Jump to content



Keyboards, keycaps και πως να περάσετε την GPU σας απ'το μπαλκόνι


Recommended Posts

18 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

ειδικα στο "μαλακο", γελασα πολυ

 

Ανοιχτή πρόκληση.... 

Ελάτε (οποιος θελει) λίγο μέχρι Σαλαμίνα, να σας βάλω δίπλα δίπλα το Κ70 με ένα αγνώστων στοιχείων που αγόρασα 7 ευρώ από ένα σαπιομαγαζο... Και μετά μπορείτε να κλάψετε στην αγκαλιά μου όσο θέλετε. Φέρτε και μετρητηρι σκληρότητας. 

Έλα γιατί νταξει, η ειρωνία ώρες ώρες μου γυρνάει τ άντερα. Και ντεσιμπελομετρο θα έλεγα, αλλά εκεί δε θα μείνουμε σε κλάματα και τα ζαναξ που διαθέτει το νησί δε θα φτάσουν.

35 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

8go69b.jpg

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω δεχομαι την προκληση υπο ορους. και ας μου βρει πηγαινε ελα σαλαμινα 20 με 30ε χαλαλι σου!

σε καμια περιπτωση δεν ειρωνευομαι, γιατι εχω δοκιμασει και κ70 που ειχα πολλα χρονια στα χερια μου, υπερτιμημενο af οπως και πολλα αλλα, και αυτη τη στιγμη σου γραφω απο ενα μεμβρανης της logi των 10ε. Αρα νομιζω πως δικαιουμαι να εχω αποψη. Εννοειται πως συμφωνω πως ειναι πιο ησυχο το μεμβρανης (σχεδον αθορυβο) σε σχεση με το κ70. Για το ποσο και αν ειναι μαλακο βεβαια εκει παιζουν πολοι παραγοντες ρολο!! Και εκει ακριβως ηταν η ενσταση μου

Θα ερθω λοιπον σαλαμινα αλλα θα φερω μαζι μου και 2 custom μηχανικα απο τα χερακια μου, εκει θα δουμε ποιος θα κλαψει στον ωμο ποιανου. αν κερνας καφε κανονιζουμε. Θελω καλο καφε ομως οχι χαζομαρες 😛

Για την ιστορια να πω πως υπαρχουν διακοπτες μηχανικοι που ειναι πιο ησυχοι απο και απο μεμβρανης και απο οτιδηποτε αλλο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Εννοειται πως συμφωνω πως ειναι πιο ησυχο το μεμβρανης (σχεδον αθορυβο) σε σχεση με το κ70. Για το ποσο και αν ειναι μαλακο βεβαια εκει παιζουν πολοι παραγοντες ρολο!!

Άρα λοιπόν, δεν χρειάζεται ούτε να κλάψεις ούτε και να γελάσεις. Ούτε φυσικά και πατρική συμπαράσταση χρειάζομαι όπως υπονοηθηκε από άλλον γνωστό ξερολα. Λέω κάτι το οποίο ΥΠΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ισχύει, και λέω ότι εγώ δεν έχω όρεξη να κάθομαι να ψάχνω μια μια τις περιπτώσεις. Ούτε και να πληρώνω ένα σκασμο λεφτά τις περιπτώσεις που μου κάνουν. Θα δίνω λίγα λεφτά, και δε θα με νοιάζουν οι οποίες υποχωρήσεις, ούτε και και η αντοχή στο χρόνο. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι πλέον και με πληκτρολόγια μεμβράνης έχεις σχεδόν τα πάντα. Εκτός από την αίσθηση γραφομηχανής του 1980 που έχουν πολλά γιαλατζι μηχανικά εκατοντάδων ευρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ολοσωστα όλα αυτά 

Εγώ στο μόνο που διαφωνώ γενικά είναι το να λέει κάποιος αν αξίζει κάποιο προϊόν χωρίς να το έχει δοκιμάσει 

Πχ το να λέει κάποιος ότι τα custom μηχανικά είναι πεταμένα λεφτά ενώ δεν έχει δει καν από κοντά πόσο μάλλον να το έχει μια δυο μέρες, είναι εντελώς άτοπο. 

