Jump to content



Στησιμο PC 5950x και 2 καρτες γραφικων. PC rendering.


Recommended Posts

33 minutes ago, yog-sothoth said:

Την MSI x570 Godlike την πρότεινα λογω spacing. Αν την βαλει στο 3ο pcie θα ειναι και οι 2 καρτες pcie 4.0 x8. Και θα εχει ακομη μεγαλύτερο κενό απο οτι σε αλλη μητρικη στο 2ο slot.

Οι ASROCK που έχω προτείνει σε προηγούμενα post έχουν επίσης τριπλό κενό ανάμεσα σε 1ο και 2ο slot. Οπότε αν καίγεται για αυτό, δεν χρειάζεται να χρυσοπληρώσει τη Godlike. Και επίσης θα του παίξουν x8/x8

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει...  x570 strix -e  Μολις αγοραστηκε και σε αναμονη για παραλαβη..

Μπορει να ειπατε 12032134234 προτασεις και σας ευχαριστω ολους. Εννοειται τα μελετησα ΟΛΑ και τα εχω σκεφτει. Μεχρι σημερα εψαχνα μητρικες και reviews.
Εν τελει πηρα την αποφαση για την strix- e Με 2χ32 3600 gskill CL18. 
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

ο ενας για μενα ο αλλος για το γραφειο.. Αντε να ερθουν και τα υπολοιπα, να το στησω να δουμε τι ψαρια πιανει :p

 

Φάλαινες.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gdp77 said:

Μας τρέχουν τα σάλια....

άστε τον με την ησυχία του :p Τα 2Χ32 ραμ είναι μόνο για το ένα σύστημα φαντάζομαι. Για το γραφείο πήρες τα ίδια ή θα γίνει κάτι άλλο εκεί Γκο; Μεγειάαα

Εσύ τζιντι με τα σάλια: μου γλύτωσες στο τσακ το πρωί. Στην μετάφραση της είδησης για το SMT του Cyberpunk, γράφει κάπου «δοκιμάσαμε το patch στο σύστημα μας, επεξεργαστής τάδε gpu 3080 μπλα μπλα». Δεν είχα πιει και καφέ, σκεφτόμουν «καλά πότε αγόρασε 3080 ο τζιντι, δεν έχει πει τίποτα». Συνήλθα εγκαίρως αλλιώς θα σου χα στείλει με mention τον icy20 να σου εξηγήσει το όνειρο για την 3080.

Φάλαινες: το ανέκδοτο με τον τύπο που αγόραζε καλάμι ψαρέματος το ξέρετε; Τα γραπτά του Γκόμαρ να τα προσέχετε, στρώνει έδαφος για το μέλλον. Κι εδώ από ποδηλατάκι άρχισε τις ερωτήσεις. Μην του δίνετε ιδέες δεν θέλει πολύ να ψάχνει κάνα γιοτ σε κάνα μήνα!

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GoMaR said:

Θα αργησει ομως αυτο.

αν οι μνήμες που θα βάλεις όποτε το στήσεις είναι διαφορετικές και το υπόλοιπο configuration ίδιο (με μία κάρτα εννοώ, δεν εννοώ τις πολλές) αξίζει τότε να τα συγκρίνεις να δεις στην πράξη αν οι μνήμες σου κάνουν διαφορά. Πιστεύω είναι υπερτιμημενη η μανία με τους πολύ υψηλούς χρονισμούς σε πραγματικές συνθήκες, για αυτό μου κεντρισε το ενδιαφέρον.

Σχόλιο 2: με ρέγουλα η αργοπορία. Μην το αργήσεις υπερβολικά εφόσον έχεις τον επεξεργαστή ήδη. Το λογικότερο θα είναι να τον βάλετε άμεσα, imho. Ασχέτως του αν αλλάξετε κάρτες από τώρα ή αγότερα.
 

11 minutes ago, GoMaR said:

Οτι συζηταμε παραπανω αφορα το προσωπικο μου πισι για το σπιτι.

ναι βρε το έχω καταλάβει μην ανησυχείς. Αλλά είναι ενδιαφέρον θεματάκι και προκύπτουν κι άλλες απορίες οπότε σου κάνουμε και λιγάκι hijack το θρεντ. 

Σχόλιο άσχετο: τα πακέτα, τώρα που παραλαμβάνεις μπόλικα, έξτρα προσοχή από το σύνηθες με τον κορωνοϊό. Ρίχνε τους ένα εξωτερικό καθάρισμα με λίγο οινόπνευμα ώστε να είσαι απερίσπαστος από τέτοια όταν τα απλώσεις για την συναρμολόγηση. Να είναι «καθαρά». Υπερβολή αυτό που προτείνω αλλά δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανακι με το 5950 θα γινει μετα τις γιορτες..
οι 3080 σε ολο το γραφειο, θα αργησει αρκετα.
Οι μνημες εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα ψυχολογικα ηθελα να ξεφυγω απο το 3200 και για αυτο επελεξα 3600.
Οσον αφορα το θεμα του covid, εννοειται πεφτει ψεκασμος και δεν ειναι καθολου υπερβολη..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα γινει η προετοιμασια, για bios, Κατεβασμα καινουργιων προγραμματων και γενικα μελετη για να αρχισω να βριζω απο αυριο ? 
Γυρναω αργα σπιτι, οποτε θελω ηρεμια χαχαχα.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ενταξει.. το σαβκο εχω δουλεια απο οτι φαινεται..
No description available.

 

Undervolt να κάνεις?.

Καλορίζικα και καλοδούλευτα.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GoMaR said:

Σημερα θα γινει η προετοιμασια, για bios, Κατεβασμα καινουργιων προγραμματων και γενικα μελετη για να αρχισω να βριζω απο αυριο ? 
Γυρναω αργα σπιτι, οποτε θελω ηρεμια χαχαχα.

 

Στη θέση θα έκανα ολονυκτία για να το στήσω... Δεν θα άντεχα να περιμένω με την καμία....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.