Jump to content


αγγελιες μπαχαλο


naz

Recommended Posts

βαζει ο τυπος την αγγελιουλα του δινει και τιμη αγορας,ψηνεσαι εσυ στελνεις pm και η απαντηση ειναι το εχω βαλει σε καποιο e-market με αρχικη τιμη εκκινησης οσο εγραφε στην αγγελια στο λαμπη...

τι του απαντας τωρα? κανονικα δεν θα ασχολιομουνα αλλα μου εχουν συμβει διαφορα εκτροπα τωρα τελευταια και για αυτο το θιγω....

και μεις βαζουμε αγγελιες ρε φιλε αλλα λεμε τιμη το δινουμε οσο λεμε τελος.τελος παντον ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αστρολαβος δεν λεω να ελεγχεται η καθε περιπτωση ξεχωριστα,προς θεου....απλα σε τετοιες περιπτωσεις οπως αυτη η αδρανεια οπως πολυ σωστα λες μπορει να γινει συνηθεια...

o jogi εθιξε το προφανες ως την ελαχιστη διορθωση που επιδεχεται η συγκεκριμενη αγγελια νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Απλά πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι όσο περισσότερο αναλυτικός είναι όταν βάζει μια αγγελία, τόσες είναι και οι πιθανότητες να ολοκληρωθεί με επιτυχία και σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα!

οταν ο αλλος γραφει "πουλαω μια μνημη 512 40 ευρω." γενιουνται πολλα ερωτηματα σε καποιον που "ψαχνεται" για μια DDR 512 Kingston...

βροχη μετα τα πμ απο ανθρωπους που θελουν διευκρινισεις...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειναι λαθος, αγγελιες στο λαμπ να παραπεμουνε σε αλλο σαιτ.ημαρτον.διαφημηση στο ε-μαρκετ κανουνε ή σε οποιο αλλο σιτε?

β)ας γινουνε οι αγγελιες σε φορμα.πχ. ειδος/η,μαρκα,τιμη,σχολια,καθως επισης να μπορεις να ρωτας στον αερα πραματα που θες οπως για παραδειγμα αν εχει υποστει ο/κ ενας επεξεργαστης και να μη σου ερχονται 15πμ γιαυτο.μια φορμα απλη ειναι νομιζω.θα διευκολεινε ολους μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

προσωπικα ειναι λαθος, αγγελιες στο λαμπ να παραπεμουνε σε αλλο σαιτ.ημαρτον.διαφημηση στο ε-μαρκετ κανουνε ή σε οποιο αλλο σιτε?

β)ας γινουνε οι αγγελιες σε φορμα.πχ. ειδος/η,μαρκα,τιμη,σχολια,καθως επισης να μπορεις να ρωτας στον αερα πραματα που θες οπως για παραδειγμα αν εχει υποστει ο/κ ενας επεξεργαστης και να μη σου ερχονται 15πμ γιαυτο.μια φορμα απλη ειναι νομιζω.θα διευκολεινε ολους μας.

+1 και απο μενα;)

Link to comment
Share on other sites

FX CPU, DFI MOBO, DDR1 600 RAM ποτέ δεν έχουν υπερχρονιστεί.

Εδώ γελάμε....

Στο θέμα μας. Αν κάποιος σας παραπέμπει σε δημοπρασία του δίνετε ως πρώτη δόση "πέντε" - να τα χαίρεται - και του λέτε αντίος.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερεσαι σε μενα καλο θα ηταν αρχικα οτι προβλημα υπηρχε να μιλαγες μαζι μου.Αλλα αφου το εθιξες εδω το θεμα ,ο λογος που σου εδωσα το link στο emarket δεν ηταν για να σου παρω παρα πανω λεφτα αλλα για να χτυπησεις λιγο πριν κλεισει ωστε μην εκτεθω στον τυπο που ηδη ειχε χτυπησει την δημοπρασια μου.Και βεβαια εννοειται οτι η δημοπρασια μπηκε επειδη δεν εβλεπα κανενα ενδιαφερον απο πλευρας φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω τι θα επρπε να λεω οταν μου ταζουν επεξεργαστη και αυτος που βαζει την αγγελια λεει <<ξερεις θα στον δωσω την αλλη βδομαδα οταν θα ερθει ο καινουργιος που περιμενω>> και περνανε 2-3 βδομαδες και συνεχιζει το ιδιο τροπαριο.Και ξαφνικα βλεπω καινουργια αγγελια του ιδιου ατομου με αλλαγμενη πιο μεγαλη τιμη του επεξεργαστη ?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχε κανενα προβλημα,εδωσες τιμη πωλησης και μετα εδωσες την ιδια ως τιμη εκκινησης,φυσιολογικα ολα ε? δεν θελω να μπλεξουμε σε ασχετες κουβεντες,το θεμα εκλεισε απο μενα.καλο θα ηταν να μεινει το thread εδω για οσους εχουν προβλημα με καποιες αγγελιες .

