Jump to content



Σπουδές πληροφορικής


SSJ5

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από JiMk

Φοράει Γυαλιά και είναι συνήθως το πολύ 50κιλά ή το λιγότερο 150κιλά:p

Αυτά είναι 80's...

Ο σύγχρονος καμένος ξέρει πριν πάει στην εταιρεία που θα δουλέψει τι εξοπλισμό έχουν και σε τι projects δουλεύουν (αλλιώς δε θα πήγαινε χε χε).

Πάει με αέρα έχοντας αδιαπραγμάτευτο το κατώτατο όριο του μισθού που θα λάβει καθώς και τις παροχές της εταιρείας προς αυτόν. Γιατί ξέρει ότι πρέπει να πληρωθεί για την τεχνογνωσία του και όχι για τις εργατοώρες του.

Αμφισβητεί τους πάντες και τα πάντα, γιατί είναι ο καλύτερος, έχει δίκιο και το ξέρει!

Από την πρώτη στιγμή προτείνει λύσεις, εκεί που οι άλλοι κάνουν συσκέψεις και διαβουλεύσεις.

Αυτά και άλλα πολλά για τις προσλήψεις θα βρείτε εδώ -> http://www.uoc.gr/~kissand/Hire-An-Admin-HOWTO.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από JiMk [Σήμερα, στις 20:50]

Φοράει Γυαλιά και είναι συνήθως το πολύ 50κιλά ή το λιγότερο 150κιλά:p

[Συγνωμη για τα παρακατω]

Γιατι εμενα αυτο μου φενετε Η Μ@Λ@ΚΙ@!!??

Μου θυμηζει τα αμερικανακια με τις ηλιθιες αποψεις τους περι nerds κτλ...

Ελπιζω να καταλαβενετε ολοι το μεγεθος αγνοιας τις παραπανω προτασης.

Μου φαινεται πως πηγα ενα βημα κοντιτερα σε ban, αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγοντε :D.

Α επισης μπορεις να μου πεις πως ειναι εμφανισιακα ενας που δεν σκεφτετε 2 φορες πριν ποσταρει?

<εδιτ> Ναι ο trendy το εθεσε πολυ πιο ευγενικα το θεμα :p </εδιτ>

<εδιτ2>Ολος τυχαιος συμβενει να συμφωνω απολυτα με το κειμενο στο λινκ!!!!</εδιτ2>

Link to comment
Share on other sites

ελληνικη πραγματικοτητα.οτι και να σπουδασεις τπτ δε θα μαθεις πριν πας να δουλεψεις.φιλαρακια μου στη σχολη προγραματιστων και μαθενουν fortran αντε και λιγο Java, και να χειριζονται μερικα προγραματακια.οσο για ηλεκτρολογων?δεν ξερουν τπτ πανω στα pc.μαθενουν γενικοτητες για ηλεκτρικους κινητηρες και διαφορες ΠΑΠΑ-ριες.τεσπα.τρεχα καλυτερα εξωτερικο.εκει να δεις σπουδες.εδω το μεταπτυχιακο παντως καταντησε για να σου δινει 100Ε παραπανω μισθο...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου φαινεται πως δεν τα λες καλα...

Αλλο καποια σχολη προγραμματιστων αμφιβολου επιπεδου, και αλλο το ΕΜΠ, ή το CSD.

Δεν ειναι ολα τα ιδια, μην τα ισσοπεδονουμε και ολα...

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικα, στην ελλαδα δεν μαθαινουμε και στο εξωτερικο μαθαινουν, ασχολιαστο. Και ας καταλαβει καποιος τελικα οτι αλλο προγραμματιστης και αλλο μηχανικος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

επίσης το MATRIX έδειξε μια φλούδα του σύγχρονου μηχανικού

μοδατος

με τις καλυτερες γκόμενες

και γνώστης πολεμικός τεχνών....

;)

μηχανικός σπουδάζεις? :p

ΡΕ ΧΗΜΙΚΟ ΛΕΜΕ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Myralis

CSD rules...:)

Μετά τα ΑΜD - Intel rulez εμφανίστηκαν και η σχολή μου rulez :...: έλεος.

δηλαδή σε άλλες σχολές χαλασμένη πληροφορική κάνουν???

για το παιδί που ρωτάει, γνώμη μου είναι να πας αγγλία σε μία μέσου επιπέδου σχολή πληροφορικής όπου θα τελειώσεις χαλαρά σε 3,5 χρόνια, 4,5 με μαστερ, χωρίς το μπάχαλο της Ελλάδας να δώσεις ΑΣΕΠ να μπεις στο δημόσιο ως καθηγητής, αν θες να ζεις σαν άνθρωπος. αυτά τα κυνικά από μένα καλή τύχη στις σπουδές σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian

Μετά τα ΑΜD - Intel rulez εμφανίστηκαν και η σχολή μου rulez :...: έλεος.

