Jump to content



Recommended Posts

πριν 5 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Κοντα εισαι...

 

 

 

Κάποια στιγμή στο παρελθόν, έπεσα στο παρακάτω βιντεάκι και μου φάνηκαν ελπιδοφόροι και το πρώτο τους EP δεν ήταν κακό.

Στην πορεία ο τραγουδιστής τους (Josh Kiszka) άρχισε να μου τη δίνει στα νεύρα αλλά μου άρεσαν τα άλλα δυο αδέλφια (μπάσο και κιθάρα), όμως έχουν καιρό μπροστά τους να επανακάμψουν και να δώσουν κάτι αξιόλογο.

 

 

Καλημέρα δεν είχε σήμερα γιατί ήμουν σε ένα μνημόσυνο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

spring love GIF

Φέρτε πίσω τον χειμώνα μας, ρε.

Ανοιξιάτικες καλημέρες.

 

Έφυγε από εσάς και ήρθε σε εμάς. Να τον πάρετε πίσω και γρήγορα.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Στο Λόχο μηχανικού που ήμουν φαντάρος δίπλα στον Έβρο, μου ανέθεσαν το μικρό ΚΨΜ (ας πούμε) που παρείχε καφέδες και νερά στα στελέχη και τους στρατιώτες.

Ο εξοπλισμός λιτός. Ένα γκαζάκι, ένα μπρίκι, μια φραπεδιέρα, κουτάλια, καλαμάκια, πλαστικά ποτήρια και ένα ψυγειάκι με εμφιαλωμένα μισόλιτρα. (χωρίς παροχή νερού).

Κάθε μέρα λοιπόν, μετά το πρωινό φαγητό πήγαινα και άνοιγα για να εξυπηρετήσω. Συνήθως πρώτα έρχονταν τα στελέχη που πήγαιναν στον όρχο οχημάτων και μετά οι συνάδελφοι. Τέλος έρχονταν οι παραγγελίες από τα στελέχη στα διπλανά γραφεία. Ήταν ένας συγκεκριμένο στέλεχος από ένα γραφείο που κάθε μέρα έπινε Ελληνικό καφέ.

Μια μέρα λοιπόν, έρχεται αυτός το πρωί και ήθελε το γνωστό Ελληνικό καφεδάκι του με τη συγκεκριμένη ποσότητα ζάχαρης. -Φέρ' το στο γραφείο μου! η εντολή.

Έλα όμως που έτυχε και τελείωσε το γκαζάκι! Δεν είχε τίποτα, ούτε φλόγα! Τί να κάνω κι εγώ μη τα ακούσω και μην τον αφήσω χωρίς καφέ; (κατά το γνωστό ανέκδοτο - μας τελείωσε το κωλόχαρτο, αλλά έχω ένα γυαλόχαρτο πρώτης τάξης!) Ξεκινάω με το βραστήρα, βράζω νερό. Στη συνέχεια ρίχνω τις ποσότητες καφέ και νερού στο πλαστικό ποτηράκι και με λίγο βραστό νερό, το χτυπάω στη φραπεδιέρα. Αφού έκανε καϊμάκι, συμπλήρωσα με καυτό νερό. Καλό πρέπει να έγινε, δε δέχτηκα παράπονο! :hehe:

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. Πρώσος αξιωματικός. Θα ζητήσει το Επιτελείο καφέ κι εσύ θα κοροϊδέψεις. Άμα δεις κάνα Zastava ή κάνα γαϊδουράκι αντί για Murceliago θα μας λες ότι φταίνε τα γουίντοου 10. Τα δηλώνεις και δημοσίως ανερυθρίαστα ενώ σου έχω εξηγήσει ότι εδώ δεν πρέπει να δείχνεις αδυναμίες γιατί ξεθαρρεύει το γλαστράκι και δεν σε τρέμει μετά ο αρχηγούλης.

