότι αγοράζεις υποκατάστατα γιαουρτιού από σούπερ μάρκετ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, salde said:


την ακριβολογία θέλω να σε δω να τους λες. Δε με νοιάζουν τα input devices στο θέμα αυτό. Να σε δω εκεί με τις κυριολεξίες, χωρίς λεκτικές υπερβολές. Κλασικά θα εμπλεκεσαι και σε κάθε συζήτηση με το σουβλάκι καλαμάκι αλλά αυτό δυστυχώς το κάνουν πολλοί.
 

Σε ενημερώνω επίσης ότι η Στάνη, το γαλακτοπωλείο της Ομόνοιας μπήκε στο e-food. Αν φέρνουν στην περιοχή σου να τους προτιμήσεις για το γιαουρτάκι σου, είναι θρεπτικότατο και σχετικώς νόστιμο. Κρίμα που δεν έχουν στην λίστα τους το στραγγιστό τους. Μη μου πεις μόνο ποτέ ότι αγοράζεις υποκατάστατα γιαουρτιού από σούπερ μάρκετ.

 

Ανοίγεις πολλά θέμα με αυτό το ποστ. 4 μετράω. Πάμε ένα ένα.

 

1. Χρησιμοποιώ μεταφορές, δεν κολλάω στις κυριολεξίες. Υπερβολές δε χρησιμοποιώ. Οπότε το mouse ή ποντίκι, μια χαρά το χρησιμοποιώ.

2. Δεν εμπλέκομαι σε συζητήσεις σουβλάκι καλαμάκι,. Να το τρώω θέλω, όχι να το λέω!

3. Στη Στάνη δουλεύει φίλος ζαχαροπλάστης στην παρασκευή γλυκών.

4. Δεν τρώω γιαούρτι, παρά μόνο σπάνια, όταν ακολουθώ αυστηρά το πρόγραμμα διατροφής μου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Μην ανησυχείς, έχω κάνει καβάτζα ποντίκια για μια ζωή (και παραπάνω μη σου πω) :hehe:

 

Αυτά με την μπίλια φαντάζομαι. Όχι απ' τα καινούρια με το λαμπάκι και τη ροδέλα.

 

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

 

 

aM7eYGag_700w_0.jpg

 

200.gif

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Όχι απ' τα καινούρια με το λαμπάκι και τη ροδέλα.


ο,τιδήποτε διαφορετικό θα ήταν ιεροσυλία! Ούτως ή άλλως αυτά τα νεωτεριστικά με τα σπαθιά του Νταρθ Βέιντερ δεν δουλεύουν σε XP.
O Μπολσονάρου άριστη επιλογή. Τα κατάφερε με τις ανοσίες αγέλης και τα κόλπα του εκεί κάτου, στα νέα υπάρχει η βραζιλιάνικη μετάλλαξη, με το καλό να μας έρθει κι εκείνη.

Ας πάμε στο Παιδί τώρα:

3/4. Να τα μας, βρήκαμε βύσμα στη Στάνη από το πουθενά. Να του πεις του φίλου σου να επισημα΄νει κι εκείνος με την σειρά του, να βάλουν στην λίστα τους για διανομή κατ΄οίκον το στραγγιστό τους. Όχι μόνο πρόβεια κλπ. 
Στον φίλο σου, γεια στα χέρια του. Για το γιαούρτι παράγγειλα επιτέλους πλην όμως σε μια ακόμα στιγμή αυτοπειθαρχίας, φρόντισα να προσθέσω στην παραγγελία μια σοκολατίνα -φρεσκότατη, ψόφησε κι εξαϋλώθηκε κάνα πεντάλεπτο μετά την παραλαβή- και δυο καρυδόπιτες. Θα το αφήσω ως μυστήριο για την ανθρωπότητα: πόσες καρυδόπιτες υπάρχουν αυτή την στιγμή στο σπίτι;
Μοιάζουμε στο άλλο που γράφεις, συνήθως τις αποφεύγω αλλά καμιά φορά συγκρούομαι μαζί τους, όταν αποφασίσω να ακολουθήσω αυστηρά το πρόγραμμα επιθυμιών διατροφής. Έχουμε κι οι δυο πρόγραμμα. Το δικό μου έχει το πλεονέκτημα ότι κερδίζει πρωτάθλημα στον διαβήτη, σου συνιστώ να δοκιμάζεις συχνότερα γνήσιο γιαούρτι. (είχα στην παραγγελία κι ένα ραβανί, όχι για εμένα αλλά μπρεί να πήγαινε κι αυτό σε μένα, το έσβησα τελευταία στιγμή).

