Jump to content



Ετοιμαζομαι για σκληρο O/C


GoMaR

Recommended Posts

Καλη χρονια παιδες...Τι να κανουμε..Ειμαι δουλεια..Δεν μπορεσα να κατσω σπιτι να ξεκουραστω μετα απο μια ωραια νυχτα γεματη χωρους και ποτα...

Νομιζω βγηκα εκτος θεματος?

Απλως σκευτηκα να επιχειρησω να κανω ενα πιο ηλιθιο o/c στον υπολογιστη μου..

Καποια μερα που τα αστερια θα λαμπουν τον ουρανο μας κ ο πολικος αστερας θα μας καθοδηγει στο που ειναι ο βορας..Εγω θα ειμαι με την στολη του σκι :p (ε,ενταξει υπερβαλω λιγο..Εχω αλλα δεν ξερω αν θα την φορεσω) και θα παω το pc εξω (εκτος σπιτιου) να δω μεχρι ποσο μπορω να τον φτασω.

Αν λοιπον εχει 2 βαθμους θα ειμαι κατω απο θερμοκρασιες με watercooling και ετσι μπορω να βρω τα ορια με τα υπαρχοντα pc parts του υπολογιστη μου..

Δεν ξερω κατα ποσο ονομαζεται σκληρο o/c αυτο αλλα απο temps θα ειναι καλυτερα απο w/c και τουλαχιστον θα δω αν αξιζει να βαλω w/c.

Αν δεν παει 3,7 stable με τον τροπο που σκευτομαι,τοτε ουτε με w/c θα πηγαινει..Αντε να δουμε..Περιμενω αυτη την νυχτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Σήμερα, στις 16:31]

To πιθανότερο είναι να βραχθκυκλώσει από την εξωτερική υγρασία LOL, οπότε ποτέ δε θα βρεις τα όρια των parts σου :D :D

Δεν θα το παω στην Παρνηθα ρε συ...Σιγα..Μια καλη μερα ψαχνω...Το εχω ξανακανει στον AthlonXP.

12βαθμους ειχα δει :p

edit: Παιδια αναφερομαι για το μπαλκονι μου ε....:p

Αν δεν δοκιμασω δεν μπορω να σας πω αν πετυχε..Αν δοκιμασω κ καει θα σας το πω και δεν θα το δοκιμασετε ουτε εσεις...Για ολα υπαρχει πρωτη φορα.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια πρωτα.....

Εγω ειχα βγαλει εξω το pc μου ενα απογευμα του Νοεμβριου με εξωτερικη θερμοκρασια 6-7 βαθμους και δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα.......ολα δουλευαν αψογα.

Η ψυξη του υπολογιστη γινοταν με αερα......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Yz250 [Σήμερα, στις 17:07]

Καλη χρονια πρωτα.....

Εγω ειχα βγαλει εξω το pc μου ενα απογευμα του Νοεμβριου με εξωτερικη θερμοκρασια 6-7 βαθμους και δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα.......ολα δουλευαν αψογα.

Η ψυξη του υπολογιστη γινοταν με αερα......

Βρε το θεμα δεν ειναι αν θα χαλασει..Το θεμα ειναι αν ανεβηκε καθολου..Αν ειδες διαφορα στα τεμπς..Αν τον πηγες 5ghz πανω....:p

Tell us

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

XAXAXAXAXAXA ρε.....:tomato:

Περίμενε να χιονίσει να δείς άσπρη μέρα στο Overclock.... :D

χαχαχα και όμως είδα:D

...άσε που έχω και φίλο μετεωρολόγο...

βασικά είναι καλύτερα από το να ανοιγεις το παράθυρο και να κρυωνει όλο το σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

για δωσε και καμια προβλεψη βαρομετρικων κι απο δω...;)

Δεν έπεσα και σε πολύ κρύα μέρα.. οπότε είχα ίδια αποτελεσματα με ένα ανοιχτό παράθυρο..

Περιμένω και γω όπως όλοι τα πρώτα χιόνια (που λεει κι'ο Dag):D:p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε λίγο αντί για σπιτάκι για το σκύλο στο μπαλκόνι θα έχουμε και σπιτάκι για το PC... Αν το κάνουμε και water proof, κανένα πρόβλημα, το έχουμε και μόνιμα έξω... Μέσα χρειαζόμαστε μόνο wireless ποντίκι και πληκτρολόγια + οθόνη...

Το χειμώνα έξω και το καλοκαίρι μέσα, lol

Link to comment
Share on other sites

βγαλτον μια μερα που δεν θα εχει πολυ υγρασια εξω και βουτα το ψυγειο σε κουβα με παγακια νομιζω θα εχεις καλες θερμοκρασιες (για w/c) τωρα το αν θα το πας 5ghz θα στο πουνε οι guru του o/c !!

(δεν νομιζω να το πας 5ghz με w/c αλλα εγω ειμαι noob και μη με πολυ ακους):D :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρε συ w/c...

ΛΟΛ ρε...τι 5ghz...

Ασε που πανω απο 4 δεν παω.Με περιοριζει το hardware..

Συμφωνα με τα απλα μαθηματικα και με μια απλη πραξη , το μαξιμουμ που μπορω να πιασω ειναι 495χ8 (αντε 500χ8) λογω μνημων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.