Jump to content



Πώς θα αντιδρούσατε αν


gdp77

Αν δεν υπάρξει αποτελεσματικό crack για τα Vista  

72 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 17:07]

Να αγοράσουν PS3 ή Χ-box

+1

Ασε που νομιζω οτι με την ελευση των καινουργιων παιχνιδομηχανων οι μισοι θα εχουν μια απο τις 3

Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα.

αρχικα θαλω να ρωτησω τι παραπανω εχουνε τα βιστα σε σχεση με τα ΧΡ.μονο φρουφρου και αρωματα και τα DX10 αν τελικα δε μπαινουνε σε ΧΡ.ουτε το αντιστοιχο του NTFS θα εχουνε (δε θυμαμαι πως λεγεται) ουτε θα προσφερουνε κ κατι παραπανω.

νομιζω απισης οτι η απαντηση εχει δωθει ηδη στο ποστ.Απο χωρες οι οποιες επελεξαν να περασουνε σε λινουξ επειδη τα ΧΡ τους φανηκαν πολυ ακριβα για να τα αγορασει ολος ο δημοσιος φορεας τους.(γερμανια,βραζιλια νομιζω).

προσωπικα αρχικα θα μεινω στα ΧΡ γιατι δε νομιζω πως σηκωνω τα βιστα.και σε δευτερη φαση θα περασω σε λινουξ αν τα πραγματα ειναι τοσο τραγικα.

αλλα εχω τσατιστει.ολο βιστα αποδ δω βιστα αποκει.ενταξει, βγαζει αλλο ενα βαρυ πραμα η μικροσοφτ που θα μας στοιχισει στια τσεπες και ολοι γιαυτο μιλανε.δε λεει κανεις οτι ο χρηστης ο απλος δε θα εβλεπε διαφορα αν εμενε και στα 98 ακομα.δε ξερω γιατι αλλα το θεωρω κοροιδια να αγορασεις λειτουργικο συστημα.αντιθετα καποια παιχνιδια θα ελεγε να τα παρεις αυθεντικα και φυσικα δε μπορουμε να λεμε οτι αφου παιρνω επεξεργαστη θα αγοραζα και τα βιστα.

η μικροσοφτ βγαζει αλλη μια πατατα και εμεις ημαστε χαρουμενοι που θα την πληρωσουμε και φυσικα θα νιοθουμε και πιο γκλαμουρατοι που το πισι μας θα την τρεχει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα παρα πολυ να απαντησω το 2 και θα κανω τα παντα για να αποφυγω το 1. Θα εξαρτηθει απο το τί προγραμματα θα τρεχω την δεδομενη περιοδο και κατα ποσο θα με καλυπτει το linux.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Θα ηθελα παρα πολυ να απαντησω το 2 και θα κανω τα παντα για να αποφυγω το 1. Θα εξαρτηθει απο το τί προγραμματα θα τρεχω την δεδομενη περιοδο και κατα ποσο θα με καλυπτει το linux.

......

Αφού δεν σε παίρνει το θέμα (aka δεν έχει ούτε ψυγεία, ούτε μπάσκετ, ούτε sex), δεν είναι ανάγκη να ποστάρεις.

Περιορίσου στα OT να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 20:01]

......

Αφού δεν σε παίρνει το θέμα (aka δεν έχει ούτε ψυγεία, ούτε μπάσκετ, ούτε sex), δεν είναι ανάγκη να ποστάρεις.

Περιορίσου στα OT να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

:p

Ρε αδερφε, αφου εχεις πανω απο 150 ποστ-ια και μπορεις να βαλεις αγγελια πωλησης, τι θελεις και σπαμμαρεις δεξια αριστερα? Προσπαθεις να περασεις το Σωτηρακι ή θελεις να φτασεις το ινδαλμα σου ???

