Jump to content



DOTHAN 2.13GHz Πρώτες παρατηρήσεις...


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Athens2004 [Χθες, στις 00:26]

100% overclock & 1.6vcore . Μόνο στην παραμυθουπολη θα είναι τόσα watt.

[κάπου είχα μια σελίδα που τα υπολόγιζες αλλα δεν την βρίσκω ] .

Μάλλον γομαρόψυκτρα , delta , και αρκουδίσιον απο δίπλα για υποστήριξη .

Ναι έχεις δίκιο...............Καμμιά 40 - 50αριά ΟΛΟΚΛΗΡΑ Watts καταναλώνει εκεί......... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor [Χθες, στις 17:59]

μπες και εσύ σε καμιά λίστα ....1 mb ή 32 mb .........και μετά κάνε και σχόλια για τα screenshots των άλλων........

Μη κοιτάς που τα έφερε έτσι η ζωή και είμαι με έναν φορητό και σε ξένο σπίτι. ΚΑΙ πριν γίνουν οι βάσεις έπαιζα με τους επεξεργαστές και τις μνήμες και τα νεράκια, ΚΑΙ αφού καταλήξω στο δικό μου σπίτι, πάλι με αυτά θα παίζω. Το θέμα είναι ότι έχω ποστάρει περισσότερα δικά μου screenshots απ' ότι άλλων ανθρώπων...

Βλέπεις, το δύσκολο μέρος του παιχνιδιού, είναι αυτό που κάνει ο Γιώργος, ο Βασίλης, ο Χρήστος και τα υπόλοιπα παιδιά: λίγα λόγια, πολλή δουλειά και πολλές μετρήσεις.

’λλοι διαλέγουν το ρόλο του κομπάρσου: δε μιλάνε και περιμένουν τη μέρα που κάποιος Νορβηγός ή Αυστραλός θα πιάσει 19" και 18" για να χρησιμοποιήσουν επιτέλους κι αυτοί λίγα ξένα κόλλυβα σε συνδιασμό με πανηγυρικά :clap: :jump: emoticons και έτσι τους δίνεται η ευκαιρία να ακουστούν κι αυτοί στο φόρουμ... :p

Αρχική απάντηση από doctor [Χθες, στις 17:59]

χε χε...... εσύ που έβγαζες κάποτε off topic τα θεματα για το ct-479..........

Μιλάμε για καημό έτσι; Όχι αστεία. Κι εγώ χαλάστηκα που η συζήτηση δεν είχε πλέον καμιά σχέση με το θέμα, αλλά το ξέχασα την επόμενη μέρα: δυστυχώς δεν παίζουν μετοχές ούτε στην Intel ούτε στην AMD. Τα βράδυα ονειρεύομαι άλλα πράγματα, όχι 18 δευτερόλεπτα και "amdάδες" :D:p

Link to comment
Share on other sites

@choosen ....καημό κάποιοι άλλοι έχουν .....ειναι πλέον πασιφανές ........:)

τέλος πάντων μέσα από τα screenshots των Αυστραλων και των Νορβηγών όπως λες εσυ ....που ποτέ δεν παρουσίασα ως δικά μου - και ούτε είχα τέτοιο στόχο φυσικά- άνοιξα τα μάτια κάποιων που πριν δυο μήνες περίπου με έλεγαν κολλημένο Ιντελά .....γιατί τόλμησα να θείξω την παντοδυναμία της AMD (που μόνο αυτοί έβλεπαν).....

το ότι δεν έχω τον χρόνο να ασχοληθώ όπως αυτοί που προανέφερες ,ενώ πολύ θα το ήθελα,με το σπορ δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να ενημερώνομαι για το τι γίνεται στον συγκεκριμένο τομέα ανά τον κόσμο και να παραθέτω τα στοιχεία να τα δουν και άλλοι

.......μην ξεχνάς όταν ο hipro5 δοκίμαζε την DFI .......δες με τι του πρότεινα να ασχοληθεί .....είναι όλα γραμμένα......όχι ότι δίνω συμβουλες στον hipro5 αλοίμονο!!!!!!!!! αλλά όταν όλοι έξω έψαχναν ct479 και asus μητρικές.....πρέπει να είναι κάποιος πολύ......χάζος για να μην καταλάβει ότι οι κορυφαίες επιδόσεις θα ερχόντουσαν με αυτό τον συνδυασμό.

