Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οχι δεν παρεξηγηθηκα προς θεου... απλα εφερα παραδειγμα τον εαυτο μου... που οπως ειπα ουτε μαστερ εχω ουτε μαυρη ζωνη, απλα δε βλεπω το PC οπως την ηλεκτρικη κουζινα, να τη βαλεις στη πριζα και να δουλεψει και αυτο ισχυει με οτι χρωμα καρτα γραφικων κι αν εχει ο καθενας μας.

Link to comment
Share on other sites

καλα ειστε φοβεροι ετσι....

Οπως ειναι η alfa romeo στα αμαξια , ετσι ειναι και η ΑΤΙ στις καρτες.

Να εχετε να ασχολειστε βρε παιδι μου..Βεβαια δεν ειναι toyota να ξεχνατε να ανοιξετε το καπο του αμαξιου , αλλα κλασικη ιταλιδα που θελει καθημερινη φροντιδα για να δουλεψει

Υ.Γ1 Ναι ειμαι εριστικος , ειμαι OT ας φαω thread ban , δεν με νοιαζει (εξαλλου δε θα χρειαστω ποτε το εν λογω thread)

Αλλα πρεπει επιτελους να παραδεχτουν ορισμενοι οτι οι "κοκκινοι βαμμενοι" χρηστες δεν θελουν να πιστουν οτι ειναι παραλογο να ασχολεισαι με το software της καρτας που υπο κανονικες συνθηκες θα πρεπε να ξεχνας που ειναι εγκατεστημενο.

Ειπαμε παιδια εχουν γινει 15σελιδες θεμα για ενα γραμμα στους drivers της ΑΤΙ a λεγεται αυτο ; b λεγεται αυτο ; Αλλα ειναι γελοιο.

Υ.Γ2 Τα ειπα και θα τα ξαναλεω.Χαρα στο κουραγιο σας που αντι να πατατε το κουμπι να ανοιγει και να δουλευετε , καθεστε και κανετε φορματ γιατι δε διαβασε σωστα το b

Υ.Γ3 Δεν κατακρινω εσας που τις αγοραζετε , αλλα με ενοχλει που ορισμενοι δεν βλεπουν την αντικειμενικη πλευρα των πραγματων.

Iασονα, αν δεις οι περισσοτεροι που δινουν σημασια για το αν ειναι b, c, d o driver ειναι κοινως καμμενοι, οπως εγω, και ζητανε μεχρι και το τελευταιο fps. Το 90% των χρηστων παει στο site κατεβαζει τους πιο προσφατους και δεν ξανασχολειται.

Εσυ δηλ. οταν ειχες την 295 περναγες αυτους που ειχε το cd ή το site και καθαριζες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα απο αυτα τα δυο ποστ ποιο ειναι? Στο πρωτο λες οτι οι 10.3 οι "δικοι μου" (8.720) παιζουν καλα, και στο δευτερο λες οτι ηταν χειροτερα. Δηλαδη, (κι αυτο ειναι που με ενδιαφερει) με τους 10.4b ειναι καλυτερα απο τους 10.3 Final αλλα οχι τοσο καλα οσο θα επρεπε? Απαντησε μου σε παρακαλω.

Με τους 10.4b το κάνει λιγότερο...:)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα ειστε φοβεροι ετσι....

Οπως ειναι η alfa romeo στα αμαξια , ετσι ειναι και η ΑΤΙ στις καρτες.

Να εχετε να ασχολειστε βρε παιδι μου..Βεβαια δεν ειναι toyota να ξεχνατε να ανοιξετε το καπο του αμαξιου , αλλα κλασικη ιταλιδα που θελει καθημερινη φροντιδα για να δουλεψει

Υ.Γ1 Ναι ειμαι εριστικος , ειμαι OT ας φαω thread ban , δεν με νοιαζει (εξαλλου δε θα χρειαστω ποτε το εν λογω thread)

Αλλα πρεπει επιτελους να παραδεχτουν ορισμενοι οτι οι "κοκκινοι βαμμενοι" χρηστες δεν θελουν να πιστουν οτι ειναι παραλογο να ασχολεισαι με το software της καρτας που υπο κανονικες συνθηκες θα πρεπε να ξεχνας που ειναι εγκατεστημενο.

