Jump to content



'Ησυχα 12'αρια/8'αρια ανεμιστήρια


kunoobidi

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Το ρωτάω γιατί το Soprano κουτί μου δουλεύει με 9αρια και θα ήθελα να του δώσω λίγο χρώμα.... Επί του θέματος τα zalman έχουν καλή απόδοση και δεν κάνουν τόσο θόρυβο....Το λέω εγώ που έχω πάνω στο κουτί 3 9αριδες, 4 12αριδες και έναν 4αρι για το ΝΒ....βέβαια έχω βάλει και ηχομονοτικό υλικό σε όλο το κουτί εκτος από την μερία που είναι το πλεξι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Το ρωτάω γιατί το Soprano κουτί μου δουλεύει με 9αρια και θα ήθελα να του δώσω λίγο χρώμα....

Στο Soprano μόνο το πλαινό ειναι 9αρι, τα μπρός-πίσω ειναι 12αρια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Το ρωτάω γιατί το Soprano κουτί μου δουλεύει με 9αρια και θα ήθελα να του δώσω λίγο χρώμα.... Επί του θέματος τα zalman έχουν καλή απόδοση και δεν κάνουν τόσο θόρυβο....Το λέω εγώ που έχω πάνω στο κουτί 3 9αριδες, 4 12αριδες και έναν 4αρι για το ΝΒ....βέβαια έχω βάλει και ηχομονοτικό υλικό σε όλο το κουτί εκτος από την μερία που είναι το πλεξι..

Καλός είσαι και εσύ

Στο δικό μου κουτάκι πάντως είναι τα φανακια της υπογραφής

+

1χ4cm @osfet

2x5cm @ram

1x4cm @fab bay mosfets

1x4cm @chipset

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέπω για τα SilenX με τα 11 και τα 14db μόνο ένας μίλησε. Βέβαια δεν ξέρω τιμές για τους άλλους που προτείνατε και οι SilenX (12άρηδες) είναι ακριβούτσικοι.

Παράγγειλα 5 SilenX την περασμένη βδομάδα, συγκεκριμένα 120x120x25 με χαρακτηριστικά 1500rpm 14db 64cfm! Ήρθε η ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ την Παρασκευή και την Δευτέρα θα τους έχω στα χέρια μου ..θα έχετε νεότερα :)

Link to comment
Share on other sites

Με έναν πολύ απλό τρόπο.

Τα ενώνω στην μέση με traps και στις άκρες βάζο βίδες αλλά όχι τσίτα σφιγμένες έτσι ώστε να κάνουν μια πατούρα.

Και μετά περνώ ένα λαστιχάκι το κόβω στην μέση και το δένω το καθένα ξεχωριστά και το περνάω πίσω από τις βίδες και κάτω από τα αυτάκια που κληδόνουν οι μνήμες

post-1784-1416072548,3127_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τσεκαρετε κι αυτον http://www.pc-store.gr/details.asp?cat=15&subcat=103&item=676

,14 το 12cm adaptor,19.6 db 55cfm ! δειτε και ποσο καλο φωτισμο μπορει να παρεχει :inlove:

SilentWarrior140_01.jpg

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=193&products_id=4025

για 92mm LED υπαρχει αυτο το πολυ καλο μοντελο της aerocool

9cm-light-20060407.jpg

http://www.aerocool.com.tw/p-accessory/silver%20lightning/silver%20lightning%20fan.html

αλλα δεν εχω ιδεα αν μπορει να βρεθει ελλαδα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l

Βλέπω για τα SilenX με τα 11 και τα 14db μόνο ένας μίλησε. Βέβαια δεν ξέρω τιμές για τους άλλους που προτείνατε και οι SilenX (12άρηδες) είναι ακριβούτσικοι.

Παράγγειλα 5 SilenX την περασμένη βδομάδα, συγκεκριμένα 120x120x25 με χαρακτηριστικά 1500rpm 14db 64cfm! Ήρθε η ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ την Παρασκευή και την Δευτέρα θα τους έχω στα χέρια μου ..θα έχετε νεότερα :)

Yπαρχουν και ελλαδα αυτα τα ανεμηστηρια...;)

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα σ' ένα μαγαζί με 30 (χωρίς τα έξοδα αποστολής), γι' αυτό μιλάς?

Εντωμεταξύ ξέχασα για τα νεότερα που υποσχέθηκα, παιδιά τα ανεμιστήρια είναι απίστευτα :) Το μόνο που ακούγεται αυτή τη στιγμή στο μηχάνημα είναι ο αέρας από τα φίλτρα εισόδου του κουτιού!

Link to comment
Share on other sites

για 92mm LED υπαρχει αυτο το πολυ καλο μοντελο της aerocool

9cm-light-20060407.jpg

http://www.aerocool.com.tw/p-accessory/silver%20lightning/silver%20lightning%20fan.html

αλλα δεν εχω ιδεα αν μπορει να βρεθει ελλαδα :rolleyes:

εναν τετοιο ειχε παρει το ματι μου στο ram-shop,αλλα δεβ ειμαι 100% σιγουρος αν ηταν evercool η aerocool,παντως ηταν ιδιος

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ. Τους έφερε η Checkmate πρόσφατα και πήρα τον 12άρη (1201 μοντέλο) και έχει 35cfm στις 1200 στροφές με 17db/A θόρυβο. Για μένα απλά κορυφαίοι. Κι από τιμή αρκετά καλοί, 10 ευρώ ο 12άρης.

[edit: Ο Δαίμων του τυπογραφείου, 35 CFM είναι, μην πάθετε και κανένα καρδιακό :D Oι SilenX είναι κορυφαίοι αλλά είναι πολλά τα Ευρά]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Τα ίδια και εδώ. Τους έφερε η Checkmate πρόσφατα και πήρα τον 12άρη (1201 μοντέλο) και έχει 65cfm στις 1200 στροφές με 17db/A θόρυβο. Για μένα απλά κορυφαίοι. Κι από τιμή αρκετά καλοί, 10 ευρώ ο 12άρης.

τους εχει στο site?Δεν μπορω να τους βρω!

ενα λινκ ...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα εγώ σήμερα 2 coolermaster από multirama. Τους έχω στις 800RPM (και πιο κάτω), πάνω στο ψυγείο. Μια χαρά δουλειά κάνουν και δεν τους παίρνεις χαμπάρι.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.