Jump to content



Πόλεμος στην Ουκρανία


DEADLAZARUS

Recommended Posts

Για να μην είμαστε άδικοι, κάτι είπε εδώ ο Δένδιας

 

Τουρκία - Δένδιας: «Επιζήμιο να επιχειρήσει να αξιοποιήσει καιροσκοπικά τη συγκυρία της ρωσικής εισβολής»

 

Παράθεση

Παράλληλα, εξέφρασε την ελπίδα ότι οι τελευταίες δραματικές εξελίξεις στην Ουκρανία θα οδηγήσουν την Τουρκία να αναλογιστεί τη σημασία που έχει η τήρηση του Διεθνούς Δικαίου και η εδραίωση πραγματικών συμμαχικών σχέσεων στην περιοχή.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

36 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

(Θελω να πιστευω οτι) Δεν θα τα χρησιμοποιησει. Σε περιπτωση που το κανει απλα θα δειξει οτι αυτο που ηθελε εξαρχης ειναι αιμα και γενοκτονια. Αυτα δεν προκειται ποτε να του συγχωρεθουν, ουτε για λεφτα. Και δεν τον εχω γιαωχαζο που δεν το αντιλαμβανεται.

 

@ARMAGEDDON Μλκ στο χω ξαναπει. Πρεπει λιγο να ψαξεις να δεις τι γινεται μεσα στο κεφαλι σου, ειλικρινα. Γυρνα λιγο ξαναδιαβασε τι σημαινουν οι οροι "συλλογισμος", "κριτικη σκεψη" κ.α. γιατι πραγματικα θα εχεις προβλημα. Εχεις χαρακτηρισει ολο τον κοσμο χιτλερικους , και τωρα υποστηριζεις αυτον που ειναι πιο κοντα στον χιτλερ στη συγχρονη ιστορια. Δες το οσο ειναι νωρις. 

 

 

Μονο Ζ γραφουν τα ρωσικα; δεν εχουν αλλα γραμματα η συμβολα; 

 

Θα απαντήσω απλά επειδή κάθε φορά θέλετε να πάτε με το κοπάδι δεν σημαίνει ότι το κοπάδι πάει σωστά .

Τα πρόβατα πάνε όπου τα πάει ο βοσκός είτε σε λιβάδια είτε σε σφαγείο διαλέξτε και πάρετε

Τα περί κριτικής σκέψης κλπ δεν πάνε με την πλειοψηφία-μάζα-πρόβατα, επίσης ότι λες για μένα στο ανταποδίδω να πας να κοιτάξεις και εσύ τι έχεις μέσα στο κεφάλι σου διότι διακρίνω ακραία επίπεδα stress με αποτέλεσμα να σου προκαλεί παροξυσμό και να επιτίθεσαι, αν ήμουν μπροστά σου θα με χτύπαγες ως δημοκράτης που είσαι.

 

Μάθετε ιστορία, ξεχάσατε τι έχει γίνει γιατί έχει γίνει και όλο μαζί το concept

 

ΕΔΩ Η Δύση ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ Τέλος και είναι ΓΕΓΟΝΟΣ με συνέπεια ένα ιστορικό ("λάθος" ή σκοπιμότητα;)  της Δύσης να φλέγεται η Ευρώπη και όλοι να πετάνε το μπαλάκι, το θέμα είναι ότι το μπαλάκι μην γυρίσει πίσω και οι συνέπειες είναι τεράστιες, κατάρρευση οικονομιών - πείνα κλπ (χωρίς να πέσει ούτε σφαίρα στην υπόλοιπη Ευρώπη) και το φταίξιμο θα το ρίξουν στον κακό της υπόθεσης.

Στο δίπλα θέμα είχα γράψει ότι μήπως συμφέρει ένας πόλεμος την ΕΥΡΩΠΗ, επειδή οικονομικά λόγο "Πανδημίας" τα έχουν πάει σκατά , ε να τα μας τώρα

Τι έβλεπα εγώ που δεν έβλεπε το κοπάδι άλλο θέμα.

 

Επίσης υπόδειξε μου που έχω χαρακτηρίσει όλο τον κόσμο χιτλερικούς, μήπως είσαι και φοβάσαι ;
Αν δεν έχω αποκαλέσει όλο τον κόσμο χιτλερικούς παρακαλώ πολύ να προβούν σε κυρώσεις στο μέλος @giorgos2187 για συκοφαντική δυσφήμιση λέγοντας πράγματα που δεν έχω πει 🤪

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που βρήκαμε AK47 και τα στέλνουμε στην Ουκρανία εκθέτοντας μας σε περιπέτειες γιατί έτσι ΚΒΛΩΣΕ στον αυτοκράτορα μας

 

 

 

 

Είπαν στην τηλεόραση ότι είναι από κατασχέσεις, κυρίως του Λιμενικού. 

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, το μέλος Lakisss έγραψε:

Είπαν στην τηλεόραση ότι είναι από κατασχέσεις, κυρίως του Λιμενικού. 

