Jump to content



Mobos for C2D


A-T

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Θέλω και εγώ βοήθεια! :)

μέχρι 150 ευρώ αλλά όσο τα λιγότερα τόσο το καλύτερο.

θέλω

1) σταθερότητα (ούτε τυχαία κολλήματα ούτε πολλά πολλά!)

2) σταθερότητα

3) σταθερότητα

4) value/money

5) overclocking

κοιτάω τις DS3, DS3P , DS4.

θα βάλω επάνω τον 6300 με OCZ 1GB (2 x 512MB) PC2-6400

απο asus κοιτάω και την p5b , p5b dlx με την τελευταία να είναι ακριβή για εμένα.

ποιά μου προτείνεται? με τα revision των DS αξίζει να το ψάξω πολύ ή δεν υπάρχει πρόβλημα? διάβασα στο xtreme forums ότι οι μνήμες που θέλουν >2βολτ για αρχή έχουν πρόβλημα και θα χρειαστώ άλλες μνήμες να μπώ να βάλω ρυθμίσεις για να μπορέσω μετά να βάλω τις OCZ.

επίσης οι μνήμες φαίνονται καλές? είναι φθηνές νομίζω για αυτά που προσφέρουν. θα υπάρξει πρόβλημα αν βάλω επάνω μία nvidia 6200? υπάρχει κανένα πρόβλημα με ασυμβατότητες?

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μη δώ ούτε μία μπλέ οθόνη και να μήν έχω ανεξήγητα κολλήματα :...:

ουφ! αναμένω απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

τα πράγματα θα αγοραστούν απο Αγγλία και δεν έχω αρκετά χρήματα. τον 6300 θα πάρω σίγουρα και παίζεται η μητρική που μπορώ να δώσω παραπάνω και η μνήμη μέχρι 100 λίρες.

η μητρική προτιμώ να είναι δοκιμασμένη απο πολλούς και προτιμώ gigabyte/asus λόγο after sales support. ειδικά με τη gigabyte πηρα όλα τα λεφτά μου πίσω μετά απο δυο χρόνια σε μία nforce2.

πολύ μπέρδεμα!

το ξέρω για τις μνήμες. το θέμα είναι αν υπάρχει αυτό το πρόβλημα πια ή έχει λυθεί με ενημέρωση ΒΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

επειδή έρχομαι απο asrock nforce2 μητρική με αρκετά κολλήματα στο άσχετο και όταν υπάρχει κίνηση στο σκληρό φοβάμαι αν υπάρχουν ακόμα μητρικές με τέτοια προβλήματα.

δηλαδή αξίζει που το ψάχνω ή τώρα πια εννοείτε ότι όλα αυτά έχουν λυθεί?

http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=701&catid=5&subid=565

απο εδώ μερικές μητρικές που δίνω ΤΟ ΠΟΛΥ μέχρι 122 λίρες για p5b dlx αλλά νομίζω να μου χρειάζεται. ψάχνω και value/money!

για να μή το ζαλίζω...

1) στη DS3 πιά είναι τα προβλήματα που υπάρχουν πια? (high voltage ddr2, etc..)

2) DS3 rev1 or rev2? (το κυνηγάμε το 2 ή δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά?)

3) DS3 or DS3Ρ? (τί παραπάνω?)

4) DS3/DS3P or DS4 (τι παραπάνω?)

5) DS3 or P5b????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Και η asus p5b η απλή πάει καλά επίσης [εναλλακτικά της ds3]

+1 στην vanilla που δεν έχει κάποια από τα bugs της dlx και αρκεί για 500+ FSB αν το θελήσεις, σε προσιτή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα κάποιες απαντήσεις εδώ

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=17678881

και εδώ

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=8574118#post8574118

αλλά μπερδεύτηκα! μάλλον δε με ενδιαφέρει το rev2

θέλω μία μητρική εγγυημένα σταθερή και αξιόπιστη!

DS3 ή P5B ??? πάντα για αξιοπιστία/σταθερότητα

το overclocking έρχεται πέμπτο!

πείτε προτάσεις! και απόψεις οι κάτοχοι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.