Jump to content



noble chairs και Secretlab TITAN καρεκλες


Recommended Posts

Καλησπερα σας θελω να  κανω μια επενδυση σε μια καρεκλα  για gaming, εχω βρει  καποιες μαρκες αλλα δεν γνωριζω αν πραγματικα εινε καλες σε θεμα χαλαρωσης στην μεση και σε ολα τα μερη  του σωματος, μετα απο παρα  πολλες ωρες.

https://secretlab.eu/

https://noblechairs.com/

πια εινε η γνωμη σας για τις https://secretlab.eu/ και https://noblechairs.com/;

παντως  για τις  https://secretlab.eu/ ακουω παρα  πολυ καλες κριτικες

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άσχετα με το θέμα μηνύματα θα σβήνονται. Ο φίλος θα κάνει μια προσπάθεια με το παρόν account. Αν δεν αποδώσει, ξέρουμε τι θα κάνουμε.

Ευχαριστώ και επί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα δει της Secret Lab την Omega να την εκθειάζει κάποιος. Δεν θυμάμαι ποιος. Είναι μάλλον πολύ καλή αλλά και ακριβή. 

 

Αν παρόλα αυτά δεν σε απασχολεί η τιμή (οι καρέκλες που κοιτάς είναι ήδη ακριβές) , εδώ υπάρχει υπεραναλυτικό review για μία καρέκλα στην οποία κάθισα και δεν ήθελα να σηκωθώ, πραγματικά:

Μία ακόμη που έγινε review και είναι πιο πολύ στο "racing" κομμάτι οπτικά, αλλά επίσης εξαιρετική, είναι αυτή: 

Οι δύο καρέκλες είναι ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΑΤΕΣ και θα πλήρωνα κάθε cent για αυτές. Απορροφήθηκα όταν τις δοκίμασα! 

 

Αν μετά από αυτά τα review έχεις ερωτήσεις, θα υποθέσω ότι δεν τα διάβασες καν (αν όντως ψάχνεσαι για καρέκλα θα τα διαβάσεις προσεκτικά ). Αν όμως θέλεις, μπορείς να κάνεις ερώτηση ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο review ( αν κρίνεις ότι σε ενδιαφέρει κάποια καρέκλα), αν κάτι δεν έχει απαντηθεί.

Η καρέκλα είναι κάτι για το οποίο ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη, γιατί δεν μπορεί να βολεύει τους πάντες. Σκοπός είναι να βρεις καρέκλα έτοιμη, στημένη, και να καθίσεις για δοκιμές ,για αρκετή ώρα, όχι για ένα λεπτό.

 

 Η Ikea Markus που αναφέρθηκε, είναι η καρέκλα που έχω στην κατοχή μου και την έχει στημένη το IKEA. Πηγαίνεις και δοκιμάζεις. Πριν καταλήξω, κάθισα για μισή ώρα στην καρέκλα. Την είχα πάρει αγκαλιά ενώ η παρέα τριγυρνούσε στο υπόλοιπο κατάστημα. 

 

Για την ergohuman v2 είχε γίνει μια παρουσίαση από κάποιον στο Forum πριν αρκετά χρόνια.

Πρέπει να είναι καρέκλα "για μια ζωή" που λέμε, αν κρίνω από την ποιότητά της, τα λεφτά που κοστίζει και το ότι όλοι την εκθειάζουν.

 

Για τις noble chairs δεν είμαι πολύ σίγουρος. 

Αυτά και καλό διάβασμα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Δες το post μου.

oi Ergohuman v2 και ΙΚΕΑ Markus εινε ορθοπεδικες καρεκλες;

 

tomi εσυ εχεις στην κατοχη σου την  ΙΚΕΑ Markus: οταν την δοκιμασες δεν ενιωσες  καπια κουραση στην μεση,:?

Έγινε επεξεργασία από blue jeans
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος blue jeans έγραψε:

oi Ergohuman v2 και ΙΚΕΑ Markus εινε ορθοπεδικες καρεκλες;

 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Για την ergohuman v2 είχε γίνει μια παρουσίαση από κάποιον στο Forum πριν αρκετά χρόνια.

Πρέπει να είναι καρέκλα "για μια ζωή" που λέμε, αν κρίνω από την ποιότητά της, τα λεφτά που κοστίζει και το ότι όλοι την εκθειάζουν.

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος blue jeans έγραψε:

tomi εσυ εχεις στην κατοχη σου την  ΙΚΕΑ Markus:

 

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 Η Ikea Markus που αναφέρθηκε, είναι η καρέκλα που έχω στην κατοχή μου και την έχει στημένη το IKEA. Πηγαίνεις και δοκιμάζεις. Πριν καταλήξω, κάθισα για μισή ώρα στην καρέκλα. Την είχα πάρει αγκαλιά ενώ η παρέα τριγυρνούσε στο υπόλοιπο κατάστημα. 

 

 

 

Είπαμε να μην ρωτάς τα ίδια και τα ίδια και εσύ πάλι ρωτάς τα ίδια χωρίς να έχεις διαβάσει τι γράφω.

