Jump to content



Προσφορες σε π.μ. - Καινουργια μοδα?


Daytime Dreamer

Recommended Posts

Ο astrolabos με καλυψε πληρως με την απαντηση του :)

Ευχαριστω τους παντες για τις αποψεις σας πανω στο θεμα :T:

Ωρα για υπνο γιατι αυριο μπαινω στην καινουρια μου μοναδα - επιτελους στην ΑΘΗΝΑ!!! :magic:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όμως γιατί πρέπει να υπάρχει συγκεκριμένη τιμή σε μιά αγγελία :hmm:

Δηλαδή όταν παίρνετε την εφημερίδα και βλέπετε μια αγγελία χωρίς τιμή, αλλά μόνο με περιγραφή, την κατακρίνετε? Αν είναι κάτι που σας ενδιαφέρει, παίρνετε ένα τηλέφωνο, συζητάτε με τον πωλητή κι τελικά ή ο ένας ή ο άλλος θα πει μια τιμή πρώτος.

Και λέω πρώτος, γιατί ή θα πει ο πωλητής "τόσα" και ο αγοραστής θα πει "πολλά είναι, εγώ διαθέτω τόσα", ή θα γίνει το ανάποδο, που θα πει ο αγοραστής "διαθέτω τόσα" και ο πωλητής "μπα... για τόσα δεν το δίνω. Με τόσα να το σκεφτώ"...

Από παλαιοτάτων χρόνων έτσι γίνεται παντού... Τι σας ενοχλεί το TheLab ? :...:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω ότι γίνεται καλά ή κακά αφού αγοράζω και εγώ γενικά αλλά... το thelab είναι πλέον και e-market.

Είναι από την στιγμή δεν πουλάς ή δεν αγοράζεις μόνο για σένα ή μόνο τα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Χθες, στις 23:56]

Ελπίζω να μην αποτυπώνεις την ΝΕΑ "γραμμή"...

Γιατί τότε όλοι που δεν θέλουμε όπως είπε ο SLN να ψάχνουμε όλα τα threads για να δούμε τι παιζει......θα γράφουμε ...

ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΑΤΙ Χ1900ΧΤ στα 300 ευρώ..(τιμή καινούργια),

αλλά μετά θα κοτσάρουμε και ένα

TIMH ΠΡΟΣ ΠΑΖΑΡΙ... και ολα οκ.

Δεν υπάρχει γραμμή. Φυσιολογική αντίδραση μπορεί να χαρακτηριστεί. Αν σε κάποιον δεν αρέσει κάτι, πολύ απλά δεν ασχολείται. Οι "γραμμές" από όσο ξέρω επιβάλλονται, δεν προτείνονται ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι "γραμμές" από όσο ξέρω επιβάλλονται, δεν προτείνονται

ετσι ακριβως ειναι

αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο μεγαλο θεμα

για κατι οχι τοσο σοβαρο :( :(

αλλωστε πιστευω να συμφωνησουν καποιοι

οτι αυτη την γραμμη την ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΩΛΗΤΕΣ

που στο κατω κατω θελουν να παρουν

ποιο πολλα ευρο

Link to comment
Share on other sites

Απο Elefsinaras

'''την γραμμη την ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΩΛΗΤΕΣ'''

Συμφωνώ απόλυτα

Καλά όλα αλλά μήν ρίχνουμε το φταίξιμο μόνο στους πωλητές για το ''προσφορές σε pm''

Δεν έχει τύχει σε κανέναν σας να βάλετε αγγελία και να λέτε δίνεται πχ. στα 100 ευρώ και μετά να σας στέλνουν pm ''προσφορά'' του τύπου ''φιλαράκι με 60 ευρώ το παίρνω?''

Αυτό δηλαδή δεν είναι συμπεριφορά τύπου e-bay αλλά απο την ανάποδη , μειοδοτική...??

Εγώ προτιμώ τίμια το ''το δίνο τόσο'' αλλά να μου απαντάνε όσοι θέλουν να το πάρουν όσο λέει στην αγγελία και οχι του στύλ που προανέφερα...