Είμαι πεπεισμένος ότι αν είχες την δυνατότητα να δανειστές ένα τέτοιο πληκτρολόγιο για μια βδομάδα, θα το αγόραζες μετά χωρίς να σε νοιάζει πόσο έχει 

Link to comment
Share on other sites

  

6 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δεν θα παίρνω μηχανικό.- Μεμβράνης, με όσο πιο ήσυχους και μια μαλακούς διακόπτες βρω. Το corsair που έχω τώρα, νομίζω έχει σκληρύνει αρκετά στα κουμπιά που χρησιμοποιώ συνέχεια στα games. Δε θα δίνω λεφτά σε πράγματα που φαίνεται πως είναι καταδικασμένα να χαλάνε γρήγορα. Φτηνά, και όταν χαλάνε, πέταμα και αλλαγή χωρίς πολλά πολλά λεφτά.

Πιο κάτω (από την απάντησή την οποία παρέθεσες) λέω ότι έχω το CM Masterkeys pro L απ'το 2016, το χρησιμοποιώ από τότε καθημερινά, εσύ λες ότι χαλάνε γρήγορα γιατί μάλλον είχες προσωπική , όχι καλή εμπειρία;. Σου φαίνεται γρήγορα αυτό; Ειλικρινής είναι η απορία μου. 

Τη στιγμή που το κέρδισα , το πληκτρολόγιο κόστιζε 90€ . Κατά τη γνώμη σου, 90€ δεν αξίζουν για 8 χρόνια συνεχούς λειτουργίας; Θα το αγόραζα με κλειστά μάτια.

Δεν μιλάω για πληκτρολόγια που κοστίζουν 200+€, τα οποία κοιτάζω και γελώ. Ειδικά κάτι 60-75% πληκτρολόγια που χρεώνουν σε τέτοια χρήματα, είναι για να κλαις. 

 

Τα Custom είναι μια διαφορετική κατηγορία γιατί είναι...custom. Αν δοκιμάσεις 10 διαφορετικούς διακόπτες και μπορείς να καταλήξεις σε έναν απ'αυτούς, καθώς και σε μερικά καλά keycaps και ούτω καθεξής, είναι ιδανικό αλλά, πολύ ακριβό (το να τα αλλάζουν τώρα οι μάστορες κάθε 3 και λίγο, είναι μαζοχισμός :p ).

 

Υπάρχουν πολύ decent πληκτρολόγια σε χαμηλότερες τιμές. Το να βασανίζω τον εαυτό μου με μεμβράνης πληκτρολόγια, λυπάμαι, αλλά δεν θα το κάνω άλλο πια. Έχει και καλά μεμβράνης βέβαια, και όπως με όλα τα προϊόντα, διάφορες ποιότητες. Έχω 4-5 τέτοια εδώ σπίτι, του 10ρικου πάντως, είναι επιεικώς για πέταμα. E-waste , in my book. Υπάρχουν και τα all-time classics για όλα τα δάχτυλα. Υπάρχουν και οι cherry mx brown που'χει το CM που'χω (που πολλοί τους κράζουν όπως ο μάστορας του οποίου βίντεο έβαλε ο @BloodMage) και με βόλεψαν απ'την πρώτη στιγμή , οι Gateron Brown που'χω σε ένα άλλο CM (των 65€) οι οποίοι μάλλον από ήχο και "μαλακότητα" είναι καλύτεροι , αλλά το κρατάω για όταν χαλάσει το CM Masterkeys. 

 

3 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

εγω δεχομαι την προκληση υπο ορους. και ας μου βρει πηγαινε ελα σαλαμινα 20 με 30ε χαλαλι σου!

