Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

Aποκλειετε να ησουν τοσο κοντα με τον 50αρι.(δε πιστευω να 'χες tubes)

ΔΕν ειπα να πας και για 1-1..

Μαλλον θα χρειαστεις την διπλασια αποσταση απο οτι με τον 50αρι για "παρομοιο" καδρο οποτε δεν νομιζω να χασεις το 2.8.Τεσπα ..δοκιμασε το ..δε μου αρεσε το background εδω ..δε το παλεψες και στο ππ.

Link to comment
Share on other sites

@Haya

Η φωτογραφία είναι πολύ ωραία και τα χρώματα εντυπωσιακά, το καδράρισμα δε μου άρεσε. Για δοκίμασε μια χωρίς να κόψεις τα πόδια του πλάσματος και βάλτο στο κέντρο (δεξιά-αριστερά)

Link to comment
Share on other sites

τα πόδια τα έκοψα γιατί κατέληγαν σε μια βάση που δε μου άρεσε καθόλου.

Το καδράρισμα που λες θα το δοκιμάσω πιο μετά μαζί με του Νίκου.

Το παραπάνω, το επέλεξα (και με το κατάλληλο κροπ) για να παίξει και με τον κανονα των τρίτων.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν ειχα προβλημα με το καδραρισμα.

To background κλεβει την παρασταση οντας "ενοχλητικο" και το αγγελουδι ,ακολουθωντας τον κανονα των τριτων (που δεν ειναι πανακεια να τον τηρεις αν δεν υπαρχει λογος ) εχει παραμερισει για να δουμε ακομα καλυτερα το BG.

Αν την τραβηξες για το bokeh καλα εκανες και ακολουθησες τον κανονα..απλα το bokeh αντι να προσδιδει αφαιρει-για μενα.

Αλλος φακος ή cs :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.