Jump to content



The Complete Off Topic Poll - Μαστοράκης


totally_wired

Ποιά είναι η γνώμη σας για τον Ν. Μαστοράκη  

61 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Βασικά, υπήρχε προφορική συμφωνία με την αστυνομία ότι οι φοιτητές δεν θα πάθαιναν τίποτα...Από την άλλη ήταν απίστευτα πρωτοπωριακό για εκείνητην εποχή κάτι τέτοιο. Για να προχωρήσω ακόμα περισσότερο θα πω ότι αντιστοιχεί στο να γίνει σήμερα μια εκπομπή πολιτικού λόγου με καλεσμένους μέλη αναρχικών οργανώσεων από αυτούς που βλέπουμε κάθε φορά στα επεισόδια. ΠΡΟΣΟΧΗ!! Η αντιστοιχία έχει να κάνει με το τι αντιπροσωπεύουν κάθε φορά οι καλεσμένοι για τις εκάστοτε αρχές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γλοιώδης, τον σιχαίνομαι, εάν τον δω στο δρόμο θα του πετάξω γιαούρτι και θα τον στείλω στο νοσοκομείο. Γιατι:

1. Περιαυτολογει συνεχως

2. Εχει την εντυπωση οτι μπορει να λεει οτι θελει επειδη ηταν ο πρωτος ανθρωπος που βγηκε στην Ελληνικη TV

3. Περα απο το παραπανω, δεν εχει παρουσιασει κατι αξιολογο.

4. Οι περισσοτερες δουλεις του ειναι Αμερικανοφερτες και φυσικα κλεμμενες και πιθανον προσαρμωσμενες ελαφρως στα Ελληνικα δεδομενα.

5. Το χιουμορ του μου θυμιζει παιδακι δημοτικου

6. Γιατι δεν βγαζει αυτο το ηλιθιο καπελο λογω κομπλεξισμου

7. Γιατι οποτε τον ακουω να μιλαει νομιζω οτι κατι εχει κατσει στον ΔΙΚΟ μου λαιμο.

8. Ας του πει καποιος να παει να βγαλει τα κρεατακια του

9. Γιατι ειναι σαν παχυς σκελετος

10. Μολις δει γυναικα του τρεχουν τα σαλια...

Και φυσικα γιατι ειναι βασιλοχουντικος του κερατα και βολεμενος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dohc16

Βασικά, υπήρχε προφορική συμφωνία με την αστυνομία ότι οι φοιτητές δεν θα πάθαιναν τίποτα...Από την άλλη ήταν απίστευτα πρωτοπωριακό για εκείνητην εποχή κάτι τέτοιο. Για να προχωρήσω ακόμα περισσότερο θα πω ότι αντιστοιχεί στο να γίνει σήμερα μια εκπομπή πολιτικού λόγου με καλεσμένους μέλη αναρχικών οργανώσεων από αυτούς που βλέπουμε κάθε φορά στα επεισόδια. ΠΡΟΣΟΧΗ!! Η αντιστοιχία έχει να κάνει με το τι αντιπροσωπεύουν κάθε φορά οι καλεσμένοι για τις εκάστοτε αρχές.

Ναι, με την διαφορά ότι τους αναρχικούς τώρα μπορούν να τους μπαγλαρώσουν anytime απλά δεν θέλουν και δε θα περίμεναν μια εκπομπή να το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρεσει που το παιζει και καλα πρωτοποριακος και πρωτοτυπος ενω οτι εχει κανει ειναι αντιγραμμενο απο αμερικανικες επιτυχιες.Θυματε κανεις μια σειρα που ειχε κανει ακριβως αντιγραφη απο το Married with Children?.. αποτυχημενη βεβαια οπως παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν τον συμπαθουσα, παντα μου φαινοταν απο αδιαφορος εως γελοιος, και οι δουλειες του ηταν παντα αποτυχημενες και χωρις νοημα. Οπως, πανω-κατω, η πλειοψηφια της ελληνικης τηλεορασης :p. Μεχρι που πριν απο 2-3 μερες ειδα ενα αποσμασμα απο αυτη την εκπομπη που ειχε βγει με τα μαυρα γυαλια και στην ουσια ανεκρινε τους φοιτητες και τον σιχαθηκε η ψυχη μου. Πλεον ανηκω στην τελευταια κατηγορια.