σε καμια περιπτωση δεν ειρωνευομαι, γιατι εχω δοκιμασει και κ70 που ειχα πολλα χρονια στα χερια μου, υπερτιμημενο af οπως και πολλα αλλα, και αυτη τη στιγμη σου γραφω απο ενα μεμβρανης της logi των 10ε. Αρα νομιζω πως δικαιουμαι να εχω αποψη. Εννοειται πως συμφωνω πως ειναι πιο ησυχο το μεμβρανης (σχεδον αθορυβο) σε σχεση με το κ70. Για το ποσο και αν ειναι μαλακο βεβαια εκει παιζουν πολοι παραγοντες ρολο!! Και εκει ακριβως ηταν η ενσταση μου

Θα ερθω λοιπον σαλαμινα αλλα θα φερω μαζι μου και 2 custom μηχανικα απο τα χερακια μου, εκει θα δουμε ποιος θα κλαψει στον ωμο ποιανου. αν κερνας καφε κανονιζουμε. Θελω καλο καφε ομως οχι χαζομαρες 😛

Για την ιστορια να πω πως υπαρχουν διακοπτες μηχανικοι που ειναι πιο ησυχοι απο και απο μεμβρανης και απο οτιδηποτε αλλο

Ένα απ'τα μεμβράνης που΄χω εδώ είναι το Logitech WASHABLE, ένα αρκετά συμπαθητικό keyboard για τα χρήματά του (19€ έκανε πριν 11 χρόνια). Κουμπώνεις με καπάκι τη USB και δεν είναι ανοιχτό από πουθενά, γιατί μπορείς να το βάλεις κάτω απ'την βρύση. Τίμιο, κάτι σε semi-low profile θα το'λεγα. Το μόνο απ'όσα έχω που δεν θεωρώ e-waste βασικά.

Το χρησιμοποιούσε η γυναίκα μέχρι που κατέληξε με μηχανικό κι η ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Άρα λοιπόν, δεν χρειάζεται ούτε να κλάψεις ούτε και να γελάσεις. Ούτε φυσικά και πατρική συμπαράσταση χρειάζομαι όπως υπονοηθηκε από άλλον γνωστό ξερολα. Λέω κάτι το οποίο ΥΠΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ισχύει, και λέω ότι εγώ δεν έχω όρεξη να κάθομαι να ψάχνω μια μια τις περιπτώσεις. Ούτε και να πληρώνω ένα σκασμο λεφτά τις περιπτώσεις που μου κάνουν. Θα δίνω λίγα λεφτά, και δε θα με νοιάζουν οι οποίες υποχωρήσεις, ούτε και και η αντοχή στο χρόνο. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι πλέον και με πληκτρολόγια μεμβράνης έχεις σχεδόν τα πάντα. Εκτός από την αίσθηση γραφομηχανής του 1980 που έχουν πολλά γιαλατζι μηχανικά εκατοντάδων ευρώ.

Καμιά ειρωνία. Ούτε σου είπα τι να πάρεις ούτε σχολίασα αν ισχύει αυτό που λες η όχι. Είπες ότι θες κάτι ήσυχο για να μην ξυπνάς την μικρή. Σε ακούμε χαιρετιζουμε και αγκαλιάζουμε.

 

Μην κομπλεξαριζεσαι, αφού μια χαρά την κάναμε την πλάκα μας μέχρι τώρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μεμβρανης εχω στη δουλεια. Καθε φορα που γραφω (ευτυχως δεν γραφω πολυ) βριζω μεσα μου και καποιες φορες και δυνατα 😂

Καποια στιγμη θα μπει και εκει καποιο custom φθηνο

Πλεον εχουν βγει πολυ φθηνα custom. με 100ε εχεις ξεμπερδεψει.  και αν θες κατι ποιο premium και αλουμινιο με 150-200 εισαι τζετ. Και αν δεν ξερεις ποια switch θελεις η σου ταιριαζουν παιρνεις με 10-20ε ενα switch tester της gateron και ξεμπερδεψες.

