Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply
μια χαρά γινεται. άλλο αν εσύ εισαι άσχετος και δεν ξερεις :p

ρε εξυπνε

θελω να δω αν ξεφυγει το πτηνο εκτος focusing point να δω τι θα κανεις.. Η θα φτιαξεις μετα το καδρο ;

τι ειναι προτιμοτερο ; να κυνηγας πτηνο και καδρο μαζι ; η να κυνηγας πτηνο , καδρο και να ειναι μεσα στον στοχο το πτηνο αλλαζοντας τα focusing points?

Link to comment
Share on other sites

οταν σημαδευεις λαοθαλασσα απο ανθρωπους , ναι δε ξερει που να εστιασει..

οταν ομως εχεις εναν γλαρο ασπρο και παχυ και πισω background διαφορετικου χρωματος και σε κινηση ο γλαρος , τοτε εχεις 100% επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

color or bw?

Στην εγχρωμη χτυπα ενα auto levels (σε adjustment layer) και αν δε σου αρεσει τοσο εκει χαμηλωνε opacity/fill στα δικα σου γουστα.(καπου στο 70% ειναι τα δικα μου ...ή 100% με blend if στο πρασινο καναλι να μη τονιστει τοσο το background..(ή βοιυρτσα αλλα εδω αποφευγεται ευκολα)

Για αυτη τη φωτο δε νομιζω να την προτιμουσα bw.Δε νομιζω να την πηγαινε με οποιο τροπο και να την εφτιαχνες (..αλλα ειναι δικη μου αποψη..οποτε απλα δεν νομιζω να την προτιμουσα: p)

υ.γ

Ο πιτσιρικας ηταν σε μια μαλλον προπερσινη του λευτερη?(μαλλον στο ιδιο μερος κιολας)

Link to comment
Share on other sites

ναι ωραία είναι κ έτσι (αν και ήταν συνειδητό το πιο φωτεινό), και όπως την έφτιαξε και ο Ιάσωνας μου άρεσε πολύ (ανέβασέ την)

(μάλλον ομοιότητα ή τρελή σύμπτωση)

bx0o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.