Jump to content



Nov 2nd Updates - Thelab 2021 theme


l2phile

Recommended Posts

Καλημέρες.

Λογικά ακόμη φτιάχνετε τα χρώματα, απλά το αφήνω εδώ για tracking.

 

Το μαύρο με "απόχρωση του κόκκινου" στα tags είναι "κάπως" δυσκολοδιάβαστο.

 

image.png.31c64ee09e31af75fd3b0173dfa582aa.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ορισμένες παρατηρήσεις/παράπονα:

1) Οι ειδοποιήσεις μου εμφανίζονται σε άσπρο φόντο. Χθες, το φόντο ήταν σκούρο, σήμερα άσπρο. Πονάνε τα ματάκια μου και φοράω και γυαλιά:p.

2) Εάν πατήσω πάνω στο nickname μου, βγαίνει ένα άσπρο τερατούργημα και πρέπει να μαντέψω πού "πέφτει" η επιλογή να δω το profile μου ή ν' αλλάξω τις ρυθμίσεις του λογαριασμού μου.

3) Δεν μου αρέσει το pop-up των θεμάτων κάθε ενότητας/των ενοτήτων στην κεντρική σελίδα. Προτιμώ την προηγούμενη version, στην οποία όλα τα θέματα/ενότητες εμφανίζονταν αμέσως και γέμιζαν-κάλυπταν όλη τη σελίδα. Τα είχες στο πιάτο σου, τώρα πρέπει να απλώσεις το χέρι σου:hehe:.

4) Το κάτω δεξί μέρος της οθόνης (αναφέρομαι στην εμφάνιση του Λάμπη μέσω pc), φαντάζει άδειο. Έχω adblock, αλλά δεν το χρησιμοποιώ στην περίπτωσή μας. Κάπως πρέπει να γεμίσει ο διαθέσιμος χώρος.

Με αγάπη (το εννοώ αυτό και δεν κάνω πλάκα),

Deadlazarus

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό: πατάς στις γραμμές του προφίλ σου και μετά επιλογή Forums και μόνο Gaming καλά DIY?  Ούτε στην αρχική του φόρουμ μπορούμε να μπούμε έτσι. Πρέπει να κάνουμε bookmark ξεχωριστό για το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχουν χαθεί κάποια υποφόρουμ, πχ Software & Δίκτυα

 

image.thumb.png.45be91f79f8c34200a1aac4584ecd9a7.png

Αν πάω το ποντίκι πάνω στο άσπρο φαίνονται να υπάρχουν τα λινκς, απλώς δε φαίνονται.

Βρήκα τι φταίει. Αν ανοίξω τα υποφόρουμ που είχα κλειστά πλέον φαίνονται κανονικά, αλλά αν τα κλείσω όπως είναι στην εικόνα τότε δε φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Από κινητό: πατάς στις γραμμές του προφίλ σου και μετά επιλογή Forums και μόνο Gaming καλά DIY?  Ούτε στην αρχική του φόρουμ μπορούμε να μπούμε έτσι. Πρέπει να κάνουμε bookmark ξεχωριστό για το φόρουμ.

fixed

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει σε desktop? :p 

 

Πρέπει να φτιαχτεί πρώτα το default παίδες, να λυθούν όσα θέματα υπάρχουν με το theme και μετά να γίνει άλλο Theme.

Θα πρέπει να πατήσουμε πάνω σε κάτι σωστό για να αρχίσουμε να αλλάζουμε χρωματάκια.

Υπομονή :) 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το βλέπω: γιατί ο ρουφιάνος? που δείχνει ποια μέλη έχουν τις περισσότερες αναρτήσεις σ' ένα νήμα/τις δημοφιλείς ημέρες/κτλ κτλ έχει τοποθετηθεί κάτω από την πρώτη ανάρτηση της κάθε σελίδας και όχι στο πάνω μέρος της;

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις με mail που έχω για κάποια θέματα, δεν μου έρχεται το περιεχόμενο του μηνύματος παρά μόνο μέχρι ένα όριο χαρακτήρων και μετά αποσιωπητικά.

Επίσης αν το μήνυμα περιέχει μόνο εικόνα, τότε έρχονται στο mail αποσιωπητικά.

10 minutes ago, PetrosD said:

Στις ειδοποιήσεις με mail που έχω για κάποια θέματα, δεν μου έρχεται το περιεχόμενο του μηνύματος παρά μόνο μέχρι ένα όριο χαρακτήρων και μετά αποσιωπητικά.

