Jump to content



TV ARIELLI LED5028UHD 50'' LED ULTRA HD @eshop.gr


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!

Είδα στο crazy sundays αυτήν εδώ

https://www.e-shop.gr/tv-arielli-led5028uhd-50-led-ultra-hd-p-PER.152499 219

 

Η τιμή είναι τέλεια και σε σχέση με το Skroutz 40€ κάτω

https://www.skroutz.gr/s/18513282/Arielli-5028UHD.html?keyphrase=5028UHD

 

Την έχει κανείς πέρα από το θέμα προσφοράς που ανεβάζω να πει γνώμη; 

Δεν με ενδιαφέρει σαν κύρια τηλεόραση αλλά για πολύ περιστασιακή χρήση. 2-3 φορές το μήνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τουρκική μάρκα είναι, όπως και πάρα πολλές άλλες τηλεοράσεις-φασον που κατασκευαζονται εκεί. 

 

Για τα λεφτά τους - και περιστασιακή χρήση - νομίζω είναι οκ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα πουλάει σαν ζεστό ψωμί αυτά τα αριέλ το eshop πάντως. Τα έχω δει ουκ ολίγες φορές. Επίσης κάτι άλλα με το όνομα esperanza (όχι Βρανά), είναι και αυτά best seller. 

@karmen1983

https://www.skroutz.gr/s/402556/Arielli-KM-130BS.html

Rings any bells? :hehe: 

Την είχε μέχρι πρότινος και στο e-shop (τακτικά στα 39€), πλέον την βλέπω στο σκρουτζ μόνο.

 

Η τιμή της τιβι είναι πολύ ΟΚ για δευτεροτρίτη τιβι. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω στην ειχα δειξει βρε όργιο :p

 

Για το ισογειο την σκεφτομαι. Βεβαια προσεξα οτι στηριζεται σε δυο ποδια κ δεν ξερω αν θα χωραει στο επιπλο...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Η Βάση της είναι ένα μειονέκτημα η αλήθεια είναι... Αλλά για 200, κάνεις πολλές υποχωρήσεις... Εκτός και αν βρεις μια 1080p φτηνότερη από αυτούς

Την είχα δει πριν μου την δείξεις και νόμιζα ότι την είχες ξεχάσει :bleh: Άρα στην ξαναέδειξα :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Για την περιπτωση μου ειναι θεμα μιας κ δεν μπορω να τη βαλω πανω στον τοιχο. Για κάποιον αλλον το προσπερναει με μια βαση τοίχου. 

 

Για την καφετιέρα δε θα το συνεχίσω γιατι θα σε μπαναρω :p

 

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tommybertsen said:

Τα πουλάει σαν ζεστό ψωμί αυτά τα αριέλ το eshop πάντως. Τα έχω δει ουκ ολίγες φορές. Επίσης κάτι άλλα με το όνομα esperanza (όχι Βρανά), είναι και αυτά best seller. 

@karmen1983

https://www.skroutz.gr/s/402556/Arielli-KM-130BS.html

Rings any bells? :hehe: 

Την είχε μέχρι πρότινος και στο e-shop (τακτικά στα 39€), πλέον την βλέπω στο σκρουτζ μόνο.

 

Η τιμή της τιβι είναι πολύ ΟΚ για δευτεροτρίτη τιβι. 

Φοβερή κωμικός.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Την παράγγειλα οπότε όταν έρθει θα σας ενημερώσω. Με μία πρόχειρη αναζήτηση με βγάζει σε βουλγαρική ιστοσελίδα η Arieli. Δεν είναι smart η συγκεκριμένη αλλά έχω xiaomi tvbox οπότε δεν με απασχολούσε. Τώρα τι πάνελ έχει και τι ευκρίνεια θα φανεί....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Νομιζα οτι ο Τομ ανέφερε την Σπεράντζα Βρανά! Πάσο λολ

 

ΥΓ που πάει αυτό το θέμα;  :hehe: 

Την Σπεράντζα έλεγα :bleh: πέτυχα επιτέλους και το emoticon που ήθελα στο παραπάνω ποστ αφού το άλλαξα 10 φορές :hehe:

Αν πάρεις την τιβι λες και γνώμη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, lefteriz said:

Μια Arielli 32αρα που πήρα για το υπονοδωμάτιο, πριν 5 χρόνια δουλεύει μια χαρά.  ΟΚ εικόνα απλή HD ειναι, αλλα για καμια σειρά το βράδυ μια χαρα ειναι... :)

 

 

Τα χρωματιστά τα πλένει καλά;

 

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση μπήκε σε λειτουργία? Ποιότητα κατασκευής μέτρια, μικρό πλαίσιο περιμετρικά, ενσωματωμένο τροφοδοτικό. Δοκίμασα 4κ βίντεο από Youtube φαίνεται αρκετά καθαρή και με καλή αναλογία στα χρώματα. Στην γωνία θέασης μέχρι και από το πλάι να την δεις φαίνεται καθαρά, δεν σκοτεινιάζει. Δοκίμασα και βίντεο 1080,60p από usb μια χαρά παίζει. Η βάση της για τοίχο είναι 40χ20 οπότε μιας και είχα βάση 20χ20 έβαλα δύο λάμες 40 εκατοστών για την στήριξη. Γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος, θα φανεί στον χρόνο βέβαια.

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Πληροφοριακά προσπάθησα να παίξω βίντεο από gopro hero 7 black και το παίζει upside down. Η gopro δεν έχει επιλογή σαν τις παλιές να το κλειδώσεις εσύ όπου θέλεις. Όταν θέτεις σε λειτουργία την κάμερα βλέπει σε τι orientation την έχεις και γράφει ανάλογα. Στον υπολογιστή με τα προγράμματα προβολής βίντεο των windows και το movie maker παίζει κανονικά εκτός του bsplayer που το παίζει ανάποδα. Μιας και έχω το xiaomi mi box s εγκατέστησα τον mx player από Playstore και παίζει κανονικά από την usb θύρα του. Ίσως υπάρχει και καλύτερος player, δεν το γνωρίζω, γιατί μου φαίνεται ότι υστερεί λίγο σε ποιότητα προβολής του βίντεο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.