Αντε σε παρακαλω κανε μας την χαρη. Τα κουβαδακια σου και σ' αλλη παραλια. Αντε μη φωναξω τον Μαριο και αρχισει να σε ρωταει τι γινεται σε περιπτωσεις RMA και ξανα-ματα-αμαυρωσει την ηδη αμφισβητουμενη εικονα σου. :banging:

Το παραπανω σχολιο δεν πιστευω να επηρεασει σε κανεναν βαθμο την ευτυχη και επιτυχη εκβαση της εξελιξης με το rma του ΜΧ900....??? :daisy: Αν σε προσβαλλει να το σβησω αμεσως Σασα μου!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν τα Vista τα βλέπω χρήσιμα μόνον για τον FSX. εάν πεισθώ, θα τα αγοράσω, γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιώ κλεμμένα-σπασμένα που είναι το ίδιο.

Επίσης, όπως είπαν και αρκετοί προηγούμενοι, το κόστος είναι σαφώς μικρό σε σχέση με ότι χαλάω για τα υπόλοιπα του υπολογιστή.

νομίζω όμως ότι όπως τέθηκε το ερώτημα

.. εάν δεν βρούμε σπασμένα τα Vista τι κάνουμε;..

εμπεριέχει μία ερμηνεία που αδικεί πολύ τις εναλλακτικές λύσεις που όπως κατάλαβα ενδιέφεραν τον gdp77.

εγώ καταλαβαίνω ότι το ερώτημα σημαίνει .«εάν δεν καταφέρουμε να αποκτήσουμε΄΄ τα απαραίτητα και μοναδικά Vista (που όμως είναι ιδιοκτησία της κακιάς M$$ που είναι μονοπώλιο και μας τα επιβάλλει με το ζόρι και τα έχει και πανάκριβα κλπ), τότε τι άλλο θα διαλέγαμε σαν λύση ανάγκης».

IMHO τα όποια Vista, Linux, αλλαγή πλατφόρμας κλπ θα πρέπει να δω εάν, γιατί και που τα χρειάζομαι και τότε να αποφασίσω αν μπορώ να τα αποκτήσω.

και βλέπω ότι οι περισσότεροι με βάση αυτή την λογική απαντάνε.

Φιλικά πάντα και χωρίς διάθεση αντιδικίας :)

Link to comment
Share on other sites

@ jkar. Δεν καταλαβαίνω σε τι προσπαθείς να "διαφωνήσεις" μαζί μου. Το ερώτημα είναι ξεκάθαρο. Το γιατί το έκανα και τι σκέπτομαι εγώ, είναι κάτι υποκειμενικό και έχει και πολλές παραμέτρους. (Η αρχική ιδεά ήλθε από άλλο post).

Τελικά το συμπέρασμα που έγω βγάλει και από το poll και από το thread είναι πολύ απλό. :

Η M$ (στο desktop αναφέρομαι) εφαρμόζει μια πολύ έξυπνη στρατηγική. DX10---> με τον Α΄ ή Β΄ νόμιμο ή λιγότερο νόμιμο τρόπο εξασφαλίζω την υποστήριξη των game developers ---> τα θύματα (ξανά)πληρώνουν το λειτουργικό μου. Τελεία και παύλα. Όλα τα άλλα τα προσφέρει το Linux καλύτερα και ΤΣΑΜΠΑ.

Πόσο πιο user friendly να γίνει ένα λειτουργικό? Βάζεις το Ubuntu, απαντάς σε 4-5 ερωτήσεις στην αρχή, πας για καφέ και γυρνάς με ΕΤΟΙΜΟ σύστημα, με office, με photo editing, multimedia, internet...

Το παιχνίδι κερδίζεται και χάνεται στους game developers. Αν υπάρχει λοιπόν κάποιο Linux Consortium (ή κάτι σχετικό) που μπορεί, ας προβεί στις αντίστοιχες συμφωνίες με Nvidia και ATI, να βγάλουν ας πούμε το LinX10 (whatever) και να κερδίσουν τους developers.

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά θα αγόραζα ένα αντίτυπο vista. Δεν γίνεται να μην έχει επαφή κανείς με τα windows , για τα παιχνίδια , το software το office την ιλουστρατιον εμφάνιση, τη εξοικίωση ώστε αν χρειαστεί σε μία δουλειά ή σε μία οποιαδήποτε περίπτωση να μπορεί να τα δουλεψεις αξιοπρεπώς και με άνεση. Αν όμως η δεν επέτρεπε την εγκατάσταση σε παραπάνω από ενα μηχάνημα θα βάλω linux στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.