δηλαδή σε άλλες σχολές χαλασμένη πληροφορική κάνουν???

για το παιδί που ρωτάει, γνώμη μου είναι να πας αγγλία σε μία μέσου επιπέδου σχολή πληροφορικής όπου θα τελειώσεις χαλαρά σε 3,5 χρόνια, 4,5 με μαστερ, χωρίς το μπάχαλο της Ελλάδας να δώσεις ΑΣΕΠ να μπεις στο δημόσιο ως καθηγητής, αν θες να ζεις σαν άνθρωπος. αυτά τα κυνικά από μένα καλή τύχη στις σπουδές σου.

Καλός είσαι και εσύ. Δηλαδή πρέπει να πάει Αγγλία να σπουδάσει την πληροφορική για να γυρίσει να τη διδάξει στα σχολεία; Κι αν μαθαίνουν τόσα πολλά καλά πράγματα έξω γιατί να χαραμιστεί στο σχολείο και να μην προωθήσει την έρευνα;

Πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένος ή πολύ άχρηστος για να κάνεις κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

στα σχολεια .... χλαχλλχλχλλχαλχλαχλ εδω περα μια καθηγητρια στο υποτιθεμενο καλυτερο ιδιωτικο σχολειο της ελλαδας ( www.cgs.gr) οταν ητανε να βαλει τα office σε κατι pc ενας αλλος, πεταχτηκε αυτη και του ειπε "ασε θα τα βαλω εγω" και εκεινος της απαντησε " ξερεις ? " καθομουνα διπλα και επνιξα με την μια το αυθορμυτο ΧΛΑΧΛΑΧΛΑΧΛΑΧΛΑΧΛΑ που μου ηρθε :hehe: :hehe: , πολυ γκ@βλιαρα παντως, μπουταρες βυζ@κια κωλ@ρα, 3 χρονια που σπουδαζα σε αυτο το whorehouse την λιγουρευομουνα,ειδα και την κοκκινομαλλα γυμναστρια την νταβατζη (στο επιθετο no kidding :p) στον υπνο μου πριν απο λιγο ασε .... εχμ ναι ...... στο θεμα μας :p:P

δηλαδη ρε jimK ο Hipro στην φωτο του που ειχα δει, αμα τον βρω εξω και δεν τον αναγνωρισω θα πω ποιο νουμπιδι ειναι αυτο τωρα ? ελεος, οι αποψεις σου μου θυμιζουν την ταινια shallow hal (rent it) γενικα σε αυτα τα πραγματα δεν υπαρχει στερεοτυπο, δεν εισαι αυτο που κανεις πως το λενε, τωρα αμα δεν εχεις την αισθηση του οριου .... ισως καταληξεις σαν αυτα τα γερμανακια :hehe: :hehe:

http://www.greeket-community.de/viewtopic.php?t=157&sid=000d45b3cdd9cd6964deb545dba435f4

numa numa YAY numa numa YAYYYY :p :hehe :hehe:

εγω σκεφτομαι παντως για σπουδες στο AMC, bachelor in IT computer engineering και science, και μετα λουης για το master in ΙΤ, αμα γραφω ΚΑΛΑ στα τεστ, τα βγαζω ολα αυτα σε 5 χρονια ( http://www.athensmetropolitancollege.gr/new/menu.asp?cat=programmes&doc=it.htm ), παντως ενα απολυτηριο λυκειου και πολυ μου ειναι, αντε να παρω και το νουμπικο το ECDL που εξαιτιας του cgs δεν εχω ουτε τα 4 χαρτια απ'τα 7 και τρεχα γυρευε τον σεπτεμβριo, αλλα εγω ειμαι βολεμμενος αφου παιζει μεγαλη πιθανοτητα να δουλευω την επιχειρηση του πατερα μου για μια ζωη ( πρακτορειο ΟΠΑΠ )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian [Χθες, στις 22:27]

Μετά τα ΑΜD - Intel rulez εμφανίστηκαν και η σχολή μου rulez :...: έλεος.

δηλαδή σε άλλες σχολές χαλασμένη πληροφορική κάνουν???

Όχι, αλλα όπως είπε και ο Trendy άλλα διδασκουν στο ένα τμημα και άλλα στο άλλο...

Δλδ άλλα είναι υποχρεωτικά στο ένα και άλλα στο άλλο.