2. αυτά θα τα κόψεις μαχαίρι. Στην μάχη του Φωτός με το Σκότος δεν θα δειλιάζεις να πάρεις θέση. Καλαμάκι. (πρόσεχε, στην μπουγάτσα ψηφίζουμε με το Σκότος, στα έχω ξαναπει νομίζω)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

γιαούρτι παράγγειλα επιτέλους

 

Μόλις το διάβασα ήμουν έτοιμος να σου βάλω Dislike ... :hehe:

 

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

ρόντισα να προσθέσω στην παραγγελία μια σοκολατίνα -φρεσκότατη

 

Αλλά με τη σοκολατίνα άλλαξα γνώμη...

 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

και δυο καρυδόπιτες

 

Και με την καρυδόπιτα κέρδισες ξανά την εκτίμησή μου.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος salde έγραψε:


Ποια υπερβολή; Τακτικές παραπλάνησης του εχθρού ονομάζεται, προπαγάνδα. Για ένα ιερό σκοπό. Εδώ λέμε να δημιουργείς σοκ και δέος. Να βλέπει στην οθόνη «ο Πέτα πόσταρε νέο μήνυμα» και να τρέμει το χέρι στο πληκτρολόγιο. Να μην κάνει κλικ το ποντίκι (άσχετο: έλα μια μέρα μετά τον κορώνα, να πάμε σε κάνα Κωτσόβολο στα ποντίκια να τους πεις αυτό με το λεκτικό σχήμα, να τους πεις ότι δεν είναι ποντίκι κι ότι δεν θα αγοράσεις μέχρι να στο πουν με τον ακριβή όρο) από τον φόβο του.
Αν είναι να μας βγεις η Πίπη Φακιδομύτη στα λιβάδια να πάμε σε άλλη μέθοδο επίθεσης. Να καταστρώσω άλλο σχέδιο, με τη Μάτα Χάρι να ξεριζώνει το γλαστράκι.

Μου φαίνεται θα σε βάλω να διαβάζεις αθλητικές εφημερίδες καθημερινά. Παλιες. Με αγώνες κατς. 

Εδώ φίλτατε είμεθα όλοι ερασιτέχναι...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Επίσης αντέχω μέχρι -18 Κελσίου. Δοκιμασμένος guarantee.

 

Κι εγώ. Τόσο είχε μια χρονιά στην Θεσσαλονίκη, βγήκα έξω με το κοντομάνικο (να πάρω φακές νομίζω) και με κοιτούσαν όλοι σαν εξωγήινο. Μπερδεύτηκα ο άνθρωπας, νόμιζα 18 ότι λέει, δεν είδα το μείον

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Εδώ φίλτατε είμεθα όλοι ερασιτέχναι...


 στο κατς αιμοβόροι ερασιτέχνες ήταν. Οι καλύτεροι. Σε κάτι κλουβιά μέσα, τα πρόλαβες; Δεν είχα πάει ποτέ, αλλά διαβάζαμε ηχώ και φως το καλοκαίρι. Εσύ αν έκανες προπόνηση από μικρός μπορεί να τα είχες πετύχει live. Σε παρακμή αλλά έστω κι έτσι είχε ατμόσφαιρα. Περισσότερα ειστήρια από όσα κόβουν 9 στις 10 ποδοσφαιρομάδες σήμερα.
 

