Jump to content



ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ


Recommended Posts

θα γράψω για ένα γεγονός που έγινε πρόσφατα 

στο τηλέφωνο μου μετά από αρκετά χρόνια χρειάστηκε να μιλήσω Γερμανικά και Αγγλικά    

Τα Γερμανικα μου είναι αρκετά καλά και προφορικά τα Αγγλικα μου είναι για γέλια και γραπτά και προφορικά ?

δεν έστειλα κανένα μήνυμα με viber skype messenger κ.τ.λ αλλά μόνο sms στα Αγγλικά 

Ξαφνικά την ίδια μέρα και στο τηλέφωνο και στον υπολογιστή!!!  εχω γεμίσει με διαφημίσεις  στα γερμανικά

που λένε ότι με θέλουν για εργασία.

και διαφημίσεις για γρήγορη εκμάθηση αγγλικών.?

 

Το ποιο σοβαρό Θέμα είναι ότι δεν έκανα χρηση κάποιας(και καλά δωρεάν) εφαρμογής μηνυμάτων αλλα μονο τηλεφωνική κλήση και sms

 

Δεν είμαι κυνηγός φαντασμάτων δεν βάζω τσιρότο στην κάμερα του λαπτοπ  και η δουλειά μου ειναι σχετική με το άθλημα μας 

μπορώ να καταλάβω οτι κάποιες εφαρμογές υπάρχουν και μεγαλώνουν με εμπόρευμα της απόψεις της αναζητήσεις μας της φωτογραφίες μας κτλ  

αλλά  εδώ μιλάμε για κάτι άλλο ...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Edward Norton νομίζω μας προειδοποίησε για όλα αυτά,έτσι δεν είναι?
Ρίσκαρε κ την ζωή του για να μας δείξει πόσο επικίνδυνα ελέγχονται όλα!

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα κάτι πρέπει να γίνει

 

κανένα κλειστό δίκτυο παράλληλο με το www

η κάτι άλλο  

 

κανένα open hardware point2point με σοβαρή κρυπτογραφηση  απο χρήστη σε χρήστη 

 

στα 5G δυκτια η κεραίες μπαίνουν στην μιση απόσταση απο οτι στο 4G σε λιγα χρονια  θα έχουμε κεραία κάθε 150 μετρά 

γιατι να μην βάλουμε δικά μας  ρουτερ απο ενα σημείο σε αλλο με wifi η καλώδιο τυπου  κλειστού local lan 

και δεν μιλαω για φουλ ιντερνετ  αλλα για απλη τηλεφωνία μηνυματα αντε και κανενα chat room παλιάς σχολης 

 

οποιος θέλει φουλ ιντερνετ και εφαρμογές μπαινει με τον κλασσικό τρόπο γνωρίζοντας την διαφορά !

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συζητάω με τη σύζυγο για αντικατάσταση σκούπας γιατί η παλιά τα έπαιξε. Στην επόμενη χρήση του browser μου εμφανίζονται διαφημίσεις για ηλ. σκούπες...

 

Η συζήτηση έγινε προφορικά, διά ζώσης και όχι μέσω τηλεφώνου. Απλά όταν μιλούσαμε το κινητό ήταν πάνω στο τραπεζάκι που υπήρχε μεταξύ μας. 

 

Ό,τι κάνουμε παρακολουθείται από παντού και οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον μας. Ας το έχουμε κατά νου αυτό.

 

Απλά όταν κάτι πρέπει να μείνει κρυφό κάποιος που γνωρίζει τι κάνουν η Google, η MS και άλλες εταιρείες, μπορεί να προστατευθεί όσο το δυνατόν περισσότερο. Η καθημερινότητά μας είναι απλά αντικείμενο εκμετάλλευσης για όλες αυτές τις πολυεθνικές και θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα εμεις με αυτο σπαμε πλακα. Πηγαινετε πανω στο κινητο και πειτε ''βουρτες''.

Θα σας ερχονται email για φαρμακα τυπου βιαγκρα και διαφορες τετοιεσ διαφημισεις.

Πλεον δεν καθομαι να ψαξω καν στο google, λεω κατι και μετα απο κατι ωρες θα πεσει διαφημιση στο fb.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Είδα το The Great Hack στο Netflix. Ένας από τους δημιουργούς ισχυρίζεται ότι μπορεί να νιώθουμε ότι παρακολουθούν τις συζητήσεις μας αλλά μπορεί και να μην ισχύει. Λέει πως γνωρίζουν τόσο καλά τις συνήθειές μας αλλά και τις προτιμήσεις των ανθρώπων που σχετιζόμαστε, ούτως ώστε να μας σερβίρουν την καλύτερη δυνατή διαφήμιση. 

