Jump to content



DOTHAN 2.13GHz Πρώτες παρατηρήσεις...


hipro5

Recommended Posts

Εεεεεπππππ..............Να'μαι κι εγώ..........Εχτές το βράδυ επέστρεψα από Μύκονο που πήγα για δουλειά....... :)

ΠΡΙΝ φύγω για Μύκονο, πρόλαβα κι έπεξα λίγο με phase change..........Το αποτέλεσμα ήταν ολίγον τι απογοητευτικό........ΔΕΝ ακούει σε VCore με τίποτα.........Benchmark-άρει γύρω στους 3GHz+ με 1.35VCore και τέλος.........Όσο VCore και να δώσω μετά, δεν το ακούει........Κατάρα.........!....... :mad:

Η θερμοκρασία σε idle είναι -32*C και σε full load πάλι -32*C........Δεν πέφτει καθόλου..........Η ένδειξη του prommie πέφτει από τους -55*C στους -54*C........Απλά δεν πάει αυτή η CPU.......Ουφφφφφφ.........Πάμε γι'άλλη........ :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 13:21]

Εεεεεπππππ..............Να'μαι κι εγώ..........Εχτές το βράδυ επέστρεψα από Μύκονο που πήγα για δουλειά....... :)

ΠΡΙΝ φύγω για Μύκονο, πρόλαβα κι έπεξα λίγο με phase change..........Το αποτέλεσμα ήταν ολίγον τι απογοητευτικό........ΔΕΝ ακούει σε VCore με τίποτα.........Benchmark-άρει γύρω στους 3GHz+ με 1.35VCore και τέλος.........Όσο VCore και να δώσω μετά, δεν το ακούει........Κατάρα.........!....... :mad:

Η θερμοκρασία σε idle είναι -32*C και σε full load πάλι -32*C........Δεν πέφτει καθόλου..........Η ένδειξη του prommie πέφτει από τους -55*C στους -54*C........Απλά δεν πάει αυτή η CPU.......Ουφφφφφφ.........Πάμε γι'άλλη........ :confused:

κριμα ρε γιωργακη........αληθεια στεναχωρεθηκαμε ολοι μας.............:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπά δεν πιστεύω να φταίει η μητρική......Θα τον δοκιμάσω όμως.......'Εχω εδώ δύο P4C800-κάτι του DDA για επισκευή.........Θα αξιωθώ επιτέλους να επισκευάσω καμμιά απ'αυτές να δώ τι γίνεται...... ;)

Super-Pi στους 3004MHz, είναι 24sec........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 14:25]

οκ ... καλη τυχη στο επομενο :D. ισως και επειδη ηταν 'παλιο' CPU αυτο να μην πηγαινε και τοσο. 780 τωρα

postαρε και το 24αρη, και τραβα και κανα 32mb εκει... ;)

....βλέπω έχεις λίγη αγωνία για το 32αρι........:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

....βλέπω έχεις λίγη αγωνία για το 32αρι........:whistling

ναι ... οντως :D

/edit

και περισσοτερο με ανησυχουν τα backup που θα φτιαξει με το διαολοπραμα.

εχει γινει συνονημο του backup το hipro5. αφου μου ξεφευγει καμια φορα και λεω

"πρεπει να κρατησω κανα hipro5 ...εεεεεε backup"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 15:43]

O dothan δε πάει καλά στο 32Μ.

[edit] Για όποιον δε κατάλαβε, σα τον prescott στο 32Μ δεν έχει.

να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω..............:p

δεν έχω πρόχειρo ένα screenshot........όχι δικό μου βέβαια ............αλλά θα το βρω ...γυρω στα 20 min ηταν......... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 16:03]

Καλό εννοώ να χτυπάει κορυφή, όπως στο 1Μ.

αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν ότι δεν ήταν πολύ ψηλά σε mhz.....:confused:

πρέπει να το είχα ποστάρει στο πειτε οτι θέλετε.........αλλά δεν είμαι σίγουρος παλι.....

παντως τώρα με τα τόσα Threads που υπάρχουν με dothan ........:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μουφα δλδ ο dothan , αρα παιζει και σε αυτην την περιπτωση διαλογη στεππινκ , ποσο μαλιστα που το κομματι του γιωργη ηταν και απο τα "μεγαλα".Ατυχια γιωργη αλλα δεν πειραζει καιρος να δοκιμασεις την θερμικη αντοχη του.......:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 17:09]

Μουφα δλδ ο dothan , αρα παιζει και σε αυτην την περιπτωση διαλογη στεππινκ , ποσο μαλιστα που το κομματι του γιωργη ηταν και απο τα "μεγαλα".Ατυχια γιωργη αλλα δεν πειραζει καιρος να δοκιμασεις την θερμικη αντοχη του.......:cool:

Δυστηχώς ναι........Είναι από τα πρώτα κομμάτια και από το 2004.......Δεν πειράζει όμως......Θα δοκιμάσω κι έναν του 2005 να δω τι παίζει.... :)

EDIT: Ένας άλλος με phase change μονοβάθμιο και έναν επεξεργαστή σαν τον δικό μου αλλά καινούργιο, του πήγε 3350MHz........Κατάρα....... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Δυστηχώς ναι........Είναι από τα πρώτα κομμάτια και από το 2004.......Δεν πειράζει όμως......Θα δοκιμάσω κι έναν του 2005 να δω τι παίζει.... :)

EDIT: Ένας άλλος με phase change μονοβάθμιο και έναν επεξεργαστή σαν τον δικό μου αλλά καινούργιο, του πήγε 3350MHz........Κατάρα....... :mad:

Aυτο που δεν μου αρεσει σε τετοιες καταστασεις οπου ολοι οι "εξω" τα πανε ολα χαλαρα 3500 ειναι οτι τελικα εχουν τα διαλεγμενα κομματια.Ειναι μια μοδα που ξεκινησε με τους winchister οπου ολοι ξεκινουσαν απο τα 2800 , και εδω παλευαμε για τα 2800, και συνεχιζει με τους dothan & venice.Οποτε οπου ακουμε πολλα μηζ καλυτερα να κραταμε και πολλα σεκ στο πι.....

P.S. Οταν το πυριτιο σου συμπεριφερεται ετσι ανανδρα ,θρασυδειλα δεν σου βγαινει απο μεσα το ελληνικο το βρωμικο το στυλ του RMA da fakin παραλια?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το ο προηγουμενος με αυτον που εχω τωρα με default vcore ειχαν διαφορα ~250mhz. Και αυτος που εχω τωρα ακουει και στο ρευμα. George ξαναδοκιμασε. Η Enet ειναι ο εισαγωγεας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.