πρόβλημα να ακουστω στο forum δεν έχω κανένα ....γιατί ο χρόνος με δικαίωσε σε σχέση με τους Dothan και με το παραπάνω μάλιστα :o

το μόνο που μένει είναι να δούμε κορυφαίες επιδόσεις από τον Γιώργιο και τον Χρήστο (Βασίλη συγχωρεσέ με :o ) και θα δούμε.....

τα όνειρα πλέον φίλε .....είναι με 17αρια δεν ξέρω αν το έχεις πάρει χαμπάρι.....

τώρα πότε θα δουμε 18 απο AMD..........????????

η κόρη μου που τωρα είναι 11 μήνων ........σίγουρα θα κρεμάει σάκα στην πλάτη της θα γράφει και θα διαβάζει .....άντε στην καλύτερη περίπτωση να συλλαβίζει.........;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

...άνοιξα τα μάτια κάποιων που πριν δυο μήνες περίπου με έλεγαν κολλημένο Ιντελά

Χωρίς παρεξήγηση γιατρέ μου, αλλά αυτή είναι και η βασική διαφορά του αντικειμενικού ανθρώπου και του fanboy. Εμένα δε με αποκάλεσε κανείς ούτε AMDά ούτε Intelά, γιατί δεν έδωσα τέτοια δικαιώματα και απλά πιστεύω ότι δεν αξίζει να πορωθώ για μια εταιρία που φτιάχνει hardware. Δεν περιμένω 18άρια στο Πι για να αποδείξω ανωτερότητες της μιας εταιρίας επί της άλλης.

Κόρη 11 χρονών δεν έχω, είμαι βλέπεις "μόλις" 30 χρονών, αλλά έχω αρκετά πιο σοβαρά πράγματα στη ζωή μου από το να ξημεροβραδυάζομαι στο XS για να δω πότε θα βγει 17"άρι από Dothan για να "δικαιωθώ" και να "την πω" στον εκάστοτε 15χρονο AMDά που μου την είπε τον περασμένο μήνα στο ΔεΛαμπ και πάει λέγωντας...

Οπότε μη προσπαθείς να με πείσεις για καημούς και ρέστα, δεν ψήνομαι ;)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου είμαι μόνο 35 χρονών με κόρη 11 μηνών και όχι χρονών και από οτι βλέπω ηλικιακά διαφέρουμε πολύ λιγο........

και όπως βλέπεις απευθυνομαι σε 30 χρονο και όχι 15χρονο.............

ο οποίος μου είχε παραθέσει και τους αριθμους για να μου δείξει την πληθώρα των χρηστών με ΑΜD

πρίν δύο μήνες μόλις ....

αφού δεν ψήνεσαι για καημους και ρέστα .....πες μου πότε προβλέπεις τέτοιες επιδόσεις από AMD.........? αφού δεν ψήνεσαι?:p

ΥΓ πηγαινέ να δείς και τα επόμενα βήματα του Tom Holck ..........

όχι εγώ ο ίδιος σε διαψευδει....................:p :P :p

για αυτό μην την ψάχνεις!

Link to comment
Share on other sites

ποιες επιδοσεις βρε γιατρε; ενας μαθηματικος συνεπεργαστης ειναι που τρεχει λειτουργικο. γιατι περα απο τα Pi σε διαφορες εκδοσεις, δεν εχουμε δει τιποτα σε ολα τα υπολοιπα, για τα οποια ηταν περηφανη η intel κοινοτητα.

καποτε, σε αυτο το φορουμ, υπηρχε ενα κομματι για benchmarking. τωρα, απλα το θεμα εχει κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.