Επίσης αν το μήνυμα περιέχει μόνο εικόνα, τότε έρχονται στο mail αποσιωπητικά.

 

Επίσης ωραίο θα ήταν να γίνει η ειδοποίηση με mail, όπως παλιά. Να μου έρχεται μία φορά από την τελευταία φορά που είχα να μπω στο θέμα και όχι για κάθε νέο μήνυμα που γράφεται όταν δεν μπαίνω στο θέμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ποιο παιδακι ασχολειται με το theme, αλλα κοιταξτε εαν σας ενδιαφερει ο παρακατω χρωματικος σχεδιασμος ο οποιος ξεφευγει απο το λευκο που προσωπικα με κουραζει.

 

 

1983130858_pn_229_05-11-20_yRbj.thumb.png.bae890e2973b9ba4c7391729d468493c.png

210828928_pn_230_05-11-20_aIJi.thumb.png.2df19c4a2dcfc22b284d8304a4b53faa.png

1022141102_pn_231_05-11-20_tTFn.thumb.png.28db5f215971a7428ed86a9e1704f88a.png

 

ο κωδικας στο stylus ειναι αυτος

 

div#ipsLayout_contentArea {

        background: #314F73;
    }
    div#comments {

        background: #314F73;
    }
    .cPost_content.ipsComment_content.ipsType_medium {

        background: #F8F8F8;
    }
    .ipsTabs_panels.ipsTabs_contained .ipsTabs_panel {

        background: #F8F8F8;
    }
 
    div.cPost_contentWrap {
        background: #F8F8F8;
    }


    div.ipsColumn.ipsColumn_fluid {
        background-color: #F8F8F8 !important;
    }

    div.ipsComment_meta.ipsType_light.ipsFlex.ipsFlex {
        background-color: #F8F8F8 !important;
    }
    li.ipsStreamItem.ipsStreamItem_contentBlock.ipsStreamItem_condensed.ipsAreaBackground_reset.ipsPad {
        background: #F8F8F8;
    }

Link to comment
Share on other sites

-----

αυτο

 div.ipsStreamItem_unread span.ipsType_break.ipsContained a {
        color: #225985;
    }

 

για πιο σκουρα bold αφηνοντας τα normal το τρεχον χρωμα

και

span.ipsType_break.ipsContained a {
        color: #225985;
    }

για να αλλαξει σε πιο σκουρο και το normal και το bold

με πιο σκουρα γραμματοσειρα

 

430871332_pn_231_05-11-20_tTFn.thumb.png.f27360d8a7add9e4b89c641f621d21f8.png

ακυρη η παραπανω εικονα δε μπορω να κανω edit

 

η σωστη ->

firefox_233_05-11-20_v5nd.thumb.png.4b1f1a204e55755272308f62bcc3a9f6.png

δε γινεται δουλεια χωρις edit

firefox_235_05-11-20_H9yS.thumb.png.285ace987b20b7a2a8292654c77d0718.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το καθαρό theme στις ειδήσεις, αλλά στα comments δεν καταλαβαίνεις ποια απάντηση quota-ρεις

 

image.thumb.png.e2f3ebb5d1219f8209f9ae4762c4a89a.png

 

Η καρδιά και το Quote είναι στο μήνυμα του Salde αλλά αντιστοιχούν στον από πάνω.

Μήπως να τα έχετε σαν το forum?

Link to comment
Share on other sites

η γραμμή είναι που πρέπει να μετακινηθεί ίσως. Δεν με μπερδεύει αλλά δεν με διευκολύνει κιόλας.

Τι πορτοκαλί; Μπλέ-μπλαν-πορτοκαλί; Δις ιζ Σμυρνα, όχι ο σκούφος της ΕΔΗΚ. Για πορτοκάλια θα πάμε Ανδαλουσία. Αστρολάβος, έλα αμέσως εδώ, δεχόμαστε επίθεση, υποχθόνια και ύπουλη από εκείνους που φθονούν την Δόξα μας. Όταν χτίζαμε συλλόγους έτρωγαν βελανίδια ντιπί.

Μπλε-μπλαν-Κόκκινο αν είναι για τριχρωμίες. Κάρμεν, πάρε θέση αμέσως κι εσύ. Μπλε-Μπλαν-Ρουζ.

Κι όταν τελειώσετε με τα παράπονα, περιμένω υπομονετικά τη σειρά μου να γράψω την απορία μου, να μου απαντήσουν ο Αστρολάβος κι ο Χόντα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.