Jump to content



Πλακέτες σκληρών δίσκων


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια! Εχω λειτουργικη πλακετα απο WD400BB-00GFA0 με αριθμο στο PCB:   2061-001223-090 AD

Λειτουργικη πλακετα απο παλιο Quantum Fireball (Δεν θυμαμαι μοντελο)

Επισης εχω πληρως λειτουργικο δισκο WD200AB-00CMB0. Οποιος ενδιαφερεται ας απαντησει εδω :)

Έγινε επεξεργασία από fivossak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quantum!!!!! Που τους θυμήθηκες ρε συ? Βαρούσαν αβέρτα. Όσοι όμως δεν είχαν πρόβλημα ήταν απίστευτοι. Για την εποχή τους πάντα. Έναν 30άρη είχα πάρει με 60.000 δρχ. Με τόσα παιρνούσες τον μήνα  :p

 

ΥΓ: Αν και έχει χάσει την σπιρτάδα του τον έχω ακόμα.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quantum!!!!! Που τους θυμήθηκες ρε συ? Βαρούσαν αβέρτα. Όσοι όμως δεν είχαν πρόβλημα ήταν απίστευτοι. Για την εποχή τους πάντα. Έναν 30άρη είχα πάρει με 60.000 δρχ. Με τόσα παιρνούσες τον μήνα  :p

 

ΥΓ: Αν και έχει χάσει την σπιρτάδα του τον έχω ακόμα.

Δεν εχω ακομη τον 8.4GB που ειχα παρει το 1999, αλλιως σε πηγαινα μια κοντρα :p 

Τοτε ειχα κανει εναν ακομη παλιοτερο, της ταξης των 540ΜΒ (δε θυμαμαι καν μαρκα) , "showoff" στο λυκειο (δεν ειχαν δει ποτέ σκληρό δίσκο) , και με κοιτούσαν λες και ειχα φερει εξωγηινο ετοιμο να τους απαγαγει :hehe: 

 

Οι πιο παλιοι που εχω ειναι 2 Maxtor στο Pentium 4 που δουλευει ακομη , 11 χρονια τωρα! 200 και 80GB αντιστοιχα! 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δισκους Maxtor και δουλευουν? Κωλοφαρδεια... Αυτοι "παιζουν" μια περιεργη "μουσικη" οταν κολλαει το μοτερ τους! Πατα στο youtube maxtor music και θα δεις. :p

Είχα maxtor 250άρη και μιλάμε για τρελά γκάζια. Γκαντεμιά και σπάει το sata του. Βρίσκω την ίδια πλακέτα στο ebay και ξανά πάλι γκάζια. Πάλι γκαντεμιά και πέφτει ο σκληρός κάτω και πάπαλα μια και καλή. Φαίνεται δεν με γούσταρε :p . Για άλλον δίσκο δεν έχω κλάψει τόσο πολύ (που λέει ο λόγος)  :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ΚΑΙ 250ρη. Τον ειχα πουλησει ομως μαζι με το προηγουμενο pc του. Απ'οτι ειχα μαθει περυσι το pc λειτουργουσε ακομη. Μουσειακα κομματια λεμε! 

 

Οι δισκοι δεν κανουν κιχ στο μεταξυ. Απο το 2006 ειναι ο 200ρης παρεα μου νομιζω, ο 80ρης λιγο παλιοτερος. Δε θυμαμαι ακριβως ποτε τους πηρα.

Και τι SATA? ΙDE συνδεση. Αφου δεν εχει σπασει αυτο, μιλαμε για θαυμα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

PCB από Seagate Barracuda 7200.9 120Gb.

S/N: 4LS2336R

Model: ST3120813AS

P/N: 9BD13C-303

Firmware: 3.AAE

Date Code: 06453

Site Code: TK

Board Number: 100387575 REV C

Main Controller IC: 100367028

 

Διαθέσιμη η παραπάνω πλακέτα απουσία του sata κονέκτορα όμως μιας και χρησιμοποιήθηκε για να σωθεί άλλος δίσκος.

Στην ανάγκη μου στέλνετε την δικιά σας καμένη και κάνω την αλλαγή του κονέκτορα στη καλή.

 

IWoXcqq.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

ψάχνω πλακέτα για wd2500ks 00MJB0

κωδικος πλακετας 2060- 701335-005 rev.a

ο δισκος γυρναει κανονικα, ακουγεται σαν να ψαχνει κατι για λιγο, αναγνωριζεται απο το λειτουργικο σαν δισκος αλλα χωρις χωρητικοτητα και χωρις φυσικα περιεχομενο.

βρηκα τετοια πλακετα σε αυτο το thread, αλλα ειναι αρκετα πισω στο χρονο και ειπα να ξαναpostάρω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.