Ειπαμε παιδια εχουν γινει 15σελιδες θεμα για ενα γραμμα στους drivers της ΑΤΙ a λεγεται αυτο ; b λεγεται αυτο ; Αλλα ειναι γελοιο.

Υ.Γ2 Τα ειπα και θα τα ξαναλεω.Χαρα στο κουραγιο σας που αντι να πατατε το κουμπι να ανοιγει και να δουλευετε , καθεστε και κανετε φορματ γιατι δε διαβασε σωστα το b

Υ.Γ3 Δεν κατακρινω εσας που τις αγοραζετε , αλλα με ενοχλει που ορισμενοι δεν βλεπουν την αντικειμενικη πλευρα των πραγματων.

Το ξέρω ότι τα λες αυτά περισσότερο για να τσιγκλίσεις και να πειράξεις (εμάς με ati) με την καλή έννοια... και γω που έχω την ιταλίδα γυναίκα και την φροντίζω καθημερινά γέλασα όταν διάβασα αυτά που έγραψες.. :p

Αλλά σε ένα τέτοιο forum η φροντίδα "επιβάλλεται"... επειδή υπάρχουν καμμένοι σαν και μας προχωράει το πράμα και γίνονται προσπάθειες προς το καλύτερο, γι'αυτό φαντάζομαι ο atiman και ο κάθε atiman μας ανεβάζει drivers για δοκιμές και για να του γράψουμε τα σχόλια και τα προβλήματά μας.. ούτε ο ίδιος λέει ότι όλα είναι τέλεια στους drivers της ati κλπ... αλλιώς θα καθόταν αραχτός στον καναπέ του (αφού είναι όλα τέλεια) και ας κόβαμε το λαιμό μας εμείς οι καμμένοι.

Δεν είμαι atάκιας, οι μοναδικές ati που είχα/έχω ήταν/είναι η 3870x2 και η 5870. Όλες οι υπόλοιπες ήταν nvidia (gtx280 η τελευταία). Και τότε όμως την ίδια δουλειά έκανα. Καθημερινή φροντίδα, απεγκατάσταση και εγκατάσταση τον κάθε beta driver που έβγαινε, μέχρι και format για ψυχολογικούς και όχι μόνο λόγους. Και τότε κάτι θα στράβωνε, και τότε έβλεπα κρασαρίσματα, και τότε υπήρχαν προβλήματα, και τότε έψαχνα 1fps περισσότερο.

Αν είσαι "κοινός θνητός" και δεν "ανοίγεις ποτέ το καπό του αυτοκινήτου" και θες απλά να κάνεις τη δουλειά σου, πετάς το cd μέσα, περνάς drivers και το αφήνεις στο έλεος του θεού ΟΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ και συνήθως αυτή η κατηγορία θα έχει και τις λιγότερες σκοτούρες επειδή ποτέ δεν βγάζει από τη μύγα ξύγκι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η λογική του... ζω στην άγνοια μου και είμαι ευτυχισμένος... καλή και άνετη είναι αλλά χρείαζεται κάποιες φόρες να δουλεύουμε και αυτό το ρημάδι που έχουμε μέσα στο κεφάλι μας... και δεν εννοώ άχυρα. :hmm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για όλα φταίνε οι licked / beta drivers :p

Άμα δεν υπήρχαν αυτοί θα ξέραμε να είχαμε μόνο το μηνιαίο ραντεβού μας.

Το τελευταίο κάνουν όσοι δεν ασχολούνται.

Και εγώ τελευταία μπήκα στο τριπάκι των alpha-beta κλπ, αλλά θα το κόψω.

