Jump to content



Need For Speed: Carbon


nickstamat

Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από tolis9

κυκλοφορει ομως και κατι αλλο στα torrents...ειναι καπου στα 2+gb...!!!γνωριζετε εκεινο τι ειναι????

Μόνο GC και PS2 (xbox δεν βρήκα) demo υπάρχουν.

Στο demo του ps2 απ'ότι έχω δει σε video τουλάχιστον παίζει τρελό frame drop...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συνεβενε και με το most wanted.... ελεινα γραφικα και σπασηματα...στο game cube(εχουν ταδερφια μου) κατι γινοτανε... το επαιξες καλουτσικα... στο xbox(εχω εγω) δεν το εχω δει αλλα σιγουρα θα ηταν πολυ καλα... στο xbox 360(το ειδα στο πλαισιο ειχε να παιξεις) παντως παει σφαιρα... σαν τα γραφικα στο πισι ομως... δεν ειδα κατι το καλητερο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το PS2 εχω ανακοινοσει οτι ειπαρχει γιατι ξανα γραφουμε τα ειδια δεν μπορω να καταλαβω. οσο για τα παιχνιδια στο pc οτι βγενει στην κονσολα ειναι ειδια κ στο pc απλως εκει μπενει κ παιζει εδω κανεις κ εγκατασταση ολα τα αλα ειναι ειδια τι το κουραζουμε το θεμα! οποιος ειχει παιξει στο PS2 το demo του nfs carbon να ξερει οτι θα ειναι το ειδιο κ στο pc κ να μας πει την εμπερια του κ πως του φανικε

Link to comment
Share on other sites

NFS C: System Requirements Monday, 25.09.2006

NFS CarbonElectronic Arts published the system requirements of Need for Speed Carbon. You can check here if the game runs on your PC:

OS: Windows XP Service Pack 2 (only 32-bit Version),

Windows 2000 Service Pack 4

CPU: 1.7 GHz or faster

1GB RAM

8x or faster DVD drive *

3 GB or more hard disk space

Video: DirectX 9.0c compatible

Sound: DirectX 9.0c compatible

Controller: Keyboard, Mouse, Dual Analog Gamepad or Steering Wheel

Supported Steering Wheels:

Logitech Rumblepad

Logitech Dual Action

Xbox 360 Wired Controller

Logitech Momo Racing Wheel

Logitech G25 Racing Wheel

Graphic Cards with 64 MB or more memory and one of these chipsets:

NVIDIA GeForce4 Ti-4200

NVIDIA GeForce4 Ti-4400

NVIDIA GeForce4 Ti-4600

NVIDIA GeForce4 Ti-4800

NVIDIA GeForce FX Series

NVIDIA GeForce 6200

NVIDIA GeForce 6600

NVIDIA GeForce 6800

NVIDIA GeForce 7300

NVIDIA GeForce 7600

NVIDIA GeForce 7800

NVIDIA GeForce 7900

ATI Radeon 8500

ATI Radeon 9000

ATI Radeon 9100

ATI Radeon 9200

ATI Radeon 9500

ATI Radeon 9550

ATI Radeon 9600

ATI Radeon 9700

ATI Radeon 9800

ATI Radeon X300

ATI Radeon X550

ATI Radeon X600

ATI Radeon X700

ATI Radeon X800

ATI Radeon X850

ATI Radeon X1300

ATI Radeon X1600

ATI Radeon X1800

ATI Radeon X1900

Suggested resolutions: 640x480 / 800x600 / 1024x768 / 1280x1024 / 1600x1200

Note: Notebook versions of these chipsets can work but won't be supported. NVIDIA GeForce MX-series is not supported.

*) The DVD drive is only required in Europe, in the USA Need for Speed Carbon will be released on CD-ROM. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από x-treme [Σήμερα, στις 16:32]

Εντάξει,νορμάλ είναι τα χαρακτηριστικά (αν και είναι τα minimum υποθέτω)

για ποιο μηχανιμα λες για τον 2500+ που εχω δεν το βλεπω να παιζει γιατι ειμαι στο ορειο του 1,8 και θα χτηπηση κοκκινο :jump:

Link to comment
Share on other sites

1,7 ghz pentium 4 or equivalent.....αυτο θελει να πει...οπως λενε και ολα τα παιχνιδια δλδ...ο 2500+ σου ας πουμε πως ειναι σαν ενα πεντιουμ στα 2,5 (οχι ακριβως και δεν ειναι και πολυ σωστο αυτο αλλα στο περιπου ισχυει) οποτε δεν εισαι στο οριο αν και αυτες οι απαιτησεις ειναι εντελως πλασματικες... ελεος που θα τρεχει στην geforce!!!! μη χεστουμε!....απο 6600 και πανω μπορεις να παιξεις to most wanted ικανοποιητικα...σε 6200 που το ειδα να τρεχει μονο σε 640χ480 κατι ψιλογινοτανε και με ολα τα φιλτρα απενεργοποιημενα ενοειτε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [26-09-2006 22:02]

Καλά θα έχει πολύ πλάκα να μην υποστηρίξουν πάλι wide οθόνες...

αυτη η ea γιατι ειναι τοσο χυμα εταιρια μπορει να μου εξηγησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Καλά θα έχει πολύ πλάκα να μην υποστηρίξουν πάλι wide οθόνες...

Θα βγει και πάλι patchάκι που να επιτρέπει και αναλύσεις 16:9, αν δεν κάνει κάτι τέτοιο από μόνη της η εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από μανος1980 [Σήμερα, στις 20:13]

αυτη η ea γιατι ειναι τοσο χυμα εταιρια μπορει να μου εξηγησει καποιος?

να σου πω γιατι ειναι χυμα γιατι εχει παρει ολες της μεγαλες ετερειες οπως westwood, maxis ,το 20% της ubsoft και αλες ετερειες μικρες και μεγαλες τον video game που αμα εμεις ειχαμε την ub θα μας την ειχαν απρει ενω η γαλλικη κυβερνιση ειχε βγαλει κρατικη βοηθεια για την ub για να μην την παρει EA κ η EA νομιζει οτι ειναι μονοπολειο σαν την M$

EA & M$ παρτε :tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

wow bill πραγματικά βάλε κανά σημείο στίξης, από τις λίγες φορές που μπερδεύομαι με post!

H EA πάντως για μένα έχει έξυπνα κεφάλια μέσα. Όταν μια εταιρεία τα βάζει με την US Gov στο θέμα του BF2 για να γίνει τόσος ντόρος και να πουλήσει το παιχνίδι ξέρει τι κάνει. Όπως και στην περίπτωσή μας, δεν ικανοποιεί εδώ και χρόνια τις απαιτήσεις των Ευρωπαίων χρηστών στα NFS γιατί:

1) Ξέρει ότι οι Ιάπωνες και οι Αμερικάνοι θα αγοράσουν τις...βλακείες που βγάζει

2) Ξέρει ότι οι...βλάκες Ευρωπαίοι θα το αγοράσουν (επειδή είναι NFS)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.