Jump to content



Recommended Posts

Άσε τον Γιώργο να ονειρεύεται ότι θα βάλει στο καβουρντιστήρι του high-end κάρτα ρε συ. 

 

Βέβαια, μπορεί να προσβάλλω κι εσένα, αλλά τουλάχιστον έχεις μια 2080ti. Αυτός την πούλησε για 2070S και τελικά έχει χειρότερες επιδόσεις από την κάρτα που μου πούλησε 3+ χρόνια πριν. Αλλά wait, έχει RTX και δεν του πιάνει χώρο στο γραφείο :hehe: 

 

Spoiler

triggered GIF

 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tommybertsen said:

Άσε τον Γιώργο να ονειρεύεται ότι θα βάλει στο καβουρντιστήρι του high-end κάρτα ρε συ. 

 

Βέβαια, μπορεί να προσβάλλω κι εσένα, αλλά τουλάχιστον έχεις μια 2080ti. Αυτός την πούλησε για 2070S και τελικά έχει χειρότερες επιδόσεις από την κάρτα που μου πούλησε 3+ χρόνια πριν. Αλλά wait, έχει RTX και δεν του πιάνει χώρο στο γραφείο :hehe: 

 

  Hide contents

triggered GIF

 

 

Μεχρι 3070/2080Ti οχι ref, αλλα καλη dual slot θα παιζει σε S1. Θα καιγεται το συμπαν, ειδικα το καλοκαιρι, αλλα δουλευει.

Εγω απλα αποδεχθηκα πως ειμαι ταρζαν. Κ αν ειχα καταφερει να παρω 3080/3080Ti θα ημουν ακομα χειροτερα σε παραγωγη θερμοτητας απο οτι ειμαι τωρα.

Γι'αυτο κατεληξα σε μεσοβεζικη λυση. ΙΤΧ να χουμε να λεμε δλδ αλλα κουτι που χωραει μπετονιερα μεσα.

 

Ον τοπικ: και οι Radeon ειχαν υψηλη αποδοση σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο παιχνιδια. Δεν ειναι καινουριο αυτο. Κ της Ιντελ μπορει να αποδιδουν αλλου αλλα στα παιχνιδια δε νομιζω να κοντραρουν τις πρασινες χωρις καποιο μειονεκτημα (καταναλωση, τιμη, bugs etc.)

Βλεπεις η 3080 εχει λιγο παραπανω αποδοση απο την 2080Ti σε double k quad float. Σε half παει καλα γιατι εχει δευτερης γενιας tensor cores κ εκει που μετραει, δλδ στο single float, τη σκουπιζει τη δικη μου.

 

Γι αυτο δε μου λεει κατι η ειδηση. Απλα οι δημοσιογραφοι αυτοι, θελουν απολυση χθες κ απαγορευση ασκησεως του επαγγελματος. Αλλο κλικ μπεητ, αλλο εξωφθαλμα ανακριβης ειδηση.

 

ΥΓ. μακαρι να πετανε οι καρτες της Ιντελ ή να κοντραρονται σε ολα με τις υπαρχουσες εστω κ σε mid range.

 

Sandra-2020.jpg

 

 

Featured-Image-1.jpg
BABELTECHREVIEWS.COM

The RTX 3080 Founders Edition Arrives at $699  - Ampere Performance Revealed - 35+ Games & GPGPU Benchmarked 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Μεχρι 3070/2080Ti οχι ref, αλλα καλη dual slot θα παιζει σε S1. Θα καιγεται το συμπαν, ειδικα το καλοκαιρι, αλλα δουλευει.

Εγω απλα αποδεχθηκα πως ειμαι ταρζαν. Κ αν ειχα καταφερει να παρω 3080/3080Ti θα ημουν ακομα χειροτερα σε παραγωγη θερμοτητας απο οτι ειμαι τωρα.

Γι'αυτο κατεληξα σε μεσοβεζικη λυση. ΙΤΧ να χουμε να λεμε δλδ αλλα κουτι που χωραει μπετονιερα μεσα.