 
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tommybertsen said:

 

 

 

 

 

θα  παω σαν αρχη στο ικεα και θα δω απο κοντα την μαρκυς  και θα την δοκιμασω.  υπαρχουν τοσο καλες επίλογες

απλα θελει  να εχεις  υπομονη , σε  ολα αυτα. δεν εινε και ευκολη η  επιλογη μιας καρεκλας

 

τα διαβασα  αυτα  που μου ειπες.

Έγινε επεξεργασία από blue jeans
Link to comment
Share on other sites

Η ergohuman v2 πρέπει είναι στο πλαίσιο. Η τιμή της πολύ υψηλή https://www.plaisio.gr/epipla-grafeiou/karekles/karekla-chair/dot-Chair-Ergohuman-Plus-Luxury-Grey-EHPL-AG-HAM-W09-53.htm

 

Η Markus είναι value for money. Βγαίνει τακτικά σε προσφορές. Αν σου αρέσει και ΔΕΝ βιάζεσαι, περιμένεις για κάποια προσφορά.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tommybertsen said:

Η ergohuman v2 πρέπει είναι στο πλαίσιο. Η τιμή της πολύ υψηλή https://www.plaisio.gr/epipla-grafeiou/karekles/karekla-chair/dot-Chair-Ergohuman-Plus-Luxury-Grey-EHPL-AG-HAM-W09-53.htm

 

Η Markus είναι value for money. Βγαίνει τακτικά σε προσφορές. Αν σου αρέσει και ΔΕΝ βιάζεσαι, περιμένεις για κάποια προσφορά.

 

εφοσον το πλαισιο τις εχει διαθεσιμες οποτε για μενα θα εινε ευκαιρια να την  δοκιμασω την  ergohuman v2

3 minutes ago, blue jeans said:

 

το πλαισιο απο το σπιτι μου εινε 10 λεπτα σχεδον

Έγινε επεξεργασία από blue jeans
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος blue jeans έγραψε:

εφοσον το πλαισιο τις εχει διαθεσιμες οποτε για μενα θα εινε ευκαιρια να την  δοκιμασω την  ergohuman v2

 

Πολύ ωραία φίλε μου. Να πας να τις δοκιμάσεις και να μας πεις. Και εάν πας και σε ΙΚΕΑ για την Markus, να μας πεις επίσης. 

 

Θέλει οντως πολύ υπομονή η σωστή επιλογή καρέκλας, αλλά όπως βλέπεις κάποιες φορές έχουμε ατελείωτη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, GriGaS said:

 

Πολύ ωραία φίλε μου. Να πας να τις δοκιμάσεις και να μας πεις. Και εάν πας και σε ΙΚΕΑ για την Markus, να μας πεις επίσης. 

 

Θέλει οντως πολύ υπομονή η σωστή επιλογή καρέκλας, αλλά όπως βλέπεις κάποιες φορές έχουμε ατελείωτη. 

αν και η ergohuman v2  εινε παρα  πολυ ακριβη αλλα σαν καρεκλα πρεπει πραγματικα να αξιζει , παλι καλα που το πλαισιο την εχει διαθεσιμη,.

γιατι το να αγορασεις μια καρεκλα απο το ιντερνετ χωρις να την  δοκιμασεις εινε παρα  πολυ  ρισκο.,

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος blue jeans έγραψε:

γιατι το να αγορασεις μια καρεκλα απο το ιντερνετ χωρις να την  δοκιμασεις εινε παρα  πολυ  ρισκο.,

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου γι αυτό και αναμένω τις εντυπώσεις σου φίλτατε. 

Link to comment
Share on other sites

Ο επόμενος που θα τρολλάρει, θα ειρωνευτεί ή το οτιδήποτε σχετικό έχει φύγει διακοπές, τόσο απλά.

Δεν το γράφω συχνά αυτό και ήδη έχει μια σύσταση από τον @tommybertsen. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω νομίζω.

 

@blue jeans Σε παρακαλώ από την μεριά σου να διατυπώνεις όσο περισσότερο μπορείς το ζήτημα σου και να μην ρωτάς τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά καθώς κουράζει τους αναγνώστες του θέματος σου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UltraB said:

Ο επόμενος που θα τρολλάρει, θα ειρωνευτεί ή το οτιδήποτε σχετικό έχει φύγει διακοπές, τόσο απλά.

Δεν το γράφω συχνά αυτό και ήδη έχει μια σύσταση από τον @tommybertsen. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω νομίζω.

 

@blue jeans Σε παρακαλώ από την μεριά σου να διατυπώνεις όσο περισσότερο μπορείς το ζήτημα σου και να μην ρωτάς τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά καθώς κουράζει τους αναγνώστες του θέματος σου.

συμφωνοι UltraB

Έγινε επεξεργασία από blue jeans
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 15/6/2019 at 7:28 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

Secretlab titan πολυ κ

Eπαναφερω λιγο το θεμα περι gaming chair.

Ειμαι αναμεσα σε secretlab titan και noblechair hero.

1.97 υψος 110 κιλα ειμαι απλα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει καποια στην κατοχη του να μου πει εντυπωσεις απο χρηση και γενικα αν εχουν καποιο μειονεκτημα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.