Link to comment
Share on other sites

Απλα η δουλειά του είναι μεταφορά αμερικανίλας (και οχι καλής πάντα) αλλά με χαμηλό budget και προσαρμοσμένο στα ακόμα πιο άθλια ελληνικά πρότυπα (διότι ο αμερικάνος έχει και καμιά 500ρα ακόμα κανάλια να επιλέξει). Γενικά η επανεμφάνιση του μου περνά αδιάφορη, όπως και η tv γενικότερα. Φαίνεται πως ψάχνονται οι καναλάρχες διότι ο κόσμος τους βαρέθηκε.. που τον θυμήθηκαν. just die οργανικά, φιλικά προς το περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

η βλακεία, ο μηδενισμός και τα μηδενικά με αφήνουν by default αδιάφορο, όπως και το σύνολο της ελληνικής τηλεοπτικής σκηνής.

τα τηλεοπτικά show μου προκαλούν στην καλύτερη περίπτωση (συν)αισθήματα χλευασμού, στη χειρότερη κατάθλιψη για το κοινό που τα παρακολουθεί.

ο εισαγωγέας των τηλεοπτικών show επομένως, για την ακρίβεια ο εν ελλάδι μεταγλωττιστής τους, στην καλύτερη περίπτωση μου προκαλεί απέχθεια προς το άτομό του.

Link to comment
Share on other sites

Ο doch16 και ο totally_wired είπαν τι έκανε ακριβώς. Αυτά ξέρω κι εγώ. Δηλαδή πάτησε την νεολέα κανονικότατα, εκείνη τη νεολέα που τότε αφού αιματοκυλίστηκε του έδοσε το δικαίωμα να μπορεί να κάνει σήμερα αυτά που κάνει.

Τι κέρδισε?

Αλλά το χειρότερο είναι που έχει το θράσσος και βγαίνει πάλι στο γυαλί να πουλάει τα δικά του αρρωστημένα κόλπα.

Καλό είναι να αφήνουμε πίσω μας άσχημες στιγμές ώστε να προχωράμε μπροστά αλλά να ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ. Μπράβο παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 00:47]

Καλα αμα εκανε τετοια παπαρια γιατι κυκλοφορει ακομα εξω?Ειναι στην ιδια κατηγορια με την 17Ν και τους αλλους εγκληματιες να τον χωσουν μεσα ....

Είναι έξω επειδή ζούμε σε μια κενωνία αγγελικά πλασμένη.

Βέβαια το κάρφωμα και η ρουφιανιά δεν είναι ποινικό αδίκημα.

’σε που τότε με το καθεστός "βοήθησε" τις αρχές. Δεν μπορεί, όλο και κάποιο μπράβο θα εισέπραξε.

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικα, γιατι ετσι κι αλλιως τηλεοραση, εκτος απο τα βιντεακια του Θεμου, δεν βλεπω για να εχω πιο "εμπεριστατωμενη" αποψη, εχω να πω οτι η μονη εκπομπη που εχει κανει και μου αρεσε ηταν το "οχι τα νεα του Αντ1" απο κει και μετα (και απο κει και... πριν) ειναι ενας αδιαφορος τυπακος που κλεβει αμερικανικες ιδεες 20ετιας, και μετα τις καρπωνεται σαν δικες του σε μια Ελληνικη τηλεοραση που (γενικοτερα) μοιαζει να πασχιζει να αποδειξει, ο καθενας, σε καθε ευκαιρια που του δινεται, οτι αυτο που κανει ειναι πρωτοποριακο και δεν εχει ξαναγινει στην τηλεοραση ενω ουσιαστικα το μονο που αλλαζει ειναι το... ντεκορ απο πισω. Οι πολιτικες του προτιμησεις ειναι για σφαλιαρες μεν, αλλα σιγουρα εχω δει και πολυ χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [18-12-2005 18:32]

...όλοι όσοι ήταν στην εκπομπή βρέθηκαν στα μπουντρούμια της ασφάλειας και έφαγαν το ξύλο της χρονιάς τους....

Εχω την εντυπωση πως εκανε το ακριβως αντιθετο: πηρε τα παιδια που ηδη ειχαν φαει το ατελειωτο ξυλο, και τους ρωτουσε μπροστα στην καμερα "γιατι το κανατε αυτο;" ωστε να πουν κι αυτοι τη γνωμη τους.