Αλλά επειδή υπάρχουν και αυτοί και κάλά κάνουν γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε αγορά μερικές φορές μπαίνουν και αγγελίες του τύπου ''προσφορές σε pm''

Y.Γ μόλις γύρισα απο Εφημερία Παιδιατρικής και είμαι ... κομμάτια ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

δεν κλεινουμε την ενοτητα "αγορες - πωλησεις" να μη τσακωνομαστε λεω εγω...ελεος πια

ετσι και αλλιως καποιος πιο πανω ειπε οτι δεν ειναι e-market το lab

@ οτι θελετε να αγορασετε - πουλησετε στις υπογραφες σας :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kom [Σήμερα, στις 10:53]

δεν κλεινουμε την ενοτητα "αγορες - πωλησεις" να μη τσακωνομαστε λεω εγω...ελεος πια

ετσι και αλλιως καποιος πιο πανω ειπε οτι δεν ειναι e-market το lab

@ οτι θελετε να αγορασετε - πουλησετε στις υπογραφες σας :p

29-10-2006

------------------

Σήμερα, στις 10:53

What the ****in' ****? :wassat: :blink:

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι εχω πλακα και χιουμορ μαζι κατι το οποιο μαλλον εσυ δεν εχεις και φυσικα δεν το εκανα σκοπιμα για το συγκεκριμενο thread αλλα αν ειχες παρατηρησει που δεν νομιζω, εδω και καιρο ειχα αυτη την υπογραφη μπορουσες να την αλλαξεις και τοτε...

τελος παντων μερικοι διαβαζουν οτι θελουν οποτε θελουν και για οποιους θελουν

φιλικα Παυλος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παύλο...τώρα την είδα...τώρα την άλλαξα. Αν την είχα δει νωρίτερα θα σου είχα στείλει πμ να την αλλάξεις. Έκατσε και την είδα στο συγκεκριμένο θέμα και εκλήφθει ως ειρωνία προς τον υπόλοιπο κόσμο του φόρουμ γιαυτό και μπήκε μαχαίρι.

No hard feelings:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer

Επειδη μαλλον δεν καταλαβατε :

Ο σκοπος του thread δεν ειναι να αλλαξει τον τροπο που γινονται οι αγοροπωλησιες ΑΛΛΑ να πει ο καθενας την γνωμη του αν θεωρει εντιμο η οχι αυτο το οποιο γινεται με τις προσφορες σε πμ και πραγματα οπως στο λινκ που ποσταρα.

Λυσεις για ΟΛΑ θα βρουν οι admin ΑΝ και ΟΠΟΤΕ θελουν αυτοι.

Περιμενω να διαβασω τις αποψεις σας στο παραπανω ... απλα αυτο

Αφού ζητάς γνώμες και εγώ συμφωνώ ότι δεν είναι και το πιο έντιμο. Θυμάμαι στο wow που είχαμε μπεί στη λογική μαγαζιού τα ίδια κάναμε. ''/w me ur offer''. Αλλά στο wow και αν πάρεις από τον άλλο 10 παραπάνω g, δεν έγινε και τίποτα. εδώ όμως έχουμε να κάνουμε με τη πραγματική ζωή. Κατά τη γνώμη μου έιναι σημάδι επιτηδειότητας.

edit να προσθέσω ότι οι μειοδοτικές προσφορές δεν έιναι το ίδιο. Ο πωλητής που μάλλον ξέρει τι πουλάει δεν έιναι ανίδεος. Ο αγοραστής όμως πολυ συχνά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 13:11]

Φίλε Παύλο...τώρα την είδα...τώρα την άλλαξα. Αν την είχα δει νωρίτερα θα σου είχα στείλει πμ να την αλλάξεις. Έκατσε και την είδα στο συγκεκριμένο θέμα και εκλήφθει ως ειρωνία προς τον υπόλοιπο κόσμο του φόρουμ γιαυτό και μπήκε μαχαίρι.

No hard feelings:T:

Φιλε darkcount κοιτα register date του kom σε παρακαλω πολυ και πες μου δλδ τι πρεπει να κανει το παιδι? Να αρχισει να spammarei το forum για να μπορεσει να βαλει καποια στιγμη καποια αγγελια που να 8ελει?

IMO αυτο με τα 300 ποστ που θεσπισατε επρεπε να ισχυει για τα μελη που ειναι registered απο καποια συγκεκριμενη ημερομηνια και επειτα... Δεν νομιζω οτι ενας user οπως ο kom η οπως εγω

που επισκεπτομαστε το thelab καθημερινα εδω και χρονια πρεπει να στερουμαστε αυτου του δικαιωματος...

Δεν εχουμε δημιουργησει καποιο προβλημα ουτε νομιζω να υπαρχουν παραπονα για τον kom η εμενα η ολα τα αλλα "παλια" members με λιγα ποστς...

No hard feelings :)

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια βρε παιδια αφου υπαρχει το fleamarket και ακομα και skroutz εχει αγγελιες......

Τοσο πολυ σας καει να βγαλετε μια αγγελια στο thelab.gr ???

Αγοραστε μια χρυση ευκαιρια και βγαλτε οσες αγγελιες θελετε....

Ελεος πια......

Τοσες μερες τα ιδια συζηταμε :TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.