Τυποι αρρωστοι οπως ο hipyo να ναι καλα που υπαρχουν. Γιατι αυτοι κανουν τα πειραματοζωα για να μην τα κανουμε εμεις. Αν δεις στα περισσοτερα βιντεο του ο τιτλος λεει "i tried the X k/b so you dont have to"

Εν κατακλειδη μαγκες μου ειναι σαν την οθονη με τα πολλα hz......u never go back to 60!!

Βεβαια αν δεν εχεις δει ποτε σου πολλα Hz οθονη εννοειται πως δεν ξερεις τι χανεις και εισαι μια χαρα και με τα 60, και ολοι οι αλλοι απλα πετανε τα λ7 τους "αφου το ανθρωπινο ματι ετσι και αλλιως μεχρι 60 καρε μπορει να δει" 🤣🤣

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Σε ακούω :hehe: (διαβάζω μάλλον)

Πρωτη επιλογη ειναι το LEOBOG Hi75. Το ξερω ειναι πανω απο 100ε αλλα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις με αυτα τα χρηματα. Και κατουραει οτιδηποτε σε razer, corsair, logi ανεξαρτητα αν κανουν 200 ευρω και πανω. Το κακο ειναι οτι δεν βρισκεις χρωματα γιατι γινανε αναρπαστα με το που βγηκαν. Λογικο με αυτη την τιμη και ποιοτητα. Εννοειται ολο αλουμηνιο gasket mount και ολα τα καλα ενος premium custom k/b

 

Αν θες κατι ποιο φθηνο παμε στο Ajazz AK820 Pro. Ισχυουν ολα τα παραπανω και σε αυτο με τη μονη διαφορα οτι ειναι πλαστικο και οχι αλουμηνιο

 

Και η μεγαλυτερη μαγκια με αυτα ειναι οτι εχεις τη βαση και την κρατας για παντα και αν χαλασει καποιος διακοπτης τον αλλαζεις με κοστος ουτε 1Ε γιατι ειναι hot swappable. Αν πχ μετα απο 5 χρονια βαρεθεις και θες να δοκιμασεις νεους διακοπτες το κανεις ανετα χωρις να αλλαξεις ολο το k/b. Βαρεθηκες ή χαλασαν τα ceycaps? τα αλλαζεις παλι πανευκολα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνονται, αλλά υπάρχει κάτι σε full sized kb? Δεν έχω πραγματικό λόγο να είμαι σε αυτό το layout. 

Επίσης, πως ξέρω ποιος διακόπτης αντιστοιχεί σε αυτό που'χω πρακτικά συνηθίσει; Δηλαδή, καφετιούς, σκατουλί διακόπτες; :hmm: Κάνω περισσότερο typing σπίτι παρά gaming , to be honest, και σε αυτό δίνω περισσότερη σημασία. Έχω να ασχοληθώ αιώνες, αλλά όποτε είχα δοκιμάσει κάτι διαφορετικό, το typing δεν ήταν τόσο απλό, όσο με τους καφετιούς (είτε cherry, είτε Gateron που δοκίμασα)

Για να καταλάβεις, πήρα 2 φτηνιάρικα του Temu και το ένα έχει κάτι τύπου red  blue like , το άλλο καφετιούς, και ακόμη και με αυτά τα σκατούλια, καταλαβαίνω διαφορά. Όμως το layout με δυσκολεύει ιδιαίτερα. Βέβαια, όλα θέμα συνήθειας είναι (και hand placing όπως βλέπω), οπότε κλάιν. Θα εξετάσω και τα παραπάνω που 'στειλες. Ένα κακό έχουνε. Πολλά μεταφορικά. Το 2ο , price-wise , είναι πιο κοντά σε αυτά που θα ξόδευα. 