 

ότι κατασχέσεις γίνονται πχ ναρκωτικών δεν τα καταστρέφουν ;

τα όπλα γιατί τα κράτησαν ;

κατάλαβαν ότι έκαναν χαζομάρα και έχουν βγει να τα μαζέψουν

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

ότι κατασχέσεις γίνονται πχ ναρκωτικών δεν τα καταστρέφουν ;

τα όπλα γιατί τα κράτησαν ;

κατάλαβαν ότι έκαναν χαζομάρα και έχουν βγει να τα μαζέψουν

Ότι είπαν σου λέω, Στο φινάλε δεν πρέπει να γίνονται τα πάντα γνωστά περί οπλισμού, για ευνόητους λόγους. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, το μέλος Lakisss έγραψε:

Ότι είπαν σου λέω, Στο φινάλε δεν πρέπει να γίνονται τα πάντα γνωστά περί οπλισμού, για ευνόητους λόγους. 

 

το ξέρω απλά τροφή για σκέψη μας περνάν που μας περνάν για μακάκες ας είμαστε λιγότερο μακάκες στο κάτω κάτω της ημέρας

ναι αλλά έτσι θα εμφανίζουν ότι όπλα θέλουν θα πουν σε λίγο α΄΄ είχαμε κατασχέσει και μια πυρηνική κεφαλή την στέλνουμε και αυτή και πάει λέγοντας !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ΕΔΩ Η Δύση ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ

Ας απαντησω μονο σε αυτο, μιας και εδω θα συμφωνησω (ανησυχω που συμφωνουμε, αλλα συμφωνουμε)

Τα υπολοιπα οπως στα ειπα ;) Ναι εχω στρεςς, και ειμαι χιτλερικος. Ασε με εμενα. Εσενα δες, εσενα!

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

FMn2-kcXwAI9Sn8?format=jpg&name=small

 

 

Αυτά είναι ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΌΣΟΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΚΑΣΜΕΝΟΙ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ κλπ

 

 

1 λεπτό πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Δηλαδή να καταλάβω, ψάχνουμε να βρούμε τον λιγότερο χειρότερο ή να προσθήσουμε να μη σκοτώνουμε το κοσμάκη για τη πάρτη μας;

 

ένα πρόβλημα το λύνεις όταν ξέρεις πως δημιουργήθηκε

Αυτή την στιγμή η Ουκρανία την έμπλεξαν σε πόλεμο επειδή της είπαν εμείς είμαστε εδώ και της φούσκωσαν τα μυαλά να μπει στο ΝΑΤΟ και για την Ρωσία αυτό είναι αιτία πολέμου ! Το ίδιο ίσχυε και τότε με τον ψυχρό πόλεμο για την Αμερική VICE VERCA

και εμείς εμείς εδώ έχουμε αιτίες πολέμου μεταξύ με την Τουρκία απλά είμαστε μικρογραφία μπροστά στην Αμερική - Ρωσία

 

και ποιος σου είπε ότι δεν πολεμάνε και σε άλλα σημεία στον πλανήτη το να λέγετε stop the war αλλά να πολεμάνε στην Συρία είναι υποκριτικό κλπ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ARMAGEDDON@giorgos2187

 

Χαλαρά παιδες...απόψεις ανταλάσουμε...δεν χρειάζεται και εδώ πόλεμος...αλλίως προβλέπω το "τοπικό" ΝΑΤΟ (aka Admins) να πατάει το κουμπί πιο γρήγορα απ' τον κοντό 😛

 

Επί του θέματος: ευελπιστώ να σοβαρευτούν στην συνάντηση τους οι 2 πλευρές και το λήξουν πριν να αρχίσει να φαίνεται ο αληθινός αντίκτυπος στην κοινωνία αλλά και στην οικονομία.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μαζι με τις σφεντονες (ΑΚ47) στελνουμε και αντιαρματικα.. ενω επρεπε να στειλουμε μονο ανθρωπιστικη βοηθεια.

Το προβλημα παντως δεν λυνεται με το να στελνεις ως EU-NATO οπλα στους Ουκρανους το τροφοδοτεις απο την μια

και κινδυνευεις να εμπλακεις απο την αλλη. Btw κομμενη η προσβαση στο https://www.rt.com ?

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οσο οι μερες περνανε και δεν παιρνουν το κιεβο, τοσο λιγοστευουν οι πιθανοτητες νικης. Οχι μονο στο Κιεβο, αλλα φαινεται πως οπου εχουν βρει σθεναρη αντισταση οι Ρωσσοι, εν τελει εχουν γυρισει πισω. Εξου και το τελεσιγραφο. Αυριο παιζει να ειναι και η τελευταια μερα τους στην θεση ισχυος. Εξου και η προσκληση σε διαλογο απο χθες, εξου και η σκοπιμη καθυστερηση των Ουκρανων προς απαντηση. Εξου και η σημερινη ξαφνικη αποστολη βοηθειας απο ΕΕ με αρση του εμπαργκο απο την Γερμανια!

Η διαπραγματευση καθοριζεται παντα αναλογα με το σε ποια θεση εισαι. Αυριο θα ειναι μια μερα με ακομα πιο ανεφοδιαστους Ρωσους και τιγκαρισμενους στα εφοδια Ουκρανους. Κατι το οποιο επαιξε πολυ σημαντικο ρολο στον δικο μας πολεμο με την Τουρκια στις αρχες του 20ου αιωνα και ο κακος χειρισμος μας οδηγησε σε ηττα. Η Αμερικη ως συνηθως περιμενει το τελευταιο χρονικα κομματι να μπει να παιξει το ρολο του δυνατου. 

 

@raven_g20 Μωρε εγω καταβαθος τον συμπαθω και πραγματικα για εκεινον του λεω οτι του λεω. Αλλα αυτος δεν..... Βλεπεις κανεναν αλλον να του δινει συμβουλες; 😋

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.