Αντί να μας πεις την ιστορία με τούρκο κατάσκοπο, «του πήγα τον καφέ, δεν κατάλαβε τίποτα, είπε πρώτη φορά στη ζωή μου πίνω τόσο ωραίο τούρκικο καφέ, πώς τολμάς να λες τον ελληνικό τούρκικο, έβγαλα το μαχαίρι μου και του έκοψα το κεφάλι».
Βλέπε τι κάνεις τώρα με την απειρία σου:
θαπετυχαίναμε μ΄'ενα σμπάρο πολλά τρυγόνια.
α) ο Πέτα επινοητικός και πανούργος. Πολυμήχανος Οδυσσέας
β) ο Πέτα αποφασιστικός, με μεγάλη ικανότητα αυτοσχεδιασμού
γ) ο Πέτα ικανός, επιδέξιος και μερακλής.
δ) ο τούρκος χαϊβάνι, δεν κατάλαβε τι καφέ έπινε
ε) ο τούρκος προκλητικός, τολμάει να πει τούρκικο τον ελληνικό, ο Πέτα άφοβος κι αδίστακτος Πατριώτης τον τιμωρεί κι υπηρετεί την Πατρίδα. Η ΜΙΤ γίνεται ρεζίλι.
στ) το γλαστράκι διαισθάνεται όλα τα παραπάνω, νιώθει ότι δεν έχει καμιά τύχη με τέτοιον αντίπαλο, βάζει τα κλάμματα σε νον-στοπ βερσιόν.
ζ) ο αρχηγούλης δεν μπορεί να ηρεμήσει δευτερόλεπτο γιατί μόνο κατεβάζει καντήλια στο γλαστράκι που κλαίει. Τρελλαίνεται, φτάνει σε απόγνωση, πιάνει το γλαστράκι και το εκτοξεύει με 5Τζι τεχνολογία στην Άκρη του Κόσμου στη Λαμπεντούσα.

Τώρα με την απειρία σου, αντί για όλα τα παραπάνω τι έχουμε; Τον Πέτα, έναν ποταπό, απείθαρχο απατεωνάκο. Βύσμα, λουφαδόρο καψιμιτζή σε ποτάμια. Οι Ρωμαίοι αξιωματικοί βλάκες. Το Επιτελείο ρ'ομπα. Το γλαστράκι να γελάει, θυμάται και τον Πέτα βρεγμένο γατί στο δάσος, τον Πέτα να τρεμουλιάζει και να φωνάζει κρύο κρύο με 0°C, παίρνει τα πάνω του και βγάζει περισσότερα παλιόφυλλα κόλιανδρου. Ο Αρχηγούλης ήρεμα, πουλά τον περισσευούμενο κόλιανδρο σε αγοραστές insomnia  970 παλαιωμένη για 600 ευρά, γίνεται και πλούσιος από πάνω με τον κόλιανδρο, αντί να τρέμει insomnious σαν το ψάρι, αγοράζει με τα κέρδη μια χούφτα 3090 και μας κοροϊδεύει. Από κοντά κι άλλος ο περιβολάρης των Μεγάρων, να χαίρεται που θα; ανέβει η τιμή του κόλιανδρου.

Όλα αυτά τα προκάλεσες ΕΣΥ. Στη Λεγεώνα δεν θα παίρνεις πρωτοβουλίες ποσταρίσματος, άλλη φορά θα προεγκρίνω τις δηλώσεις σου. Μόνο το Επιτελείο κι ο δόλιος ο sstav* ταράχτηκαν με τις απερισκεψίες σου.
 

*επειδή θυμήθηκε ότι κάρτα θα δει όταν ξαναπάρει πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ

Όλο τον Μάρτιο θα έρχεσαι καθημερινά στο ΠΟΘ να γράφεις καλημέρα και να λες από μια ιστορία ατέλειωτου θάρρους, μπας και ρεφάρουμε. Να σε βλέπουν οι αντίπαλοι και να τα κάνουν πάνω τους.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

μου ανέθεσαν το μικρό ΚΨΜ

ΚΑΨΑ το λέγαμε εμείς, το είχα κι εγώ για λίγο. Ότι μπορούσες να φύγεις με μηνιάτικο από κει, δεν το λέμε καν :bleh: 

πριν 9 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Έφυγε από εσάς και ήρθε σε εμάς. Να τον πάρετε πίσω και γρήγορα.

Πάλι κρυώνεις ρε λουλού

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.