Jump to content


6600, DS4, 2GB SuperTalent......και ο amd-ας ακομα ψαχνεται


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από greekfragma [Χθες, στις 21:07]

σορρυ για τα πολλα ποστα αλλα εαν τα εκανα ολα σε ενα κανενας δεν θα καθοτανε να τα διαβασει:D

καποιος ξαναPostαρε μια φωτο απο μια ξεβρακωτη που κανει τουμπες στην παραλια.

διαβασε την ατακα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

κοιτα να δεις.........ολοκληρο team απο mods ο αγαπημενος μου admin ηρθε να με πικαρει.........Δεν πειραζει Δημητρη εσυ να σαι καλα.

ξανα ο τροπος απαντησης σου να με συγκρινεις με ATTENTION W(h)ore.....

(γιατι ισως τελικα να μην μου κολλαγε και πολυ να ειμαι ''η μασκοτ του thelab'')

......σε τιμα ιδιαιτερα θα ελεγα.

τα απανωτα ποστς δεν τα εκανα για να σπαμαρω ουτε με κακη προθεση εκμεταλλευομενος οτι ''παλιωσα και αρα μετραω και αρα δεν με αγγιζει κανεις style''

αλλα γιατι σκεφτηκα οτι εαν τα εβαζα ολα σε ενα ποστ ηταν παααααρα πολλα για να διαβαστουν μιας και αυτος που ηθελε να διαβασει το θεμα θα κουραζοτανε αλλα και θα χανοτανε μεσα σε ολα τα γεγονοτα που παρεθεσα και επιαναν 30γραμμες σε 1 ποστ.

τωρα εαν παρεξηγηθηκε η προταση μου που εκανα πλακα και παρεθεσες ζητω συγγνωμη για τη λαθος διατυπωση.αλλωστε εχεις το αλαθητο εδω μεσα και πρεπει να στεκομαστε σουζα οποτε επεμβαινεις.εσυ εισαι αδμιν.εσυ διαλεγεις τι θα κρατησεις στο φορουμ σου και τι οχι.

για αλλη μια φορα ομως εισπρατω την χειροτερη συμπεριφορα.

δεν πειραζει ομως.θα το καταπιουμε και αυτο.

αλλωστε συνεχιζω να συμμετεχω στο φορουμ γιατι εκτος απο αυτους που δεν με γουσταρουν πλεον εδω μεσα

(και γενικοτερα δεν γουσταρουν πολλα ακομα......... αλλα και δεν κανουν και τιποτα για να αλλαξουν αυτα που δεν γουσταρουν)

υπαρχουν και ατομα που γουσταρω να συμμετεχω στα θεματα τους και τουμπαλιν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

καποιος ξαναPostαρε μια φωτο απο μια ξεβρακωτη που κανει τουμπες στην παραλια.

διαβασε την ατακα.

Aν καταλαβα καλα τι εννοεις...:TD:

Αρχική απάντηση από greekfragma

κοιτα να δεις.........ολοκληρο team απο mods ο αγαπημενος μου admin ηρθε να με πικαρει.........Δεν πειραζει Δημητρη εσυ να σαι καλα.

ξανα ο τροπος απαντησης σου να με συγκρινεις με ATTENTION W(h)ore.....

(γιατι ισως τελικα να μην μου κολλαγε και πολυ να ειμαι ''η μασκοτ του thelab'')

......σε τιμα ιδιαιτερα θα ελεγα.

τα απανωτα ποστς δεν τα εκανα για να σπαμαρω ουτε με κακη προθεση εκμεταλλευομενος οτι ''παλιωσα και αρα μετραω και αρα δεν με αγγιζει κανεις style''

αλλα γιατι σκεφτηκα οτι εαν τα εβαζα ολα σε ενα ποστ ηταν παααααρα πολλα για να διαβαστουν μιας και αυτος που ηθελε να διαβασει το θεμα θα κουραζοτανε αλλα και θα χανοτανε μεσα σε ολα τα γεγονοτα που παρεθεσα και επιαναν 30γραμμες σε 1 ποστ.

τωρα εαν παρεξηγηθηκε η προταση μου που εκανα πλακα και παρεθεσες ζητω συγγνωμη για τη λαθος διατυπωση.αλλωστε εχεις το αλαθητο εδω μεσα και πρεπει να στεκομαστε σουζα οποτε επεμβαινεις.εσυ εισαι αδμιν.εσυ διαλεγεις τι θα κρατησεις στο φορουμ σου και τι οχι.

για αλλη μια φορα ομως εισπρατω την χειροτερη συμπεριφορα.

δεν πειραζει ομως.θα το καταπιουμε και αυτο.

αλλωστε συνεχιζω να συμμετεχω στο φορουμ γιατι εκτος απο αυτους που δεν με γουσταρουν πλεον εδω μεσα

(και γενικοτερα δεν γουσταρουν πολλα ακομα......... αλλα και δεν κανουν και τιποτα για να αλλαξουν αυτα που δεν γουσταρουν)

υπαρχουν και ατομα που γουσταρω να συμμετεχω στα θεματα τους και τουμπαλιν.

Ξεκολλα ρε Γιωργο....:)

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρο team απο mods ο αγαπημενος μου admin ηρθε να με πικαρει.........Δεν πειραζει Δημητρη εσυ να σαι καλα.
προφανως παιζει ρολο το ονομα, αλλιως το λογιδριο δεν εχει λογο υπαρξης.

