Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 22:00]

πως την πέτυχες ετσι ακινητη βρε θηρίο!!! , ή εβαλες logo στα φυλλαράκια :p .

Tις έβαλε λίγη "άσπρη" σκονίτσα στο λουλουδάκι και μαστούρωσε η κακόμοιρη....:D

Ακόμη και σήμερα εαν πάς στο ίδιο λουλούδι θα βρείς ένα μαστουρωμένο χελιδόνι να κάθεται στην θέση της μύγας αφού έκανε το λάθος να φάει την μυγούλα...

Ειπαμε βρε Planet ότι η καλή φωτογραφία θέλει τρόπο αλλά όχι να μαστουρώσουμε και το σύμπαν για να μας μείνει ακίνητο στο φακό σου ..... :D:jump::p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [Χθες, στις 00:00]

πως την πέτυχες ετσι ακινητη βρε θηρίο!!! , ή εβαλες logo στα φυλλαράκια :p .

καθαρή πάντως για iso160 , και σταθερή γα 1/30

Αυτό το παίρνω σαν κοπλιμέντο.:D

Αρχική απάντηση από Dagalidis Tις έβαλε λίγη "άσπρη" σκονίτσα στο λουλουδάκι και μαστούρωσε η κακόμοιρη....

Ακόμη και σήμερα εαν πάς στο ίδιο λουλούδι θα βρείς ένα μαστουρωμένο χελιδόνι να κάθεται στην θέση της μύγας αφού έκανε το λάθος να φάει την μυγούλα...

Ειπαμε βρε Planet ότι η καλή φωτογραφία θέλει τρόπο αλλά όχι να μαστουρώσουμε και το σύμπαν για να μας μείνει ακίνητο στο φακό σου .....

Της έβαλα αυτό το μαγικό φίλτρο που έχω φτιάξει που το δίνω στις γυναίκες για να μου κάθονται.:clap:

Τώρα θα ποστάρω 2 από τις καλύτερες νομίζω φωτογραφίες λουλουδιών που έχω τραβήξει λόγω ωραίων χρωμάτων.

1)

post-1166-1416071985,2887_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν γινομαι κακος ,αλλα εκτος απο λουλουδια τιποτα αλλο δεν τραβαει η mιnolta σου plat??..πραγματικα αν συνεχισεις θα ευχομαι να χειμωνιασει για να μαραζωσουν τα...''μοντελα '' σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 22:33]

σαν πολυ εντονα χρωματα δεν εχει;

Δοκίμαζα διάφορα χρώμματα (sRGB II - Adobe RGB - sRGB III) από την μηχανή και έδωσα ένα κλίκ παραπάνω στο Ηue....

Eίμαι στη φάση των πειραμάτων ακόμη και γι'αυτό δε δίνω σημασία στα τελικά αποτελέσματα...:D

Μαθαίνω από τα λάθη μου γιατί θέλω να ξεφύγω εντελώς από το Auto...:T:

Link to comment
Share on other sites

παρατα τα χρωματα, και κατσε να ασχοληθεις με διαφραγματα και ταχυτητες. τα χρωματα γινονται στο photoshop. βεβαια, αν σωζει σε raw, και τα διαφραγματα γινονται στο photoshop αν εχεις το Plugin.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 00:00]

Dag,

Μια γρηγορη στο photoshop, auto color

πολυ μπλε και πρασινο τραβαει, αν καταλαβαινω καλα τα ιστογραμματα.

Bρε δεν είναι τα αυθεντικά NEF(RAW) Της μηχανής...:D

Είναι πειραγμενα με το ACDSEE αφού δεν έβαλα ακόμη το Photoshop CS στον υπολογιστή μου..;)

Ορίστε το αυθεντικό RAW που το έκανα αναγκαστικά σε JPEG & Resized χωρίς το παραμικρό πείραγμα..:T:

post-153-1416071991,5146_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.