Αν είναι για bench ναι τότε δικαιολογούνται αυτοί που το ψάχνουν.

Για εμάς τους υπόλοιπους μόνο αν υπάρχει πρόβλημα στο παιχνίδι που παίζουμε (αν παίζουμε)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι διαβασα και κατι δοκιμες που καναν κατι παλικαροι στο guru3d και σε αλλα fora.

Με μικρη διαφορα σε αποδοση ο 10.4b ειναι καλυτερος.

Αντε ωρα να κοτσαρω το τουβλο στο κουτι.

Αρκετα το καθυστερησα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νταξ περαστηκαν επιτυχώς οι 10.4b.

Στο video βγαζει το ιδιο error οπως πριν (τι κοτσανα εχω κανει ακομα δεν εχω καταλαβει)

Ησυχη η καρτουλα σε idle ελαχιστα ακουγεται.

Συντομα θα δω και τι gaming ψαρια πιανει.

Link to comment
Share on other sites

καλα ειστε φοβεροι ετσι....

...

Αλλα πρεπει επιτελους να παραδεχτουν ορισμενοι οτι οι "κοκκινοι βαμμενοι" χρηστες δεν θελουν να πιστουν οτι ειναι παραλογο να ασχολεισαι με το software της καρτας που υπο κανονικες συνθηκες θα πρεπε να ξεχνας που ειναι εγκατεστημενο.

Εγώ το βλέπω αλλιώς. Υπάρχουν οι απλοί χρήστες που κάνουν μία στις τόσες αναβάθμιση στους drivers (ξεχνάνε ότι το έχουν εγκατεστημένο) και οι άλλοι που θέλουν τα έξτρα 5fps από τους beta drivers. Αυτοί που συμμετέχουν σε αυτό το θέμα κυρίως και είναι αυτοί που ασχολούνται με το software της κάρτας τους, είναι η δεύτερη κατηγορία. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω αλλιώς. Υπάρχουν οι απλοί χρήστες που κάνουν μία στις τόσες αναβάθμιση στους drivers (ξεχνάνε ότι το έχουν εγκατεστημένο) και οι άλλοι που θέλουν τα έξτρα 5fps από τους beta drivers. Αυτοί που συμμετέχουν σε αυτό το θέμα κυρίως και είναι αυτοί που ασχολούνται με το software της κάρτας τους, είναι η δεύτερη κατηγορία. :)

Ναι, αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι χρήστες στην πράσινη πλευρά ;

Των οποίων η ζωη είναι πιο εύκολη κατα τη γνώμη μου. Γι' αυτό και συμφωνώ με την κεντρική ιδέα της δημοσίευσης του gomar. Ίσως ήταν λίγο παραπάνω γλαφυρός και αιχμηρός ο λόγος του, αλλά αυτό που πιστεύω ότι ήθελε να καταδείξει, είναι απλά ότι οι κόκκινες είναι πιο ''δύστροπες''. Τόσο απλά νομίζω.

Προσωπικά αυτό με έχει κρατήσει τα τελευταία χρόνια μακριά από την ΑΤΙ. Η τελευταία που είχα ήταν μια 1950pro, που μου έτρωγε χρόνο. Μεγάλωσα, ο ελεύθερος χρόνος μου εξαφανίζεται και θέλω οσο το δυνατόν set and forget λύσεις, χωρίς να καταφύγω σε κονσόλα. Είμαι συνειδητά pc gamer, με ότι αυτό συνεπάγεται. Και εννοείται πως το tower μου είναι ανοικτό και για τις κόκκινες.

Φυσικά ο καθένας έχει την άποψη του (και τις ανάγκες του), και την ανταλάσσει με τις απόψεις των άλλων σε αυτό εδω το φόρουμ. Καλοπροαίρετη κουβέντα να γίνεται, μακριά από φανμποϊσμούς και απόλυτες διαπιστώσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.