Αρχηγούλη γουρλή, ενώ έγραφα και σε μελετούσα δέχθηκα τηλεφωνηματάκι από ΟΤΕ. 36.90 το μήνα για 50VDSL με απεριοριστα σταθερά, 420 λεπτάκια για ομιλίες με τον Ρότσιλντ  το φιλαράκι του Γιάγκου κι άλλα κινητά και διεθνή. Από εδώ και κάτω αρχίζουν οι ομορφιές. Ο τύπος είτε μου είπε ωραίες παπάρες είτε είμαι τυχερούλης, γιατί λέει ότι βλέπει στο σύστημα πως ίσως έχω 35 ταχύτητα, το οποίο με βάση όλα όσα δείχνουν οι άλλοι πάροχοι κι όσα ξέρω για την εδώ ΓΤΧΠ καμπίνα του 1903 απλώς δεν υπάρχει. Αν στοιχηματίζαμε θα διαλέγαμε την κουρτίνα Α με τις παπαριές. Επίσης μου ανακοίνωσε ότι αν έχω κάτω απο 30% της ταχύτητας μπορώ αζημίως να αποχωρήσω της σύμβασης.
«καλό ακούγεται, είστε σίγουρος ότι δεν μου το λέτε λάθος; Μπορώ δλδ αν έχω 34 ταχύτητα να φύγω αζημίως όποτε θέλω;»
«Ναι, αν έχετε 30% κάτω από την ταχύτητα του πακέτου»
.[Υπέροχα»

Θέλει κανένα καλό παιδάκι του φόρουμ να βάλει στοίχημα μυριάδες κρυπτονομίσματα πως τέτοιο σενάριο δεν παίζει και πως μάλλον εννοούν αν έχω 30% κάτω από το ελάχιστο όριο της ταχύτητας (το 21 είναι αυτό) δλδ αν έχω κάτω από 14, τότε μόνο θα μπορώ να φύγω αζημίως;
Ρούτερ λέει μια ρουτεράρα speedport plus sercomm, που δεν έχει δει κανείς σας εδώ μέσα.

Οπότε ας ελπίσουμε πως θα έχω τηλέφωνο κι ίντερνετ σε 8 ημέρες. Οι πρώτες εντυπώσεις καταπληκτικές. Λίγα λεπτά μετά που κλείσαμε, πήρα ωραίο μηνυματάκι στο κινητό πως με ευχαριστούν που ενεργοποίησα τον ebill (ενώ ήταν σαφές ότι είχαμε κανονίσει για δίμηνο έντυπο λογαριασμό). Γενικώς Μπέρτσεν, προβλέπω να περάσουμε καλά. Η αρχή είναι άκρως υποσχόμενη.

Μου χει ξανασυμβεί, στον ημιτελικο ΠΑΟ-Αγιαξ του ΤσουΛου, με δυο βάζελους φίλους πήγαμε να δούμε, να λέω μετά από χρόνια στον μικροΛάζαρους και τον Μπιλπέππα «ήμουν κι εγώ εκεί». Πάθος, ένταση, γύρω στο δεύτερο λεπτό του αγώνα ήταν ξεκάθαρο. Ετελείωσε. Τα υπόλοιπα 88 λεπτά τα περάσαμε με ανέκδοτα.
Πάντως αν δω 35 ταχύτητα σε ρούτερ α) θα αλλάξω βρακί από τη χαρά μου β) θα υποστηρ΄ξω όποια ομάδα θέλει ο sstav, ο Μπέρτσεν κι ο Λάζαρους στο φετεινό πρωτάθλημα.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Λίγα λεπτά μετά που κλείσαμε, πήρα ωραίο μηνυματάκι στο κινητό πως με ευχαριστούν που ενεργοποίησα τον ebill (ενώ ήταν σαφές ότι είχαμε κανονίσει για δίμηνο έντυπο λογαριασμό)

 

evilest.jpg

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.