Jump to content



Πείτε Ό,τι Θέλετε v8


Recommended Posts

4 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

@astrolabos Γιατί θυμώνεις, πσυχούλα μου, κι αποφεύγεις τις καλημέρες;

Θα βάλω όσες ειδήσεις θέλεις, ματάκια μου. 

Καλημέρα.


that was incredibly gay robert downey jr GIF

  • Plits 1
  • horni 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη σε όσους προσμέναν αλλά δεν πρόλαβα νωρίτερα, οπότε κάλλιο αργά παρά ποτέ. Την καλημέρα μου λοιπόν (έστω καθυστερημένα) στους αστρολάβο και Hotpeanut που τις μαζεύουν μια-μια!

Επίσης στο βίντεο (όχι πια φωτογραφία;) του HotPeanut είναι πολύ εμφανής η γάτα (έστω κι αν είναι λιοντάρι)! 😋

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος TopCLR έγραψε:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη σε όσους προσμέναν αλλά δεν πρόλαβα νωρίτερα, οπότε κάλλιο αργά παρά ποτέ. Την καλημέρα μου λοιπόν (έστω καθυστερημένα) στους αστρολάβο και Hotpeanut που τις μαζεύουν μια-μια!

Επίσης στο βίντεο (όχι πια φωτογραφία;) του HotPeanut είναι πολύ εμφανής η γάτα (έστω κι αν είναι λιοντάρι)! 😋

 

giphy.gif

  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις να πας εκκλησία εσύ ;

Spoiler

Μεγάλη Δευτέρα: Τι συμβολίζει

Ο «Πάγκαλος» Ιωσήφ, στον οποίο είναι αφιερωμένη η Μεγάλη Δευτέρα, ήταν ο μικρότερος υιός του Ιακώβ ο οποίος έκανε ενάρετη ζωή, με συνέπεια να τον ζηλεύουν τα αδέρφια του και να θέλουν να τον εκδικηθούν.

Τα αδέρφια του αρχικά τον έριξαν σ’ ένα λάκκο και χρησιμοποιώντας ένα ματωμένο ρούχο, προσπάθησαν να πείσουν το πατέρα τους ότι τον έφαγε κάποιο θηρίο. Ωστόσο όταν είδαν ότι δε μπορούν να εξαπατήσουν τον πατέρα τους, πούλησαν τον Ιωσήφ σε εμπόρους κι εκείνοι τον έδωσαν στον αρχιμάγειρα του Φαραώ Πετεφρή, βασιλιά της Αιγύπτου.

Εκεί ο Ιωσήφ αρνήθηκε να ενδώσει στις ερωτικές επιθυμίες της συζύγου του Πετεφρή, η οποία εξοργισμένη τον κακολόγησε στον Φαραώ και εκείνος τον φυλάκισε. Ωστόσο όταν ο Φαραώ είδε ένα παράξενο όνειρο και ζήτησε έναν ερμηνευτή, ο Ιωσήφ του είπε ότι θα έρθουν στη χώρα 7 χρόνια ευφορίας και 7 χρόνια λιμού. Ο Φαραώ ευχαριστήθηκε με την προειδοποίηση του Ιωσήφ και του έδωσε αξιώματα κι εκείνος προστάτευσε το λαό του στα δύσκολα χρόνια του λιμού και μάλιστα προσκάλεσε στην Αίγυπτο και τα αδέρφια του να μείνουν μαζί του.

 

  • Plits 1
  • meow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.