Jump to content



Πώς θα αντιδρούσατε αν


gdp77

Αν δεν υπάρξει αποτελεσματικό crack για τα Vista  

72 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Θα τα αγοραζα.Αλλωστε κατα καιρους τα λεφτα που χαλαμε πολλα ατομα εδω μεσα ξεπερνουν κατα πολυ τα 200-300.Ασε που τα windows θα μου μενανε ενω το hardware συνηθως το πουλαω σε πολυ χαμηλοτερες τιμες απο οτι το εχω αγορασει:D

Link to comment
Share on other sites

η αξια σε του χρονου που θα χρειαστει να αφιερωσω για να μαθω ενα καινουργιο λειτουργικο υπερβαινει κατα πολυ το κοστος της αγορας.

οποτε αγορα και απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μείνω με τα XP όσον καιρό "αντέξουν" και στην πορεία βλέπουμε...αν όντως αξίζουν τα λεφτά τους τα Vista (για να μην πω οτι θα περιμένω να βγεί και SP1 για δαύτα), ε, μάλλον θα τα αγοράσω...να το ευχαριστηθώ μια φορά βρε αδελφέ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 10:11]

Νομιζω οτι με τοσα λεφτά που δίνουμε για διάφορες βλακίτσες, μπορούμε να αγοράσουμε και μια φορά στα 3-4 χρόνια ενα λειτουργικό...

Συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να βγουνε τα vista για να αγορασω επιτελους τα ΧΡ μεταχειρισμενα

σε ακρως δελεαστικη τιμη το ιδιο ειχα κανει και με τα 2κ και ΧΡ

πιστευω οτι στην αρχη θα ειναι δυσκολο να τα σπασει καποιος και αν τα σπασει καθε τοσο θα ξανα κλειδωνουν με τον καιρο ομως μεχρι και η ιδια η μικροσοφτ θα βγαλει σπαστηρι στο νετ για να κρατησει το μεριδιο αγορας

Link to comment
Share on other sites

Ήδη φαίνεται ότι ο κόσμος δεν είναι διατεθιμένος να σπαταλήσει χρόνο για να μάθει ένα άλλο λειτουργικό και ότι θα προτιμήσει να τα σκάσει, προκειμένου να συνεχίσει να δουλεύει με τον τρόπο που έμαθε.

Σκεφτείτε ποιά θα ήταν τα αποτελέσματα αν το poll δεν γινόταν σε τεχνολογικό forum.

Νομίζετε ότι η M$ δεν ήξερε τι έκανε όταν προχώρησε σε κλείδωμα των Vista?

Πιστεύετε ακόμα ότι θα σπάσουν?

Θα το προχωρήσω κι άλλο.

Να περιμένετε το επόμενο βήμα από τη M$, όπου θα πρέπει να πληρώνετε τα Windows για κάθε υπολογιστή που έχετε και δεν θα μπορείτε να εγκαθιστάτε την ίδια κόπια σε 2 υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως θα τα αγορασω, τωρα αυτο που λες για το οτι αν αλλαξεις ενα κομματι στο pc σου μετα δεν υπαρχει κανενας τροπος να τα ξαναενεργοποιησεις παραειναι τραβηγμενο....

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα και μια 4 επιλογη ΚΡΑΤΑΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ

Δεν ξερω ακομα οταν θα ειναι στα χερια μου και θα μπορω να τα παρω τοτε θα σκεφτομουνα τι θα εκανα τωρα παντως ειναι ανωφελο να λεω ναι ή οχι για κατι το οποιο ειναι μονο στα λογια.

Παντως κλινω προς την αποψη οτι οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 16:37]

Προφανως θα τα αγορασω, τωρα αυτο που λες για το οτι αν αλλαξεις ενα κομματι στο pc σου μετα δεν υπαρχει κανενας τροπος να τα ξαναενεργοποιησεις παραειναι τραβηγμενο....

Γιατί?

Δεν υπάρχει προηγούμενο με το Norton Antivirus?

Μπορεί να μας πουν μέχρι 3 ενεργοποιήσεις έχετε δικαίωμα και μετά το ξανα αγοράζετε.

Ή το ακόμα καλύτερο, το νοικιάζετε για ένα έτος και για ένα υπολογιστή.

Νομίζεις ότι νοιάζονται για μας, που φτιάχνουμε μόνοι μας τα PC και τα αναβαθμίζουμε κάθε τρεις και λίγο?

Μας έδωσαν και όνομα. "enthousiasts" μας λένε, κάτι από κορόιδα μου φέρνει.

Παίζει να βγάλουν ειδική έκδοση VIsta για μας, κάτι σαν τους ξεκλείδωτους επεξεργαστές, με απεριόριστες αναβαθμίσεις hardware, μόνο που θα τα σκάμε χοντρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι κι αλλιώς θα κρατήσω τα XP για αρκετό καιρό ακόμα. Όχι οτι δεν θα βάλω μια φορά για πλάκα τα Vista έτσι γι αμια γεύση αλλά για κανονική χρήση θα μείνω σε XP. Εδώ με τα XP έχω πρόβλημα μνήμης και να βάλω Vista; Μπααα....

Ωστόσο αν ήθελα να τα βάλω και δεν έβρισκα crack, μάλλον που θα τα αγόραζα... Αν και πάλι είμαι της ίδιας άποψης με τους άλλους "ό,τι κλειδώνει, ξεκελιδώνει"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.