Υπάρχουν αυτά γενικά διαθέσιμα ή θα τα ψάχνουμε αν αφήσουμε τον καιρό να περάσει;

 

Fun Fact, από το ένα πληκτρολόγιο που λέω (του Temu), βγαίνει ένας electrical noise, τον οποίο αντιλήφθηκα προηγουμένως. :hehe: 

Fun fact 2, από αυτό έβαλα να γράψω τώρα, δεν έχει κάνει έκρηξη ακόμη, είναι τρομερά αθόρυβοι καφέ διακόπτες οι συγκεκριμένοι, δεν ξέρω τι κινεζίλα παίζει εδώ ,αλλά είναι much better than expected :hehe: (το noise είναι concerning όμως, το άλλο τεμουλόγιο δεν το κάνει)

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ωραία φαίνονται, αλλά υπάρχει κάτι σε full sized kb? Δεν έχω πραγματικό λόγο να είμαι σε αυτό το layout. 

Επίσης, πως ξέρω ποιος διακόπτης αντιστοιχεί σε αυτό που'χω πρακτικά συνηθίσει; Δηλαδή, καφετιούς, σκατουλί διακόπτες; :hmm: Κάνω περισσότερο typing σπίτι παρά gaming , to be honest, και σε αυτό δίνω περισσότερη σημασία. Έχω να ασχοληθώ αιώνες, αλλά όποτε είχα δοκιμάσει κάτι διαφορετικό, το typing δεν ήταν τόσο απλό, όσο με τους καφετιούς (είτε cherry, είτε Gateron που δοκίμασα)

Για να καταλάβεις, πήρα 2 φτηνιάρικα του Temu και το ένα έχει κάτι τύπου red-like , το άλλο καφετιούς, και ακόμη και με αυτά τα σκατούλια, καταλαβαίνω διαφορά. Όμως το layout με δυσκολεύει ιδιαίτερα. Βέβαια, όλα θέμα συνήθειας είναι (και hand placing όπως βλέπω), οπότε κλάιν. Θα εξετάσω και τα παραπάνω που 'στειλες. Ένα κακό έχουνε. Πολλά μεταφορικά. Το 2ο , price-wise , είναι πιο κοντά σε αυτά που θα ξόδευα. 

Υπάρχουν αυτά γενικά διαθέσιμα ή θα τα ψάχνουμε αν αφήσουμε τον καιρό να περάσει;

Α δεν ηξερα οτι θελεις full size. Μηπως θελεις κατι σε 96% ?

Το layout ειναι οπως το ειπες, θεμα συνηθειας οπως και οι διακοπτες. Το 75% υποτιθεται ειναι το ενδιαμεσο απο το full και το tkl. Κανει και για typing αλλα αν θες numpad ναι δεν κανει πας σε full η 96αρι. Το 75αρι ειναι και οτι καλυτερο για gaming

Τωρα οσον αφορα τους διακοπτες θεωριτικα αν εισαι typist πας σε blue or brown οπως ηδη εισαι, ΑΛΛΑ δεν ειναι τοσο απλο. Εγω για να καταλαβεις ειχα τρελα με blue και brown για 10+ χρονια ημουν ετσι, το μονο που ειχα δοκιμασει ηταν ενα CM με cherry mx red και δεν μου αρεσε  το ειχα πουλησει στα μπαμ. Μολις δοκιμασα καλο linear switch απλα ερωτευτηκα και πλεον δεν αντεχω οτιδηποτε δεν ειναι buttery smooth. Συμπερασμα μετα απο ερευνα ειναι οτι ολοι σχεδον ξεκινανε με brown και οταν οριμαζουν παντα μα παντα καταληγουν σε Linear, ασχετος αν ειναι gamers η typists!!