Από εκεί και πέρα εγώ στο CSD είμαι, μου αρέσει, και το δηλώνω :cool::):cool::)

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη δικια μου εαν ειναι να μεινεις στην ελλαδα για το πρωτο πτυχιο τουλαχιστον δοκιμασε και το πανεπιστημιο στον Βολο.Απο εγκυρες πηγες εμαθα οτι συνδυαζει και υλικο και ποργραμματισμο.Μαλιστα απο ονοματα καθηγαταδων ,μαθηματα και οργανωση ( το βασικο που λειπει στα ελληνικα πανεπιστημια ) ειναι το καλυτερο στην ελλαδα.Αργοτερα οταν θα θες μεταπτυχιακο ψαξτο και ελλαδα αλλα και εξωτερικο.Οπως και να το κανουμε τα πανεπιστημια στο εξωτερικο δεν ξερω εαν δινουν περισσοτερες γνωσεις ( δεν εχω παει προσωπικα για να το επιβεβαιωσω) αλλα εχουν πολυ καλη οργανωση και συστημα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη καραφλιασα διαβαζοντας ολες αυτες τις μπουρδες μερικών...δεν εχει καμια σχέση ο ηλ. μηχανικός κ ο πληροφορισκος. επειτα αλεξ έτσι οπως σε έκοψα δεν σε βλέπω να πέρνεις ούτε μπάτσελορ...πετας ακόμα στα σύνεφα. vagouridis πιστευεις εαν είχε τη δυνατότητα να περάσει στην ελλάδα μηχανικός ή ακομα κ πληροφορική θα πήγεναι έξω?? δεν νομίζω... ένα ακομα στουρναράκη ειναι που δεν διαβαζε κ θα τον στείλει ο μπαμπας στο αγγλία. με τη γνώσης μαθηματικών κ φυσικής θα πας αγγλία για μηχανικός στο αγγλία αν έχεις βγάλει το λύκειο με 12? αα κ αμα θες να σπουδάσεις έξω μηχανικός νομίζω πως πρέπει να προτιμήσεις την γερμανία απο την αγγλία, κ ιαπωνία ειναι καλά(αυτα για όποιον ενδιαφέρεται σοβαρα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe [Σήμερα, στις 09:16]

λοιπον επειδη καραφλιασα διαβαζοντας ολες αυτες τις μπουρδες μερικών...επειτα αλεξ έτσι οπως σε έκοψα δεν σε βλέπω να πέρνεις ούτε μπάτσελορ...πετας ακόμα στα σύνεφα. vagouridis πιστευεις εαν είχε τη δυνατότητα να περάσει στην ελλάδα μηχανικός ή ακομα κ πληροφορική θα πήγεναι έξω?? δεν νομίζω... ένα ακομα στουρναράκη ειναι που δεν διαβαζε κ θα τον στείλει ο μπαμπας στο αγγλία. με τη γνώσης μαθηματικών κ φυσικής θα πας αγγλία για μηχανικός στο αγγλία αν έχεις βγάλει το λύκειο με 12? αα κ αμα θες να σπουδάσεις έξω μηχανικός νομίζω πως πρέπει να προτιμήσεις την γερμανία απο την αγγλία, κ ιαπωνία ειναι καλά(αυτα για όποιον ενδιαφέρεται σοβαρα)

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

λοιπον επειδη καραφλιασα διαβαζοντας ολες αυτες τις μπουρδες μερικών...δεν εχει καμια σχέση ο ηλ. μηχανικός κ ο πληροφορισκος. επειτα αλεξ έτσι οπως σε έκοψα δεν σε βλέπω να πέρνεις ούτε μπάτσελορ...πετας ακόμα στα σύνεφα. vagouridis πιστευεις εαν είχε τη δυνατότητα να περάσει στην ελλάδα μηχανικός ή ακομα κ πληροφορική θα πήγεναι έξω?? δεν νομίζω... ένα ακομα στουρναράκη ειναι που δεν διαβαζε κ θα τον στείλει ο μπαμπας στο αγγλία. με τη γνώσης μαθηματικών κ φυσικής θα πας αγγλία για μηχανικός στο αγγλία αν έχεις βγάλει το λύκειο με 12? αα κ αμα θες να σπουδάσεις έξω μηχανικός νομίζω πως πρέπει να προτιμήσεις την γερμανία απο την αγγλία, κ ιαπωνία ειναι καλά(αυτα για όποιον ενδιαφέρεται σοβαρα)

Κατηγορείς τους άλλους που λές ότι λένε βλακείες όμως δεν λες εσύ το σωστό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.