Link to comment
Share on other sites

Ναι ζηταγα το τρομερο ποσο των 40 ευρω για 17αρα οθονη 2 μνημεςς και 2 δισκους και επρεπε να βαλω πιο χαμηλα να ικαονοποιησω μερικους σαν εσενα.Καλυτερα να αρχισεις τις βολτες στο μοναστηρακι μηπως βρεις κατι που σε ενδιαφερει.Τωρα εκλεισε το θεμα και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jogi

Mπορεί όμως ο πωλητής να γράψει "τιμή εκκίνησης"

νομιζω ομως πως τοτε δεν θα ειναι αγγελια αλλα δημοπρασια οποτε αν καποιος θελει να το κανει ετσι καλυτερα να παει στο e-bay. Δεν ξερω τι αλλο να πω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

προσωπικα ειναι λαθος, αγγελιες στο λαμπ να παραπεμουνε σε αλλο σαιτ.ημαρτον.διαφημηση στο ε-μαρκετ κανουνε ή σε οποιο αλλο σιτε?

β)ας γινουνε οι αγγελιες σε φορμα.πχ. ειδος/η,μαρκα,τιμη,σχολια,καθως επισης να μπορεις να ρωτας στον αερα πραματα που θες οπως για παραδειγμα αν εχει υποστει ο/κ ενας επεξεργαστης και να μη σου ερχονται 15πμ γιαυτο.μια φορμα απλη ειναι νομιζω.θα διευκολεινε ολους μας.

Αρχική απάντηση από jpcupra

+1 και απο μενα;)

+1 άλλη μία από μένα.....Θα πληρώσω που θα πληρώσω κάτι άμα είναι να σπάω και το κεφάλι μου για να μαντέψω τι είναι λόγω ελλείπων διευκρινίσεων άστο........ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias [Σήμερα, στις 09:22]

Ναι ζηταγα το τρομερο ποσο των 40 ευρω για 17αρα οθονη 2 μνημεςς και 2 δισκους και επρεπε να βαλω πιο χαμηλα να ικαονοποιησω μερικους σαν εσενα.Καλυτερα να αρχισεις τις βολτες στο μοναστηρακι μηπως βρεις κατι που σε ενδιαφερει.Τωρα εκλεισε το θεμα και απο μενα.

πολυ χαμηλα πρεπει να πεσω εγω για να συνενοηθουμε οπως ολα δειχνουν.σου λεω βαλε οσο θες αρκει να ειναι τοσο οσο λες και οχι οσο φαντασιωνοσουνα αλλα εσυ μου λες αλλα αντι αλλων.η ουσια παραμενει και λεγωντας ασυναρτησιες δεν απαλλασεσαι ευθυνων,δεν "πιανει" εδω αυτο το κολπο οκ?

αλλη φορα αν θες να πουλησεις κατι διαβασε τους κανονες στις αγγελιες και βεβαιωσου οτι δεν θα πεσεις/επεσες θυμα του εαυτου σου πριν προχωρησεις.

40 ζηταγες εσυ 40 εδινα εγω,ποιος σου ζητησε να ριξεις την τιμη προς ικανοποιηση?

εκτος και αν εβαλες 40 πανικοβλητος μηπως και δεν πιασουν ουτε καν τοσα και μολις ειδες λιγο κινηση ετρεξες στο πληστηριατζιδικο αντι στο παλιατζιδικο οπου θα επρεπε να πας...ζητα ενα συγγνωμη κ ειμαστε ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι η συζήτηση σας πρόσφερε ό,τι μπορύσε να προσφέρει σε αυτό το θέμα. Ό,τιδήποτε άλλο θέλετε να προσθέσετε θα σας παρακαλούσα να το κάνετε μέσω προσωπικών μηνυμάτων. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 01:05]

FX CPU, DFI MOBO, DDR1 600 RAM ποτέ δεν έχουν υπερχρονιστεί.