Αν πας σε 96αρε η 100αρι ανεβαινει το κοστος εφοσον μεγαλωνει το k/b

Πχ αν θες κατι premium και οικονομικο πας εδω και βαλε + διακοπτες + keycaps

Σε κατι ποιο οικονομικο θα βρεις και ποιο φθηνα αλλα και παλι εισαι πανω απο 100ε. Πχ αυτο αλλα δεν ξερω αν το συγκεκριμενο αξιζει

 

30 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Υπάρχουν αυτά γενικά διαθέσιμα ή θα τα ψάχνουμε αν αφήσουμε τον καιρό να περάσει;

Υπαρχουν γενικα αλλα επειδη οι παραγωγη τους ειναι σε μικρες φουρνιες, οταν εσυ θα θελεις να αγορασεις μπορει να μην υπαρχει πχ το χρωμα που θες να περιμενεις να γινει παλι διαθεσιμο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Btw, τελικά αυτό το τεμουλόγιο με τους μπλε διακόπτες, δεν είναι και τόσο άσχημο (δεν είναι red τελικά), με βόλεψε και πληκτρολογώ γρήγορα χωρίς πολλά λάθη. Μπορεί και το 75% να μου κάνει την δουλειά, απλά η συνήθεια, βλέπεις... 

Ακριβούλικα είναι τα άτιμα :p αλλά βλέπω κάτι ducky +σια που κοστίζουν μαλλιά και απορώ.

Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

με βόλεψε και πληκτρολογώ γρήγορα χωρίς πολλά λάθη

σε αυτο παιζει μεγαλο ρολο το profile των keycaps! Εγω πχ (αλλα και οι περισσοτεροι αποτι εχω δει) εχω βολευτει πολυ με το cherry profile και γραφω γρηγορα χωρις λαθη

33 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ακριβούλικα είναι τα άτιμα :p αλλά βλέπω κάτι ducky +σια που κοστίζουν μαλλιά και απορώ.

Σχετικο ειναι αυτο. Οπως και για καποιον μια 4080 ειναι παραλογα ακριβη

καλα τα ducky αλλα δεν αξιζουν τα λ7 που ζητανε, πχ το MonsGeek M2 που σου ειπα παραπανω ειναι ανωτερο και πιο φθηνο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

σε αυτο παιζει μεγαλο ρολο το profile των keycaps! Εγω πχ (αλλα και οι περισσοτεροι αποτι εχω δει) εχω βολευτει πολυ με το cherry profile και γραφω γρηγορα χωρις λαθη

39 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πως ξέρω ποιο είναι το προφιλ των κικαπς; Τα keycaps σε αυτό το μικρούλι μοιάζουν πολύ με του CM. Ίσως για αυτό να βολεύτηκα. Ο ήχος είναι αρκετά clicky. Σίγουρα το άλλο είναι πιο ήσυχο και σε typing test βγήκα πιο accurate σε κείνο αλλά who cares :p 

 

11 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Σχετικο ειναι αυτο. Οπως και για καποιον μια 4080 ειναι παραλογα ακριβη

καλα τα ducky αλλα δεν αξιζουν τα λ7 που ζητανε, πχ το MonsGeek M2 που σου ειπα παραπανω ειναι ανωτερο και πιο φθηνο

Νομίζω πως όλα είναι λίγο παραπάνω ακριβά απ'όσο θα έπρεπε γενικά.

Αν μπορώ να βολεύομαι με ένα πληκτρολόγιο που πήρα 4€ από το Temu, τι θα κάνω με τα παραπάνω, θα πετάω; :p Ή απλά είμαι καλόβολος; :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πως ξέρω ποιο είναι το προφιλ των κικαπς; Τα keycaps σε αυτό το μικρούλι μοιάζουν πολύ με του CM. Ίσως για αυτό να βολεύτηκα. Ο ήχος είναι αρκετά clicky. Σίγουρα το άλλο είναι πιο ήσυχο και σε typing test βγήκα πιο accurate σε κείνο αλλά who cares :p 

 

Νομίζω πως όλα είναι λίγο παραπάνω ακριβά απ'όσο θα έπρεπε γενικά.