 

Disclaimer: Μου αρέσουν τα ΙΤΧ, ωραία να τα βλέπεις αλλά πως να το κάνουμε, όσο και να νομίζουμε πως είναι gaming-oriented ορισμένα, ε δεν είναι. Μπορεί να έχουν  φτιαχτεί διάφορα φανταχτερά κουτάκια που δεν σε περιορίζουν τόσο πολύ, βελτιώνουν την ροή αέρα κλπ κλπ, αλλα η χρήση του ΙΤΧ, για μένα πάντα, είναι για office use, HTPCs και τέτοια πράγματα. Όχι για high-end components. Και το λέω κυρίως γιατί ο Γιώργος, μέχρι πρότινος, ήταν airflow pleb :p Πως κατέληξε από αναζήτηση του καλύτερου ανεμιστήρα, κουτιού (έτσι και γνωριστήκαμε κιόλας, όταν και πήρε το enthoo pro - με σελίδες σελίδων σε πμ και θρεντς :p ), να φτιάχνει overpriced μπιχλιμπίδια, δεν ξέρει κανείς (triggered X2 :hehe: )

 

Οντοπικ: 

Το βλέπω αυτό που λες! Το'χω ξαναδεί το έργο με δημοσιογραφία του ποπού (όλοι μας δηλαδή). 

Ας περιμένουμε να κυκλοφορήσουν και μακάρι να εκπλαγούμε ευχάριστα με την πρώτη αυτή προσπάθεια για discrete GPUs από την Ιντέλα. Αλλά κάτι μου λέει πως και καλές να είναι, pricewise, στα ίδια θα είμαστε.. Ας βγω ψεύτης! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
2022-03-31-ts3_thumbs-a91.jpg
WWW.TECHSPOT.COM

This week, Intel announced its new Arc A-series dedicated GPUs for laptops, adding more competition...

Ωραία φαίνεται. Αν είναι και 2 slot, βρήκα την επόμενη κάρτα για το κουτάκι μου ( @tommybertsen)...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
2022-03-31-ts3_thumbs-a91.jpg
WWW.TECHSPOT.COM

This week, Intel announced its new Arc A-series dedicated GPUs for laptops, adding more competition...

Ωραία φαίνεται. Αν είναι και 2 slot, βρήκα την επόμενη κάρτα για το κουτάκι μου ( @tommybertsen)...

Ωραία φαίνεται, σαν το παγωτό "σάντουιτς" που παίρναμε όταν ήμασταν 5

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ωραία φαίνεται, σαν το παγωτό "σάντουιτς" που παίρναμε όταν ήμασταν 5

Φίλε, εμένα μου άρεσε το παγωτό σάντουιτς😛..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
10 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

https://www.guru3d.com/news-story/intel-arc-desktop-graphics-cards-from-intel-are-further-delayed-(could-be-september-at-the-earliest).html

 

Ερχονται κ οι επομενες εκεινη τη περιοδο.....μια χαρα Ιντελα...dead on arrival.

 

Με τη σωστή τιμή, τίποτα δεν είναι DOA

 

H ΑΜD δεν νιώθει, όπως φαίνεται και από την πρόσφατη τιμολόγηση των 6x50. H Νvidia, καλά δεν το συζητάμε. Η επόμενη γενιά τους, πιθανότατα να τιμολογηθεί ακόμα πιο ψηλά...

 

Ακόμα και τον Σεπτέμβρη, αν η Intel προσφέρει 3060ti επιδόσεις @ 200-250€ θα πουλήσει τρελά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ναι 3060ti δλδ 2080ti σχεδόν με 250.

Για την ιντελ μιλάμε.

 

Στο high end πάλι η nvidia θα παίζει μόνη της απ ότι φαίνεται.

vs rdna3? Χαχαχαχχα εκεί που θα παίζει μόνη της η Nvidia θα είναι στην υψηλή κατανάλωση. Πουθενά αλλού. Trust me. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.