Εδώ γελάμε....

ειναι σαν τις αγγελιες με τα τουμπανιασμενα saxorallα του 2001 με 9000km σε αριστη κατασταση.... ;)

οσο υπαρχουν θυματα

θα υπαρχουν και πωλητες-φιδεμπορες

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 01:05] Στο θέμα μας. Αν κάποιος σας παραπέμπει σε δημοπρασία του δίνετε ως πρώτη δόση "πέντε" - να τα χαίρεται - και του λέτε αντίος.

εφοσον δεν το δηλωνει στην αγγελια του ξεκαθαρα οτι προκειται περι δημοπρασιας

ειναι απαραδεκτο και παραπλανητικο

και καλο ειναι imho να κανουμε ενα threadακι στο ΤΙ-Που Ποσο

και να μαυριζουμε τους χρηστες που δεν ξερουν τι παει να πει πωληση και τι δημοπρασια... προς γνωση και συμμορφωση

αλλα και προστασια ανυποψιαστων μελων

αλλα απο τη στιγμη που ο πωλητης το δηλωνει

και παραλληλα ξεκαθαριζει οτι η τιμη που αναφερει

ειναι τιμη εκκινησης, τοτε δεν βρισκω κατι το μεμπτο...

η δημοπρασια ειναι πιο ευελικτη απο την πωληση γιατι δεν επιδεχεται παζαρια και δεν δεχεσαι σωρεια αστειων πμ ...

οσο θελει να προσφερει καποιος, τα προσφερει και τελειωσε η υποθεση,

εαν κερδισει μεγεια του και χαρα του

εαν οχι ας κερδισει αυτος που το ηθελε πιο πολυ ή ειχε το απαιτουμενο μαρουλι...

ουτε "ωηνεσαι για ανταλλαγη με Gameboy "

ουτε "κατσε να τα τιναξει η γιαγια να παρω την κληρονομια και θα τα βρουμε..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

πολυ χαμηλα πρεπει να πεσω εγω για να συνενοηθουμε οπως ολα δειχνουν.σου λεω βαλε οσο θες αρκει να ειναι τοσο οσο λες και οχι οσο φαντασιωνοσουνα αλλα εσυ μου λες αλλα αντι αλλων.η ουσια παραμενει και λεγωντας ασυναρτησιες δεν απαλλασεσαι ευθυνων,δεν "πιανει" εδω αυτο το κολπο οκ?

αλλη φορα αν θες να πουλησεις κατι διαβασε τους κανονες στις αγγελιες και βεβαιωσου οτι δεν θα πεσεις/επεσες θυμα του εαυτου σου πριν προχωρησεις.

40 ζηταγες εσυ 40 εδινα εγω,ποιος σου ζητησε να ριξεις την τιμη προς ικανοποιηση?

εκτος και αν εβαλες 40 πανικοβλητος μηπως και δεν πιασουν ουτε καν τοσα και μολις ειδες λιγο κινηση ετρεξες στο πληστηριατζιδικο αντι στο παλιατζιδικο οπου θα επρεπε να πας...ζητα ενα συγγνωμη κ ειμαστε ενταξει.

Μαθε να διαβαζεις τι γραφουν και οι αλλοι και οχι μονο να λες τα δικα σου .Δες και το πρωτο μηνυμα μου που σου λεω οτι εβαλα την δημοπρασια μετα απο 2 μερες αφου ειχα κανει το ποστ στο Λαμπ επειδη δεν υπηρχε ανταποκριση στο φορουμ και οχι επειδη ηθελα να πιασω παραπανω χρηματα.Οπως εχω κανει και με αλλες μου δημοπρασιες εκει ,δεν βαζω αμεση αγορα επειδη μπορει να τα δωσω και εκτος Emarket οποτε αναφερω οτι πουληθηκε και μην κανετε προσφορες.Στο προκειμενο αφου ειχε γινει ηδη προσφορα ,αντι να σου πω <<ξερεις τα πουλησα>> σου ειπα χτυπα τα εκει μην εκτεθω στον ανθρωπο που εδειξε ενδιαφερον.Οσο και να εκλεινε με δικια σου προσφορα παλι 40 ευρω θα στα εδινα αρκει να μην ειχα προβλημα με το Emarket και ετρωγα καμια αρνητικη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.