βασικος κανονας της δημοκρατιας ο αντιλογος γαρ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανε ηταν να φερει καποια παιδια που ηταν φυσικα χεσμενα(και χτυπημενα με τροπο για να μην φερουν συμαδια οπως δηλωσαν μετα ) λογω συλληψης λιγη ωρα πριν απο την ασφαλεια. ΜΕΣΑ στο κτηριο της ασφαλειας και λογω του "καλου" ονοματος που ειχε στην νεολαια λογω του οτι εγραφε σε περιοδικο για ροκ, προπαγανδησε τις "ιδεες" του καθεστωτος και ρωτουσε καθε 2 ερωτησεις "παιδια πειτε στον κοσμο..σας πειραξαν εδώ?"

Νομιζω καταλαβατε τι συμπερασμα βγηκε..

Συν τοις αλλης, οπως ειπωθηκε ηδη η "εισαγομενη" τηλεωραση που θελησε να περασει ηταν απλα ,"φερνω την τρας τv στην Ελλαδα και ειμαι και ο Νο1(μ@λ@κ@ς)"

Ειδικα τα "χειροκροτηματα κονσολας μου γυρνανε τα αντερα..

Φυσικα να αναφερουμε ολοι οτι η ευθηνη ειναι του χειροτερου μακραν ελληνικου καναλιου(και του πιο αντιγραφω-οτι-βλεπω-στο-αμερικα ΑΝΤ1..Του ειπαν καντα ολα π#@να αρκει να παρουμε κατιτις απο τη Σεμινα..Ευγε στα καναλια..Αυτος υπακουσε στη χουντα ενω με τη δυναμη του τοτε μπορουσε απλα να αρνηθει..δεν θα υπακουε στα φραγκα?

Παντως χαιρομαι γιατι μετα το σκηνικο στη χουντα εφυγε στην αμερικη αφου εδω ουτε εξω δεν μπορουσε να βγει..(τοτε εμαθε οτι εμαθε για τv)

Και στο gold ακομα που παιζει αξιολογη μουσικη μονο τα σποτακια που χρησιμοποιουν γνωστα τραγουδια,καθως και οι συλλογες που πουλαει κατα κορον αναλογα με το τι εποχη εχουμε με καναν να ειμαι αρνητικος(αν και ηδη ημουν εμφανως προκατελειμενος απεναντι του λογω χουντας)

Δεν ψηφιζω καν..Οτι ηταν να κανω το εκανα..

Αν μπορουσα να τον πατησω κατω θα το εκανα..αντιθετα με τα αληθινα σκουλικια που αν τα δω απλως θα αλλαξω πορεια..

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να κριτηκάρεις το έργο κάποιου πρέπει να είσαι φτασμένος στο αντικείμενό σου και να έχεις στο τσεπάκι σου έργο ίσο ή καλύτερο από αυτού που πάς να κριτηκάρεις.

Η μουσική που παίζει στο Radio Gold είναι καλή γιατι η σημερινή μουσική είναι γαι τα σκουπίδια. Αλλα κάπου το παρατραβάει. Πρέπει να γίνει επίτιμο μέλος στο συγκρότημα Gravedigger

Όσο για τη χούντα, και αυτός έπαιξε το ρόλο του όπως πολλοί άλλοι. Απλά αυτός τον έπαιξε λίγο άκομψα. Αυτό μόνο.

Από τη στιγμή που δεν τον απομονώνουμε σαν κοινωνία καλά κάνει και λέει ό,τι λέει και κάνει ό,τι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

αδιάφορος,

Γούστα είναι αυτά, απο την στιγμή που ο Ταμπάκης και κάποιοι άλλοι έχουν γίνει διάσημοι δεν μπορείς παρά να μην ασχολείσαι ποιά με τους "επώνυμους" της εποχής μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kanonieris [Σήμερα, στις 10:58]

...έχουν γίνει διάσημοι... ασχολείσαι.....

δε γινονται απο μονοι τους, εμεις τους κανουμε γιατι ασχολουμαστε μαζι τους.

για το οτι υπαρχουν και κανουν καριερα, δε φταει κανενας αλλος εκτος απο εμας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.