 

Με άλλα λόγια αυτά που συζητάτε με τους φίλους σας, μπορεί να τα έψαξε ένας άλλος φίλος σας με τον οποίο όμως έχετε καθημερινή τριβή μαζί του. 

 

Σε κάθε περίπτωση, για αρχή μπορεί κάποιος να αναθεωρήσει τα δικαιώματα που έχει δώσει στο παρελθόν σε διάφορες εφαρμογές.

 

Facebook Apps & Games : https://www.facebook.com/settings?tab=applications

Google Apps Permissions https://myaccount.google.com/permissions

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2019 at 6:24 PM, gdp77 said:

Συζητάω με τη σύζυγο για αντικατάσταση σκούπας γιατί η παλιά τα έπαιξε. Στην επόμενη χρήση του browser μου εμφανίζονται διαφημίσεις για ηλ. σκούπες...

 

Η συζήτηση έγινε προφορικά, διά ζώσης και όχι μέσω τηλεφώνου. Απλά όταν μιλούσαμε το κινητό ήταν πάνω στο τραπεζάκι που υπήρχε μεταξύ μας. 

 

Ό,τι κάνουμε παρακολουθείται από παντού και οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον μας. Ας το έχουμε κατά νου αυτό.

 

Απλά όταν κάτι πρέπει να μείνει κρυφό κάποιος που γνωρίζει τι κάνουν η Google, η MS και άλλες εταιρείες, μπορεί να προστατευθεί όσο το δυνατόν περισσότερο. Η καθημερινότητά μας είναι απλά αντικείμενο εκμετάλλευσης για όλες αυτές τις πολυεθνικές και θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό.

 

Φαντάζομαι πλάκα κάνεις ε?

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2019 at 6:24 PM, gdp77 said:

Συζητάω με τη σύζυγο για αντικατάσταση σκούπας γιατί η παλιά τα έπαιξε. Στην επόμενη χρήση του browser μου εμφανίζονται διαφημίσεις για ηλ. σκούπες...

 

Η συζήτηση έγινε προφορικά, διά ζώσης και όχι μέσω τηλεφώνου. Απλά όταν μιλούσαμε το κινητό ήταν πάνω στο τραπεζάκι που υπήρχε μεταξύ μας. 

 

Ό,τι κάνουμε παρακολουθείται από παντού και οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον μας. Ας το έχουμε κατά νου αυτό.

 

Απλά όταν κάτι πρέπει να μείνει κρυφό κάποιος που γνωρίζει τι κάνουν η Google, η MS και άλλες εταιρείες, μπορεί να προστατευθεί όσο το δυνατόν περισσότερο. Η καθημερινότητά μας είναι απλά αντικείμενο εκμετάλλευσης για όλες αυτές τις πολυεθνικές και θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό.

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ συζητώντας για καρότσι μωρού...πρόσεξε όμως την λεπτομέρεια!Λέγαμε να είναι ελαφρύ και να μαζεύει αρκετά ώστε να μην πιάνει χώρο στο πορτ παγκαζ!Το βράδυ μου βγαίναν διαφημίσεις σχετικές με όλες τις λεπτομέρειες! Το πρωί το είχα παραγγείλει! Το απόγευμα με πήρανε από την Google να με ρωτήσουν εάν έμεινα ικανοποιημένος από την στενή παρακολούθηση με την γυναίκα μου χεχε ?

Είναι τραγικό πάντως εάν σκεφτείς οτι κάποιος είναι μες στο σπίτι σου και ακούει τα πάντα χωρίς την συγκατάθεση σου!

 

Πάντως για σκούπα εάν δεν έχεις πάρει δες την roborock s55 της χιαομι!! Θα πάθεις πλακα!το καλύτερο δώρο για την γυναίκα πιστεύω!

 

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

Για $400 το κανω μονος μου
Κάποιος που έχει παιδιά και ίσως και κανένα σκύλο/γάτα βολεύει πολύ και κάνει καλή δουλειά!

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιος που έχει παιδιά και ίσως και κανένα σκύλο/γάτα βολεύει πολύ και κάνει καλή δουλειά!

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"time is money my friend" Dwarves say

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.