εχεις καιρο στα fora, εχεις 4Κ απαντησεις μονο εδω, ησουνα και μελος της ομαδας. και με αναγκαζεις να συμπεριφερομαι με αυτο τον τροπο, σα να γραφεις για πρωτη φορα. υπαρχουν ενα σωρο τροποι να δομησεις το κειμενο σου ωστε να μην κουραζει τον αναγνωστη, και διαλεξες αυτον που σχολιαστηκε ασχημα απο πολλους, εντος και εκτος δημοσιου φορουμ. σου μετεφερα απλα, τη γνωμη που ακουστηκε.

τα λοιπα περι αλαθητου και σουζας κλπ κλπ, ξερεις οτι δεν αναφαιρονται στη Δ.Ο. αυτου του φορουμ. ξερεις πολυ καλα πως λειτουργει αυτη η ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ωραία με τα off-topic, στο θέμα μας τώρα :)

Γιώργη, τελικά πρέπει να κόβει κάτι με την κάρτα γραφικών... Εχθές έβαλα απάνω την Asus P5B και μόλις βάλω fsb 380 μου κάνει κι αυτή τα ίδια κουλά!!! Μπουτάρει αλλά δε βλέπω εικόνα, ή κολλάει και κάνει συνεχόμενα άναψε-σβήσε...

Κάτι άλλο πρέπει να παίζει...

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Λοιπόν ωραία με τα off-topic, στο θέμα μας τώρα :)

Γιώργη, τελικά πρέπει να κόβει κάτι με την κάρτα γραφικών... Εχθές έβαλα απάνω την Asus P5B και μόλις βάλω fsb 380 μου κάνει κι αυτή τα ίδια κουλά!!! Μπουτάρει αλλά δε βλέπω εικόνα, ή κολλάει και κάνει συνεχόμενα άναψε-σβήσε...

Κάτι άλλο πρέπει να παίζει...

Ξέρει κανείς?

Δεν ξέρω :D :D αλλά ... δοκίμασε :

- Να ανεβάσεις το PCIE σε 101/102/103 Mhz

- Αν έχει μολεξ η μητρική σου κοντά στα PCIE x16 να βάλεις μια τροφοδοσία εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Η DS4 είχε και το είχα βάλει, ενώ η P5B όχι... Αλλά αν βάλω οτιδήποτε στο PCIE εκτός από auto (ρεύμα και συχνότητα) δε βλέπει τη vga....

Αν κανω λαθος να με διορθωσετε αλλα νομιζω οτι ειδικα οι καρτες της ΑΤΙ ηταν πολυ πιο ευαισθητες στις συχνοτητας του AGP σε σχεση με της Nvidia. Ισως το ιδιο ισχυει και με PCI-E.

Εμενα παντως καθε φορα που ανοιγει το PC οι μνημες της 7900 πεφτουν στα 300MHz.

:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Η DS4 είχε και το είχα βάλει, ενώ η P5B όχι... Αλλά αν βάλω οτιδήποτε στο PCIE εκτός από auto (ρεύμα και συχνότητα) δε βλέπει τη vga....

Δεν μπορείς να κλειδώσεις την συχνότητα στα 100ΜΗΖ (που ειναι και η default τιμή) ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 11:06]

Αν κανω λαθος να με διορθωσετε αλλα νομιζω οτι ειδικα οι καρτες της ΑΤΙ ηταν πολυ πιο ευαισθητες στις συχνοτητας του AGP σε σχεση με της Nvidia. Ισως το ιδιο ισχυει και με PCI-E.

Εμενα παντως καθε φορα που ανοιγει το PC οι μνημες της 7900 πεφτουν στα 300MHz.

:D

Και με το riva tuner να τρέχει στο startup πάλι τα ίδια ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Μπορώ δηλαδή να αντικαταστήσω την εξωτερική τροφοδοσία της κάρτας με τροφοδοσία από το μόλεξ της μητρικής;

Νομίζω όχι.

Απλώς της μητρικής παρέχει λίγο μεγαλύτερη ισχύ στο PCI-EX αλλά, απ όσο ξέρω, όχι τόση όση χρειάζονται οι VGA με εξωτερική τροφοδοσία.

Link to comment
Share on other sites

Το PCIE και κάθε 6πινο, δίνουν από 75watt. Οπότε μια κάρτα που καταναλώνει 150+, χρειάζεται τουλάχιστον 2 τροφοδοσίες, για αυτό και οι καινούριες, έρχονται με 2 6πινα.

Τώρα αν παίρνει και από το PCIE χωρίς να ταλαιπωρεί τη μητρική, βάζοντας δηλαδή την επιπλέον τροφοδοσία πάνω στη μητρική, είναι ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Μπορώ δηλαδή να αντικαταστήσω την εξωτερική τροφοδοσία της κάρτας με τροφοδοσία από το μόλεξ της μητρικής;

Eίναι κυρίως για Sli/crossfire μητρικές στις οποίες βάζεις κάρτες που δεν παίρνουνε εξωτερική τροφοδοσία(x1600xt), τότε έχει νόημα, σύμφωνα πάντα με την Asus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.