Αν μπορώ να βολεύομαι με ένα πληκτρολόγιο που πήρα 4€ από το Temu, τι θα κάνω με τα παραπάνω, θα πετάω; :p Ή απλά είμαι καλόβολος; :bleh: 

Λογικα OEM η Cherry θα εχει. Αλλα δες και εδω τα Profile και συγκρινε να δεις ποιο ειναι το δικο σου 

23 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν μπορώ να βολεύομαι με ένα πληκτρολόγιο που πήρα 4€ από το Temu, τι θα κάνω με τα παραπάνω

θα ερωτευτεις!!

23 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ή απλά είμαι καλόβολος; :bleh: 

Καλο ειναι το οτι εισαι καλοβολος γενικα. Και γω τοσα χρονια ειχα αγνοια και ημουν στα 60Hz μια χαρα, δεν μου "ελειπε τπτ". Τωρα που πηρα την dell δεν ξαναγυριζω στα 60 που να με πληρωνουν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Λογικα OEM η Cherry θα εχει. Αλλα δες και εδω τα Profile και συγκρινε να δεις ποιο ειναι το δικο σου 

31 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

image.png ότι πιο κοντά σε αυτό, θα έλεγα. Απλά νιώθω πως η εξωτερική πλευρά είναι πιο "ευθεία" , δεν κάνει αυτή την καμπύλη. Ή δεν την βλέπω.

5 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

θα ερωτευτεις!!

31 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

θα με χωρίσει :hehe: 

 

5 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Καλο ειναι το οτι εισαι καλοβολος γενικα. Και γω τοσα χρονια ειχα αγνοια και ημουν στα 60Hz μια χαρα, δεν μου "ελειπε τπτ". Τωρα που πηρα την dell δεν ξαναγυριζω στα 60 που να με πληρωνουν

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Στα 165Hz άλλαξαν αρκετά, αρκεί να μπορείς να είσαι πάνω από ένα συγκεκριμένο όριο. Κι αυτό, θέλει γερό σύστημα! 

 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

image.png ότι πιο κοντά σε αυτό

μπορει να ειναι απλα καποιο δικο τους κινεζικο profile

 

6 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

θέλει γερό σύστημα! 

Με 3070 ειμαι. οποτε απλα χαμηλωνω ρυθμισεις για να ειμαι παντα 160++

12 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

θα με χωρίσει :hehe: 

oooops 😂

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

μπορει να ειναι απλα καποιο δικο τους κινεζικο profile

 

Ναι, αλλά είναι ακριβώς μα ακριβώς ίδιο και στο CM :hehe: 

9 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Με 3070 ειμαι. οποτε απλα χαμηλωνω ρυθμισεις για να ειμαι παντα 160++

16 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Είμαι πλέμπ για χαι σεττινγκς , ξενερώνω όταν χαμηλώνω, αλλά αναγκάζομαι μετά από 1-2 χρόνια :p 

9 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

oooops 😂

Μόλις ερωτεύτηκε το τεμουλόγιο με τους καφέ διακόπτες και το θέλει, I will kill myself :rofl: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ναι, αλλά είναι ακριβώς μα ακριβώς ίδιο και στο CM

για ποσταρε πικ. δυσκολο να ειναι dsa

4 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Είμαι πλέμπ για χαι σεττινγκς , ξενερώνω όταν χαμηλώνω

Ετσι! Ξυσε κιαλο την πληγη μου 🤣

4 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μόλις ερωτεύτηκε το τεμουλόγιο με τους καφέ διακόπτες και το θέλει, I will kill myself :rofl: 

Μαντεψε πες της..... με αναγκαζεις να παρω αλλο χεχεχε

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

για ποσταρε πικ. δυσκολο να ειναι dsa

16 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Will Do soon, λογικά αύριο  after work, γιατί τώρα απομακρύνθηκα :p 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.