Jump to content



Battlefield series


Einar

Ποιο θεωρείτε το καλύτερο Battlefield έως τώρα;  

14 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δελαμπίτες gamers πείτε τη γνώμη σας.

 

BONUS: Αναφέρετε αν έχετε κάποιο αγαπημένο expansion λόγω κάποιου συγκεκριμένου map κτλπ.

Έγινε επεξεργασία από Einar
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να απαντησω επαρκως εδω. Εχω παιξει BF1 και BFV και το BF4 εφαγε uninstall στο μπαμ. Απο αυτα τα 3 παντως ανετα το V για μενα καλυτερο. Λογικα η το BC2 η το BF3...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Einar έγραψε:

Δελαμπίτες gamers πείτε τη γνώμη σας.

 

BONUS: Αναφέρετε αν έχετε κάποιο αγαπημένο expansion λόγω κάποιου συγκεκριμένου map κτλπ.

Ξέχασες το θρυλικότερο, και για μένα ίσως το καλύτερο BF ever. Το 2.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1) Battlefield 1: Μπορεί να έχει τα χειρότερα mechanics αλλά για μένα έχει με διαφορά τα καλύτερα maps και ατμόσφαιρα.

...

...

4) Battlefield BC2: Αν και δε το έπαιξα αρκετά. Παίζαμε ακόμα COD2, TF2 etc. αν και σπάνια.

5) Battlefield V: Τα mechanics του δουλευουν σωστά, όμως απέχει από το να χαρακτηριστεί καλό. Αδιάφορα maps, μπερδεμένα και τελείως unbalanced classes, καλύτερα γραφικά με μεγαλύτερη λεπτομέρεια που όμως φαίνονται χειρότερα σαν εικόνα απο του 1 και καμία άισθηση ότι βρίσκεσαι σε πόλεμο. Πιο πολύ σε paintball φέρνει το κλίμα. Λείπει το ''epic feeling'' που είχε το 1. Με βελτιώσεις, μπορεί να βρεθεί ψηλότερα.

-) Battlefield 4: Άδικο να το κρίνω, έχω 1 (ένα ναι) kill, αλλά δε μου αρέσει η εποχή και το στυλ του. (περίεργο γιατί το BC2 ήταν αποδεκτό)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Battlefield 1942 + Vietnam γιατι ειναι τα πρωτα και οι πρωτες αγαπες ξερετε ...

Battlefield 2 Το καλυτερο Battlefield ever και μακαρι να δουμε ενα remaster καποτε.

Battlefield 2142 Αν υπηρχε βαθρο νικητη με 2 θεσεις θα το εβαζα διπλα στο BF 2.

Battlefield BC2 + Vietnam ενα απο τα καλυτερα BF expansions.

Battlefield Heroes ενα απο τα ποια διασκεδαστικα παιχνιδια που εχω παιξει.

Battlefield 3/4 οι τελευταιοι των μοϊκανων so far...

Battlefield 1/5 Αρνουμαι να τα παιξω για πολλους λογους τους οποιους ηδη εχω αναφερει πολλακις

αν και για Χ λογους μερικοι και παρα τα γραφομενα μου ξερουν καλυτερα απο μενα για μενα...

Αγαπημενο expansion: Battlefield BC2 Vietnam. Αγαπημενοι χαρτες: Gulf of Oman (BF2) / Laguna Presa (BFBC2).

BONUS σχολιο στην απαντηση του @chrkon https://www.youtube.com/watch?v=6KxvSJMQdYg :hehe:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενας χαρτης θρυλος οπως πολλοι αλλοι βεβαια, οχι δεν την ξεχασα αλλα σε conquest το να εχει τα παντα μεσα ενας χαρτης οπως η Gulf of Oman

οχηματα, ελικοπτερα, αεροπλανα κτλ μου αρεσει ποιο πολυ + οτι μπορεις να την παιξεις τοσο σε αστικο οσο και σε ανοιχτο περιβαλλον. Την περιμενα

στο 4 πως και πως και την χαλασαν κατα την γνωμη μου με την ανεμοθυελλα που εβαλαν anyway...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bad company 2: Heavy metal , Operation Hastings .

Battlefield 3: Grand Bazaar , Μοσχαρ Kanals (αίμα) , Metro , Caspian Border ?, Firestorm , Damavant Peak.

Battlefield 4 : Guilin Peaks , Silk Road , Locker (πολύ αίμα) , Golmund , Zavo(σ)d.

Battlefield 1 : Sinanai Desert , Aragorne Forest , Monte Kapa , Verdun Heights , Fort de Vaux .

Battlefield 5 : ???

 

Kαι λίγη μουσικούλα να χαλαρώσουμε...

 

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος chrkon έγραψε:

Bad company 2: Heavy metal , Operation Hastings .

Battlefield 3: Grand Bazaar , Μοσχαρ Kanals (αίμα) , Metro , Caspian Border ?, Firestorm , Damavant Peak.

ΖΗΣΑΜΕ Γ@ΜΑΤΑ maps! Κρίμα που έχει χάσει αυτήν την bf αίσθηση πλέον το παιχνίδι :(

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το hype της Caspian Border όταν στο BF3 ήταν ανεπανάληπτο! Γενικά όλα τα vanilla maps είχαν τη γλύκα τους.

Αλλά το καλύτερο DLC για μένα ήταν το Back to Karkand. Ένας λόγος που ξαναεγκατέστησα BF3 αλλά δεν βλέπω πολύ κόσμο δυστυχώς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.